Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11368
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.08.2023 13:48

Kapitańska Baba napisał(a):
te kiero napisał(a):
Po tygodniu jest mi ciężko wrócić do rzeczywistości, a co dopiero po Twoim wypaśnym miesiącu 8O Trza korzystać jeśli są możliwości.


Widzisz - dlatego nie jadę jeden raz na miesiąc. Wolę urlop podzielić na kilka krótszych intensywnych wyjazdów. Jestem już po trzech tygodniowych wypadach, za chwilę ten dłuższy dwutygodniowy, potem może jeszcze raz uda sie wyskoczyc na tydzień. Dzięki temu nie czekam na kolejny wyjazd rok tylko co najwyżej 6-7 miesięcy. No i nie ma smutku gdy wracasz z pierwszego wyjazdu i wiesz, ze za chwilę kolejny :tak:


Wyjazdów weekendowych czy długo weekendowych nie wliczam do tego nawet. Co drugi m-c na takowy jadę, do tego 5 wyjazdów po tygodniu. Teraz już muszę wybrać staroć i jest 2 tygodnie, oczywiście niechętnie podpisane. I cieszy że człowieka stać :)
Ale chętnie wybył bym na conajmniej 3tyg np w 2 miejscach.

Ps. Nie znam osób, których stać na m-c wyjazdu, a nie stać ich na wyjazdy krótsze w ciągu roku.
Znam takich co jadą raz w roku na 2tyg, bo na tyle ich stać.
A jeszcze inni najlepiej czują się caly rok w domu :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15035
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2023 13:59

Trzeba brać pod uwagę to, że niektórzy (np. nauczyciele) mogą jechać na wakacje tylko w sezonie. My właśnie dlatego mamy długi wyjazd w lipcu/sierpniu (przynajmniej 3 tygodnie, ale bywały i 4), od września do grudnia nie pojedziemy nigdzie (nie licząc ewentualnych weekendów), a potem jeszcze ferie zostają i długie weekendy na wiosnę...
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 424
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 19.08.2023 14:09

Smutek jest,ale na początku pażdziernika Saranda,może na miesiąc bo do swojego
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.08.2023 14:53

maslinka napisał(a):Trzeba brać pod uwagę to, że niektórzy (np. nauczyciele) mogą jechać na wakacje tylko w sezonie. My właśnie dlatego mamy długi wyjazd w lipcu/sierpniu (przynajmniej 3 tygodnie, ale bywały i 4), od września do grudnia nie pojedziemy nigdzie (nie licząc ewentualnych weekendów), a potem jeszcze ferie zostają i długie weekendy na wiosnę...


Mam teraz jak Wy - niestety tylko wakacje. Ferie, weekendy, długie weekendy zajęte. Ale zerkam na plan pracy - czasem jakiś weekend jest jednak wolny a wtedy da sie wyskoczyć na tydzień :D I zawsze pozostaje urlop bezpłatny - na najbliższy wyjazd jestem właśnie zmuszona z niego skorzystać :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16157
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2023 17:14

maslinka napisał(a):Trzeba brać pod uwagę to, że niektórzy (np. nauczyciele) mogą jechać na wakacje tylko w sezonie. My właśnie dlatego mamy długi wyjazd w lipcu/sierpniu (przynajmniej 3 tygodnie, ale bywały i 4), od września do grudnia nie pojedziemy nigdzie (nie licząc ewentualnych weekendów), a potem jeszcze ferie zostają i długie weekendy na wiosnę...

Jestem ciekawa jak to jest, bo u mnie w pracy sporo koleżanek ma mężów nauczycieli i bez problemu jeżdżą na urlopy w ciągu roku (poza wakacjami i feriami) lub sami małżonkowie ze swoimi podopiecznymi w ramach prywatnych firm (pływanie, karate itp.) jadą na kilka dni, a nawet na 2 tyg na zawody (nie w ramach pracy w szkole, a swojej szkółki prywatnej). Tak samo "znikali" nauczyciele jak syn chodził do szkoły czy te 30lat temu jak ja chodziłam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15035
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2023 17:18

piekara114 napisał(a):Jestem ciekawa jak to jest, bo u mnie w pracy sporo koleżanek ma mężów nauczycieli i bez problemu jeżdżą na urlopy w ciągu roku (poza wakacjami i feriami) lub sami małżonkowie ze swoimi podopiecznymi w ramach prywatnych firm (pływanie, karate itp.) jadą na kilka dni, a nawet na 2 tyg na zawody (nie w ramach pracy w szkole, a swojej szkółki prywatnej). Tak samo "znikali" nauczyciele jak syn chodził do szkoły czy te 30lat temu jak ja chodziłam.

Wiesz, niektórzy może jeżdżą na L4... Pozostaje oczywiście urlop bezpłatny.
Ani jednej, ani drugiej opcji nie testowałam, a tej pierwszej na pewno nie zamierzam.

W ramach innych obowiązków zawodowych to zupełnie inna bajka, są w pracy. Ale jak dokładnie to wygląda, nie wiem. Jeśli ktoś pracuje w dwóch szkołach i z jednej jedzie na wycieczkę z dziećmi, w drugiej ma tzw. oddelegowanie do innych obowiązków.
Jak jest w prywatnych biznesach, nie mam pojęcia.

Edit: No i jeszcze jest opcja, że za pracę w weekend ktoś "wybiera" dni wolne w ciągu tygodnia. Dotyczy głównie nauczycieli wf-u, bo oni często jeżdżą na zawody w sobotę lub w niedzielę. Ale też jakieś "zielone szkoły" itp.
Myślę, że o tym właśnie piszesz :)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 19.08.2023 18:07

stachan napisał(a):Wszystko, co dobre ma swój koniec... Odliczaj do kolejnych - to pomaga przetrwać :oczko:

Zaraz wrzesień, potem szybki skok do Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości i ciach - święta tuż. Nowy Rok, ferie, Wielkanoc, majówka i schodzisz poniżej 100 DDW :zeby:

Szerokiej drogi :spoko:


Podobnie odliczam :faja:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16157
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2023 19:20

Aga, dzięki, czyli da się coś pokombinować jak komuś zależy. Myślę, że u moich znajomych nadgodziny to nie bardzo, przynajmniej w jedynym przypadku, bo 2 wyjazdy po 2 tyg do USA (w tym pierwszy w październiku) - tyle weekendów się raczej nawet przez rok nie uzbiera.


Z miłych rzeczy, koniec z deszczem, dziś cały dzień intensywne krótkie deszcze i bardzo duszno się zrobiło. Jutro w planie plażowanie, co bardzo cieszy :mg:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.08.2023 10:19

te kiero napisał(a):A jeszcze inni najlepiej czują się caly rok w domu :)


Niedawno usłyszałem od paru znajomych osób, że nie rozumieją jak można odkładać kasę przez cały rok, po to tylko, żeby jechać na tydzień do Grecji czy Chorwacji :mg:
P.S. Wczoraj wieczorem wróciłem z Legolandu w Billund, stacjonując w północnych Niemczech, u rodziny. Już chyba mam dość wyjazdów w tym roku, bo były już dwa :) Po drodze jeszcze parę koncertów było, w czerwcu w Warszawie, w lipcu Męskie Granie, a w sierpniu Pol'And'Rock. Już chyba jestem przebodźcowany wrażeniami i potrzebuję tylko kanapy i telewizora do przyszłego roku ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.08.2023 15:09

Miałam być od dzis w pracy i uczyć sie wspólnie. Niestety mamy kolejny tydzień wolny a to oznacza, że muszę wkuwać sama. Zasmuciło bo w grupie łatwiej :smutny:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.08.2023 09:57

Ucieszyło czwarte miejsce córy w U19 w ogólnopolskich regatach w Giżycku :hearts:
A wczoraj wieczorem - reportaż wyemitowany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o żaglach i naszej rodzinie. ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13476
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.08.2023 10:43

Kapitańska Baba napisał(a):A wczoraj wieczorem - reportaż wyemitowany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o żaglach i naszej rodzinie. ;)

Reportaż pt. "Żagle, które nas urzekły"? No proszę, nie wiedziałem, że to o Waszej rodzinie. Super.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.08.2023 10:45

walp napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):A wczoraj wieczorem - reportaż wyemitowany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o żaglach i naszej rodzinie. ;)

Reportaż pt. "Żagle, które nas urzekły"? No proszę, nie wiedziałem, że to o Waszej rodzinie. Super.


Słuchałeś??? 8O 8O 8O
Tak, w duzej części to był wywiad z nami, nagrany u nas w domu :tak:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13476
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.08.2023 11:06

Kapitańska Baba napisał(a):Słuchałeś??? 8O 8O 8O

W tle. Czasami przełączam Radio 357, żeby posłuchać co tam grają i gadają w innych rozgłośniach. :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1311
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.08.2023 13:55

Jest może podcast tej audycji?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1194
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone