Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11363
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.05.2024 16:32

maslinka napisał(a):
te kiero napisał(a):Skorbnę coś w Bella Italia...

Liczę na to 8)

Bawcie się świetnie! :D


Hvala tzn grazie :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1784
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2024 16:39

te kiero napisał(a):Gdyby nie pomysł mojej Pani, pewnie byłby Peljesac :niepowiem:
Dziękuję

Pewnie Pelie w tym okresie byłby cudny :hearts: Ja w lecie zraziłam się i na pewno nie wrócę, ale zimą czy wiosną marzy mi się :zeby: Włochy odstraszają mnie ilością km, jednak to jest kawał drogi więcej ( ode mnie z Rzeszowa) plus cenami noclegów, bo nawet te po sezonie są wyższe niż ja płacę w sezonie w Cro :roll: ale kiedyś... Mój brzuszek czeka :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11363
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.05.2024 19:09

wiolek_lp napisał(a):Włochy odstraszają mnie ilością km, jednak to jest kawał drogi więcej ( ode mnie z Rzeszowa)

Trochu jest to prawda, dlatego my bieremy to na 3x :lol:
wiolek_lp napisał(a):plus cenami noclegów, bo nawet te po sezonie są wyższe niż ja płacę w sezonie w Cro :roll: ale kiedyś... Mój brzuszek czeka :lol:

W moim przypadku podobny standard i to nie nad morzem, min 300Eur więcej niż Cro.

---

Ucieszyło mamowe "na lody" :zeby: nie wiem po ile kugla we Włoszech, ale musiałbym chyba co 2 godz porządnego loda zjeść, by to wydać :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1784
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.05.2024 19:16

Hahaha kochana mama :rotfl: :hearts:

te kiero napisał(a):W moim przypadku podobny standard i to nie nad morzem, min 300Eur więcej niż Cro.

Dlatego póki co w IT mnie nie było ( oprócz samolotowego week z koleżanką w Amalfi) bo w lecie nigdy w życiu - nie uznaje parasolek, płacenia za plaże, miliona ludzi, i przede wszystkim wstrętnego piachu, chociaż wiem, że miejscami i kamyki wiem znajdą, ale poza sezonem bardzo bym chciała...
Ale u mnie z rodziną 5 osób te koszty za nocleg były by jeszcze bardziej odczuwalne, plus właśnie ta bardzo długa droga, gdzie poza sezonem jeździmy na przedłużone weekendy, ew tydzień...
Może kiedyś bez dzieci :usmiechkrzywy:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.05.2024 20:19

te kiero napisał(a):17 dni urlopu czas zacząć :coool:


Brawo Wy :D
Wspaniałego wypoczynku i pięknej pogody :coool:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11363
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.05.2024 06:26

Habanero napisał(a):
te kiero napisał(a):17 dni urlopu czas zacząć :coool:


Brawo Wy :D
Wspaniałego wypoczynku i pięknej pogody :coool:


:spoko: dzięki, niebawem startujemy :hut:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.05.2024 07:15

wiolek_lp napisał(a):Hahaha kochana mama :rotfl: :hearts:

te kiero napisał(a):W moim przypadku podobny standard i to nie nad morzem, min 300Eur więcej niż Cro.

Dlatego póki co w IT mnie nie było ( oprócz samolotowego week z koleżanką w Amalfi) bo w lecie nigdy w życiu - nie uznaje parasolek, płacenia za plaże, miliona ludzi, i przede wszystkim wstrętnego piachu, chociaż wiem, że miejscami i kamyki wiem znajdą, ale poza sezonem bardzo bym chciała...
Ale u mnie z rodziną 5 osób te koszty za nocleg były by jeszcze bardziej odczuwalne, plus właśnie ta bardzo długa droga, gdzie poza sezonem jeździmy na przedłużone weekendy, ew tydzień...
Może kiedyś bez dzieci :usmiechkrzywy:


Wiem, że zdecydowanie wolisz wyjazd samochodowy ale poza sezonem będąc na Sycylii widziałem piękne kamieniste plaże, na które trzeba było dość sporo dojść, bo znajdowały się na terenie rezerwatu, a sam lot i hotel z widokiem w przeuroczej miejscowości był za śmieszną kasę. Kilka zdjęć wstawiłem w relacji Myszy: sycylia-tak-po-prostu-t56693-555.html#p2330884
20240518_070423.jpg

20240518_073003.jpg


P.S. A wczoraj ucieszyło mnie to, że dograłem fajny apartament z basenem oraz widokiem na port i morze w najlepszej miejscowości na Korfu :). Było ciężko, bo przez 2 dni ceny samolotów skakały a i z apartamentami u niego było ciężko. Ale przez ten wyjazd, korespondencję z grekiem i szybkie kupowanie biletów narobiłem niechcacy małego rabanu, w związku z rodzinnym piknikiem firmowym i muszę teraz wszystko odkręcać xD.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1784
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.05.2024 07:44

Trajgul napisał(a):Wiem, że zdecydowanie wolisz wyjazd samochodowy ale poza sezonem będąc na Sycylii widziałem piękne kamieniste plaże, na które trzeba było dość sporo dojść, bo znajdowały się na terenie rezerwatu, a sam lot i hotel z widokiem w przeuroczej miejscowości był za śmieszną kasę. Kilka zdjęć wstawiłem w relacji Myszy: sycylia-tak-po-prostu-t56693-555.html#p2330884


Poza sezonem za śmieszną kasę tzn za ile ? Bo ja jednak myślę, że dla mojej rodziny to i tak było by za drogo w stosunku do posezonowej Cro 8) Same loty dla 5 osób + wynajem auta to już jest duży koszt, a przykładowo za majówkę w Cro za 3 noce zeszłego roku wyszło nas 3400zł, a za 5 nocy w październiku 4600 zł - cały czas mówię o rodzinie 2+3. Z codzienną kolacją w konobie. Nie wydaje mi się żeby taka cena była realna we Włoszech, nie mówiąc że niestety nie mamy żadnej dowolności w wyborze terminów żeby łapać loty za 2 stówy, mąż o łaskawym wolnym dowiaduje się kilka dni przed tym wolnym :lool:
Aczkolwiek Sycylia kulinarnie marzy mi się, ale to jak już będziemy mogli z mężem polecieć sami ;) Może za 10 lat :lezekwicze:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.05.2024 08:39

wiolek_lp napisał(a):Poza sezonem za śmieszną kasę tzn za ile ? Bo ja jednak myślę, że dla mojej rodziny to i tak było by za drogo w stosunku do posezonowej Cro 8) Same loty dla 5 osób + wynajem auta to już jest duży koszt, a przykładowo za majówkę w Cro za 3 noce zeszłego roku wyszło nas 3400zł, a za 5 nocy w październiku 4600 zł - cały czas mówię o rodzinie 2+3. Z codzienną kolacją w konobie. Nie wydaje mi się żeby taka cena była realna we Włoszech, nie mówiąc że niestety nie mamy żadnej dowolności w wyborze terminów żeby łapać loty za 2 stówy, mąż o łaskawym wolnym dowiaduje się kilka dni przed tym wolnym :lool:
Aczkolwiek Sycylia kulinarnie marzy mi się, ale to jak już będziemy mogli z mężem polecieć sami ;) Może za 10 lat :lezekwicze:

Wiolek oczywiście, że zawsze będzie drożej lot i wypożyczenie auta, niż dojazd swoim autem. Ja Cię nie próbuję przekonać, szanuję, że jeździsz do Cro tak jak lubisz/lubicie. Apartament (z pięknym basenem, niestety otworzyli go dzień po tym jak wyjechaliśmy) kosztował chyba ze 1400zł/4 noce. Samolot podobnie, dla 4 osób. Samochód 35 lub 40e/doba. Ceny pozasezonowe, to wiadomo, że taniej. Głównie chciałem Ci pokazać kamieniste plaże na Sycylii, a sam rezerwat i piesza wędrówka na klifie podejrzewam, że by wam przypadła do gustu, a tam kilka zejść do plaż, o których wspominałem wyżej.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.05.2024 09:22

Ależ miałem dziś sympatyczną sytuację, która wydatnie poprawiła mi nastrój i niebywale ucieszyła :serduszka:

Odwiozłem żonę do teścia i jadąc do pracy stałem na światłach przy SCC. Zaraz za skrętem w Chorzowską ponownie wpadło czerwone światło, aby mógł przejechać tramwaj - wtedy niespodziewanie z porannego letargu wyrwał mnie sympatyczny brodacz w Peugeocie na sąsiednim pasie, który przekazał serdeczne pozdrowienia dla cro.pl :jupi:

Bardzo miłe zdarzenie :verryhappy:

Wszystkim Cromaniakom dobrego dnia :spoko:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2024 09:24

Miłe :oczko:

Mnie ucieszyło truskawkowe obżarstwo :mg: I ich cena - 6 zł za kg - można jeść :verryhappy:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.05.2024 09:27

Uwielbiam koktajl truskawkowo-bananowy :spoko:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2024 09:35

Ja też :hearts: Dziś będzie ciasto truskawkowe a koktajl moze jutro :chytry:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1784
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.05.2024 09:42

Trajgul napisał(a):Wiolek oczywiście, że zawsze będzie drożej lot i wypożyczenie auta, niż dojazd swoim autem. Ja Cię nie próbuję przekonać, szanuję, że jeździsz do Cro tak jak lubisz/lubicie. Apartament (z pięknym basenem, niestety otworzyli go dzień po tym jak wyjechaliśmy) kosztował chyba ze 1400zł/4 noce. Samolot podobnie, dla 4 osób. Samochód 35 lub 40e/doba. Ceny pozasezonowe, to wiadomo, że taniej. Głównie chciałem Ci pokazać kamieniste plaże na Sycylii, a sam rezerwat i piesza wędrówka na klifie podejrzewam, że by wam przypadła do gustu, a tam kilka zejść do plaż, o których wspominałem wyżej.


A oczywiście ja zdaję sobie sprawę, że piękne miejsca nawet kamieniste są nie tylko w Cro :sm: ale tak jak zawsze podkreślam, dla mojej rodziny Cro jest dalej najbardziej opłacalnym kierunkiem, i możliwe, że gdybym nie musiała zwracać uwagi na kasę, to posezonowe wypady robiłabym w inne miejsca :?:
Chociaż póki co, totalnie nie odczuwam potrzeby zmiany kierunku, myślę że jednak w poprzednim życiu gdzieś tam był mój dom :lol:)
Więc korzystam z Cro, i myślę, że jeszcze wiele lat by musiało minąć żeby skończyły mi się miejsca docelowe. Życzyłabym sobie co rocznie móc robić tyle wyjazdów, co udało się zeszłego roku ( 5 ) chociaż to raczej nie możliwe, póki cy był kwiecień, i będzie sierpień, ale u mnie nie da się planować, więc może na jesieni jeszcze coś wleci :oczy:

Kapitańska Baba napisał(a):Miłe :oczko:

Mnie ucieszyło truskawkowe obżarstwo :mg: I ich cena - 6 zł za kg - można jeść :verryhappy:

Łoł wczoraj mój syn kupował za 18 zł /kg 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2024 09:47

Łoł wczoraj mój syn kupował za 18 zł /kg 8O


U nas na targu czy w sklepach też ok. 15 zł.
Ja z natury nie daję się naciągać więc zakupy warzywne często robię na naszej giełdzie spożywczej lub u okolicznych sąsiadów rolników. Wczoraj na giełdzie kupiłam właśnie po 6 zł. Biorąc pod uwagę ze mam tam bliżej niż do sklepu - nie mam zamiaru przepłacać i dawać zarabiać pośrednikom prawie 150% na kilogramie :proszedzieki:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1210
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone