Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1311
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.03.2023 13:38

Ucieszyła mnie informacja przeczytana na Skyscrapercity o tym, że wszystkie kraje UE z winietkami na autostrady powinny w tym roku wprowadzić jednodniowe winietki. W Czechach ma ona kosztować 135 koron.
Znalazłem trochę więcej info o tym. Wygląda na to, że ceny winiet generalnie mocno spadną, przejazd przez Słowenię nie będzie już tak bardzo drenował portfela.

https://autokult.pl/parlament-europejski-zdecydowal-zmienia-sie-zasady-platnosci-na-autostradach,6807686607783553a
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12770
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.03.2023 14:04

mchrob napisał(a):Dzięki za życzenia, żona już w domu. Niestety szpitale nam nie odpuszczają, bo syn ma podejrzenie zapalenia wyrostka, czekamy na wyniki badań ale "powtórka z rozrywki" się szykuje. 8O

Ojej! To zdrówka tym razem dla Syna!!!
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3338
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.03.2023 18:15

mchrob napisał(a):Dzięki za życzenia, żona już w domu. Niestety szpitale nam nie odpuszczają, bo syn ma podejrzenie zapalenia wyrostka, czekamy na wyniki badań ale "powtórka z rozrywki" się szykuje. 8O


Tego schorzenia nie można lekceważyć... Nie ustąpi samoistnie! USG nie dało odpowiedzi?


maxredaktor napisał(a):Ucieszyła mnie informacja przeczytana na Skyscrapercity o tym, że wszystkie kraje UE z winietkami na autostrady powinny w tym roku wprowadzić jednodniowe winietki.


To w zasadzie doskonałe rozwiązanie, które już było tu wcześniej dyskutowane. Miejmy nadzieję, że faktycznie zostanie wprowadzone bez zbędnej zwłoki :idea:
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 27.03.2023 19:24

stachan napisał(a):maxredaktor napisał(a):
Ucieszyła mnie informacja przeczytana na Skyscrapercity o tym, że wszystkie kraje UE z winietkami na autostrady powinny w tym roku wprowadzić jednodniowe winietki.


To w zasadzie doskonałe rozwiązanie, które już było tu wcześniej dyskutowane. Miejmy nadzieję, że faktycznie zostanie wprowadzone bez zbędnej zwłoki


Oby nie przepadło jak rezygnacja ze zmian czasu na letni/zimowy
vin
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 27.03.2023 21:53

maxredaktor napisał(a):Ucieszyła mnie informacja przeczytana na Skyscrapercity o tym, że wszystkie kraje UE z winietkami na autostrady powinny w tym roku wprowadzić jednodniowe winietki. W Czechach ma ona kosztować 135 koron.
Znalazłem trochę więcej info o tym. Wygląda na to, że ceny winiet generalnie mocno spadną, przejazd przez Słowenię nie będzie już tak bardzo drenował portfela.

https://autokult.pl/parlament-europejski-zdecydowal-zmienia-sie-zasady-platnosci-na-autostradach,6807686607783553a

a jakie było źródło informacji o tym, że już w tym roku? Z podlinkowanego artykułu wynika, że są na to 2 lata, spodziewałbym się, że chcąc wykorzystać możliwość kasowania turystów wprowadzą to np. dopiero na początku 2024. No i zawsze jest szansa, że mimo wszystko wzrosną też stawki roczne.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1311
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.03.2023 22:35

Po opublikowaniu przyjętej w czwartek 17 lutego 2022 r. dyrektywy kraje członkowskie będą miały dwa lata na to, by dostosować swoje przepisy do nowej unijnej regulacji.

Czyli już jeden rok mamy za nami.
vin
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 28.03.2023 08:45

maxredaktor napisał(a):Po opublikowaniu przyjętej w czwartek 17 lutego 2022 r. dyrektywy kraje członkowskie będą miały dwa lata na to, by dostosować swoje przepisy do nowej unijnej regulacji.

Czyli już jeden rok mamy za nami.

masz oczywiście rację, przeoczyłem ten 2022 sądząc, że to bieżący temat.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5781
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 28.03.2023 09:52

mchrob napisał(a):Cieszy udana operacja żony, mam nadzieję na szybki jej powrót do zdrowia.

Zdrowia dla małżonki i dla syna.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.03.2023 13:20

Trzy dni w słonecznej i ciepłej Anglii 8O i powrót do śnieżnej i mroźnej krainy :evil:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3338
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.03.2023 16:44

Dziś faktycznie paranoja pogodowa... U nas waliło śniegiem niemożliwie, aż trudno uwierzyć, że za miesiąc z okładem majówka :roll:
matizmat
Cromaniak
Posty: 517
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 29.03.2023 22:22

Ucieszyło, że mój 5- letni syn opuścił oddział dziecięcy w szpitalu po tygodniowym pobycie :) Zasmuciło to, jakie tragedie przeżywali inni rodzice w związku ze stanem zdrowia swoich dzieci... :( To, co obserwowałem czasami, to szok...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3338
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.03.2023 05:32

Wiem o czy piszesz. Nasza młodsza wylądowała w ubiegłym roku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Prawie trzy tygodnie pobytu pozwoliło zobaczyć jak funkcjonuje "służba" zdrowia i powiedzieć sprawdzam do pań pielęgniarek, które tak chętnie stawiają na piedestale swoją pracę i wykształcenie wiecznie podkreślając niskie zarobki... To był koszmar :?
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 424
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 30.03.2023 08:56

Wczoraj dopadła mnie grypa,a wkrótce wyjazd.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2432
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 30.03.2023 13:15

Cropidło napisał(a):Wczoraj dopadła mnie grypa,a wkrótce wyjazd.

Dużo dużo zdróweczka życzę :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3338
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.03.2023 18:43

Imbir & kurkuma & miód & czosnek & cytryna - zabójczy koktajl dla wirusów :idea:

Zdrowia :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1171
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone