Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2128
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.08.2023 23:47

Ano warto.
Zrobiłeś mi smaka na grzyby :oczko_usmiech:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5779
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.08.2023 08:59

Ostatni dzień w pracy przed urlopem :) . Trochę roboty jeszcze na mnie czeka, ale mam nadzieję, że wyjdę z biura o czasie. ;)
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 424
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 10.08.2023 09:15

Jakim stary takim głupi.
Wczoraj użądlił mnie Ostrosz Dragon i tylko dzięki błyskawicznej reakcji potworny ból
trwał tylko ok.40 min.
Dzisiaj wydaje się wszystko być w normie,tylko miejsce ukłucia trochę nabrzmiałe.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 10.08.2023 12:49

Cropidło napisał(a):Jakim stary takim głupi.
Wczoraj użądlił mnie Ostrosz Dragon i tylko dzięki błyskawicznej reakcji potworny ból
trwał tylko ok.40 min.
Dzisiaj wydaje się wszystko być w normie,tylko miejsce ukłucia trochę nabrzmiałe.


Mógłbys napisać jak doszło do ukłucia ? Co spowodowało lub czy coś sprowokowało atak ryby ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16157
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2023 13:10

Nefer napisał(a):Ostatni dzień w pracy przed urlopem :) . Trochę roboty jeszcze na mnie czeka, ale mam nadzieję, że wyjdę z biura o czasie. ;)
Oby się udało :D

Cropidło napisał(a):Wczoraj użądlił mnie Ostrosz Dragon .
8O Na jakiej plaży to było? Jak czytałam to największe prawdopodobieństw jest na piaszczystej...
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 10.08.2023 13:34

Cropidło napisał(a): ... i tylko dzięki błyskawicznej reakcji potworny ból
trwał tylko ok.40 min...


Na czym polegała ta szybka reakcja? Napisz, może przyda się innym...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.08.2023 13:39

croner napisał(a):
Cropidło napisał(a): ... i tylko dzięki błyskawicznej reakcji potworny ból
trwał tylko ok.40 min...


Na czym polegała ta szybka reakcja? Napisz, może przyda się innym...


Trucizna zawarta w jadzie ostrosza jak i wielu innych morskich stworzeń jest termolabilna - najprosciej od razu ugryzioną część ciała włożyc do goracej wody i trzymać jakiś czas - ból mija natychmiast.
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 10.08.2023 14:38

Ciekawa i jakże pożyteczna odpowiedź. Pojęcia o tym nie miałem, bo i potrzeby nie było. Myślę, że wiele osób o tym nie słyszało...
Ciekawe, czy Cropidło też w ten właśnie sposób się poratował?

Kapitańska Baba :piwo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.08.2023 15:10

croner napisał(a):Ciekawa i jakże pożyteczna odpowiedź. Pojęcia o tym nie miałem, bo i potrzeby nie było. Myślę, że wiele osób o tym nie słyszało...
Ciekawe, czy Cropidło też w ten właśnie sposób się poratował?

Kapitańska Baba :piwo:


Nie mam pojęcia ale od miejscowych rybaków wiem że to najszybszy sposób terapii. I działa w 100% - sprawdzone na moim mężu który miał tę wątpliwą przyjemność bliższego kontaktu z ostroszem.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 424
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 10.08.2023 15:20

Przepraszam za późną odpowiedź, ale byłem znowu na rybach :) Wczorajszy ostrosz został złowiony przez mojego wnuka (dwukrotnie) z odległości około 50 metrów od brzegu, na dużej głębokości. Wiem jak wygląda ostrosz, jest po prostu paskudny. Ten był wyjątkowo uroczy:) dlatego go nie rozpoznałem i próbowałem wyjąć haczyk ręką, niestety w tym momencie dziad mnie ukłuł. Wtedy go rozpoznałem:) Od razu biegiem do apartamentu i ręka w gorącą wodę (powyżej 40 stopni). Po pół godzinie przyszedł największy ból, po chwili ustąpił. Palec lekko opuchnięty, nic poza tym.
Załączniki:
ostrosz3.jpeg
ostrosz2.jpg
ostrosz1.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.08.2023 18:14

W sumie malusia, niewinna rybka... Dobrze, że wiedziałeś jak zareagować :spoko:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.08.2023 18:15

Nefer napisał(a):Ostatni dzień w pracy przed urlopem :) . Trochę roboty jeszcze na mnie czeka, ale mam nadzieję, że wyjdę z biura o czasie. ;)


Piękna chwila takie wyjście :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.08.2023 09:28

Dziś sądny dzień w moim mieście. Przymusowa ewakuacja ok. 14 000 ludzi - maja opuścić mieszkania, pracę. Komunikacja ma zmienione trasy. Na bank będą wielkie korki. A to wszystko dlatego, ze znaleziono niewybuch - 250 kg - oby udało się go dziś bezpiecznie usunąć...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.08.2023 17:20

Spora waga... 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.08.2023 19:14

stachan napisał(a):Spora waga... 8O


Tak - na szczęśćie bezpiecznie usunięta pojechała ciężarówką na poligon w Nowej Dębie w celu unieszkodliwienia a 14 tys mieszkańców mogło bezpiecznie wrócić do siebie :D Brawo Saperzy :spoko:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1191
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone