Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2432
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 05.09.2023 09:45

Wnusio pomaszerował do szkoły - dumny pierwszoklasista :verryhappy:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11368
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.09.2023 09:59

Może nie tyle zasmuciło - choć kasa poszła, co zdziwiło tzw Kurkarten w kurortach niemieckich i wyrywkowa ich kontrola.
Rozumiem przy pobycie, ale żeby tak nawet przy kilkugodzinnych odwiedzinach danej miejscówki, trzeba wykupić!

Zresztą dawno mnie nie było na Uznamie i uznaję, że w zakresie cen to keine grenzen - parkingi, jedzenie, kawa - ceny bardzo podobne i co ucieszyło nie przesadzone.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15035
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.09.2023 14:32

te kiero napisał(a):Zresztą dawno mnie nie było na Uznamie i uznaję, że w zakresie cen to keine grenzen - parkingi, jedzenie, kawa - ceny bardzo podobne i co ucieszyło nie przesadzone.

W drugą (tę polską) stronę to, niestety, smuci...
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 05.09.2023 16:54

Zachwyciły: :serduszka: Aran Islands,właściwie Inis Mór , Atlantyk,Galway,owce,krowy,konie ,foki,mewy,park Connemara,krótko,ale intensywnie!
Zielono mi! :tak:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.09.2023 20:06

croktoś napisał(a):(...) Zielono mi! :tak:

Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 06.09.2023 17:39

wikol napisał(a):Wróciłem z Turcji okolice Alanya.


Przybij piatke! My tez w tym roku po trzynastu pobytach w Cro zawitalismy do Turcji! A w Alanyi na wzgorzu przy cytadeli to klimat taki chorwacki, prawda? :rotfl:
Ucieszyla mnie ta wakacyjna odmiana, choc troche teskno za Cro...

Pozdrawiam,
Havena
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.09.2023 19:20

Havena napisał(a):
wikol napisał(a):Wróciłem z Turcji okolice Alanya.


Przybij piatke! My tez w tym roku po trzynastu pobytach w Cro zawitalismy do Turcji! A w Alanyi na wzgorzu przy cytadeli to klimat taki chorwacki, prawda? :rotfl:
Ucieszyla mnie ta wakacyjna odmiana, choc troche teskno za Cro...

Pozdrawiam,
Havena

Przybijam piątkę. Widoki nieziemskie, pogoda idealna na koniec sierpnia nie mówiąc o temperaturze Morza :)
Klimacik taki Dubrownicki...zwlaszcza od strony portu i zatoki do kąpieli.
Gdyby Turcja była bliżej.....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16157
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2023 19:58

Turcja jest blisko, 3 h lotu i jesteś na miejscu :D
Samochodem aż tak daleko też nie jest, a ile można po drodze zobaczyć to Twoje.
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 06.09.2023 20:28

boboo napisał(a):
croktoś napisał(a):(...) Zielono mi! :tak:


hahaha!
Co prawda byłam już na świecie,ale nie pamiętam :nie: ,klimaty,fryzury i makijaże,moje majaki z dzieciństwa :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2023 21:09

Może nie zasmuciło ale trochę zaskoczyło. Służbowy samochód, rocznik 2022, przebieg niecałe 52tys zaczął dzisiaj wariować. Po przekroczeniu 4000 obrotów silnik zaczął przerywać, stracił moc i pracował jakby ktoś mu odłączył dwa cylindry. Pomogło wyłączeni i ponowne załączenie, ale przy próbie przekroczenia 4000 obrotów sytuacja się powtórzyła. Telefon na infolinię producenta i dowiedziałem się że jakby przestał jechać to przyjedzie po mnie laweta z autem zastępczym, a jak jeszcze jedzie to mam sobie zajechać do ASO :verryhappy:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2976
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.09.2023 21:14

dids76 napisał(a):Może nie zasmuciło ale trochę zaskoczyło. Służbowy samochód, rocznik 2022, przebieg niecałe 52tys zaczął dzisiaj wariować. Po przekroczeniu 4000 obrotów silnik zaczął przerywać, stracił moc i pracował jakby ktoś mu odłączył dwa cylindry. Pomogło wyłączeni i ponowne załączenie, ale przy próbie przekroczenia 4000 obrotów sytuacja się powtórzyła. Telefon na infolinię producenta i dowiedziałem się że jakby przestał jechać to przyjedzie po mnie laweta z autem zastępczym, a jak jeszcze jedzie to mam sobie zajechać do ASO :verryhappy:

Jaka marka, silnik, skrzynia ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2023 21:25

yzedef napisał(a):
dids76 napisał(a):Może nie zasmuciło ale trochę zaskoczyło. Służbowy samochód, rocznik 2022, przebieg niecałe 52tys zaczął dzisiaj wariować. Po przekroczeniu 4000 obrotów silnik zaczął przerywać, stracił moc i pracował jakby ktoś mu odłączył dwa cylindry. Pomogło wyłączeni i ponowne załączenie, ale przy próbie przekroczenia 4000 obrotów sytuacja się powtórzyła. Telefon na infolinię producenta i dowiedziałem się że jakby przestał jechać to przyjedzie po mnie laweta z autem zastępczym, a jak jeszcze jedzie to mam sobie zajechać do ASO :verryhappy:

Jaka marka, silnik, skrzynia ?

KIA ProCeed, benzyna 1,5 turbo 160km. manual.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2976
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.09.2023 21:30

dids76 napisał(a):KIA ProCeed, benzyna 1,5 turbo 160km. manual.

Mogą to być wtryskiwacze bo zdarzały się one wadliwe. Dealer powinien to ogarnąć ale koniecznie o to zapytaj.
Sprawdź też czy to nie kuna bo jest taki cienki wężyk na środku zaraz za chłodnią, one lubią go dziabnąć i dzieją się cyrki. Jest on na wierzchu. Teraz zaczyna się sezon największej aktywności tego dziadostwa... warto zabezpieczyć samochód.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2023 21:46

Kolega w Wałbrzychu ma identyczne auto i te same objawy.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.09.2023 04:57

Czyli w zasadzie kunę można wykluczyć... Gdzie ta stara, dobra motoryzacja? W latach dziewięćdziesiątych Kią Shumą II zrobiłem prawie dwieście tysięcy i jedynym problemem były papierowe tarcze 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1196
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone