Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13963
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.12.2022 16:45

We wrześniu bylismy na świetnym koncercie Riverside w Gdyni.
Supportem była grupa Obrasqi z Kaszub.
Występowała wspaniała wokalistka
Zaginęła, a dziś okazało się że nie żyje, znaleziono ją wraz z psem w jeziorze :(

Masakra :(
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5820
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.12.2022 18:44

sito_zabrze napisał(a):
greenrs napisał(a):Czy tylko ja mam wrażenie, że po zatankowaniu na tej stacji auto traci moc? Zdarzyło mi się to kilka razy i od tego czasu staram się nie tankować w tej sieci.


Kaj tankowałeś ? :mrgreen:

Ja leje gaz i benzyne na Circle na Bykowinie przy galerii i jest OK.

Teraz od tygodnia jeżdżę klasycznym golfem czfureczkom w TDI-ku od siory i ona sobie zażyczyła żebym tankował go ino na BP :roll: . Po 7,60 na bogato :twisted: :mrgreen:

Też tankowałem kiedyś w Circle na Bykowinie. Już przestałem, gdy stwierdziłem, że coś jest nie tak. Słyszałem kiedyś, że Circle dodaje więcej biokomponentów do paliwa niż inni. Może coś w tym jest?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2432
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 16.12.2022 12:57

Miałam podobnie. Ostatnio tankuje na stacji Shell obok Lidla na Świonach...autko śmiga jak ta lala
Pozdrawiam karlusów
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 424
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 16.12.2022 18:44

Cieszy mnie 20 dni spędzonych w słonecznej Sarandzie,a smuci jutrzejszy powrót do zaśnieżonej i mrożnej Polski.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108082
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.12.2022 18:57

Ucieszyła mnie zgoda żony na rezerwację majowego pobytu w Bułgarii :smo: :lol:
Zaliczka wpłacona.
Trochę smuci, że brak nowego Kalendarza Wyjazdowego 2023 ...
Zagłębiowski
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 28.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 16.12.2022 20:40

Cropidło napisał(a):Cieszy mnie 20 dni spędzonych w słonecznej Sarandzie,a smuci jutrzejszy powrót do zaśnieżonej i mrożnej Polski.

Nieźle, 3 tyg w Sarandzie, nawet teraz. To o niebo lepsze niż Polska rzeczywistość. Smutek to by było mało u mnie powiedziane.

Przyszły rok zapowiada się remontowy :|
ale może zajrzymy choć do Kvarneru na parę dni.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2989
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.12.2022 08:05

Zgodnie z regulaminem:
"Niedopuszczalne jest prezentowanie własnych poglądów politycznych, religijnych i światopoglądowych, jak też krytykowanie w jakiejkolwiek formie poglądów czy postaw innych osób.
Kategorycznie zabrania się dyskutowania o współczesnej, polskiej polityce."



Czy kolega Stachan to został Moderatorem na forum dzięki swojej bezstronności czy ideowym poglądom politycznym jedynie słusznej aktualnie rządzącej partii.

Wszak regulamin forum chyba jednoznacznie określa co wolno, a czego nie wolno.

Czy Moderatora regulamin nie obowiązuje.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2989
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.12.2022 08:19

Janusz Bajcer napisał(a):Nie żyje gen. Mirosław Hermaszewski. Miał 81 lat.
[*][*][*]

Był jedynym Polakiem, który poleciał w kosmos.


Miałem okazję dzieki swojej pracy go znać i rozmawiać z nim gdy był w czynnej służbie.
Cóż mogę powiedzieć. Osoba o wysokiej kulturze osobistej. Wychowawca wielu pokoleń lotników, którzy kończyli 'Szkołę Orląt", tych którzy latali i jeszcze latają po polskim niebie.
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 17.12.2022 10:15

Ural napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Nie żyje gen. Mirosław Hermaszewski. Miał 81 lat.
[*][*][*]

Był jedynym Polakiem, który poleciał w kosmos.


Miałem okazję dzieki swojej pracy go znać i rozmawiać z nim gdy był w czynnej służbie.
Cóż mogę powiedzieć. Osoba o wysokiej kulturze osobistej. Wychowawca wielu pokoleń lotników, którzy kończyli 'Szkołę Orląt", tych którzy latali i jeszcze latają po polskim niebie.


Ucieszyło mnie, że na forum...
Co prawda, to nie do mnie, ale dziękuję Ci Ural za te słowa rozsądku o generale, które może wyrazić tylko człowiek, naprawdę mający coś do powiedzenia...

Co do wcześniejszego wpisu 10/10

Pozdrawiam
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 17.12.2022 14:56

Dziwi mnie ta burza wokół osoby kosmonauty.
Prezentacja faktów nie jest prezentacją poglądów. A fakty są takie jak przedstawił Stachan.
Śmieszne są pytania o źródła czy wręcz zaprzeczanie faktom.
Nie dywagujemy o czasach Mieszka I tylko o przeszłości, którą wielu jeszcze doskonale pamięta.
Co kto mówił i jak się zachowywał i gdzie się znalazł.
A to, że później wielu się wybielało, usprawiedliwiało itd. Faktów to nie zmieni.

A co do lotu to on nie "poleciał" tylko został tam "zabrany" w ramach fanaberii (programu Interkosomos) wymyślonej na wschodzie.
Ten lot nie był efektem potencjału PRL. Jako kraj byliśmy w tamtych czasach technicznie zacofani (może poza jakimiś perełkami) nawet w ramach bloku wschodniego. Co wynikało z fizycznej eliminacji inteligencji technicznej w czasie i po drugiej wojnie światowej, doboru kadr w PRL-u na zasadzie wierności ideologii a nie kompetencji oraz ogólnej niewydolności tamtego systemu ekonomicznego.

Nie rozpatrywałbym tego lotu w ramach sukcesu raczej jako wydarzenie. I to mnie martwi.
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 17.12.2022 15:25

Kiepura napisał(a):Dziwi mnie ta burza wokół osoby kosmonauty.
Prezentacja faktów nie jest prezentacją poglądów. A fakty są takie jak przedstawił Stachan.
Śmieszne są pytania o źródła czy wręcz zaprzeczanie faktom.
Nie dywagujemy o czasach Mieszka I tylko o przeszłości, którą wielu jeszcze doskonale pamięta.
Co kto mówił i jak się zachowywał i gdzie się znalazł.
A to, że później wielu się wybielało, usprawiedliwiało itd.
Faktów to nie zmieni.


Tylko, że to co podkreślone, jest bardzo symptomatyczne dla wielu osób aktywnych społecznie i politycznie obecnie lub w przeszłości. W pisaniu historii na nowo, wybija się zwłaszcza pewna grupa ludzi. I pomimo, że są to fakty powszechnie znane, nie można ich tu przedstawić... Więc albo o wszystkich, albo o nikim.
I to mnie smuci.
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 17.12.2022 16:50

W obecnych od kilku lat czasach, fakty są takie, że "mój komuch jest lepszy niż twój", i na tym zakończę, to mnie bardzo smuci. :papa:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5820
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 17.12.2022 17:23

A znacie taki cytat?
Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Zadziwiają mnie ludzie, których uwiera komuna sprzed pół wieku ale bez problemu odnajdują się w dzisiejszej rzeczywistości 8O

Też na tym zakończę...
matizmat
Cromaniak
Posty: 517
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 17.12.2022 18:54

Cieszy brąz Chorwatów! :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 18.12.2022 12:26

Janusz Bajcer napisał(a):Ucieszyła mnie zgoda żony na rezerwację majowego pobytu w Bułgarii :smo: :lol:
Zaliczka wpłacona.
Trochę smuci, że brak nowego Kalendarza Wyjazdowego 2023 ...


Janusz, działaj! :arrow: Kalendarz wyjazdowy - WAKACJE 2023 :mrgreen:

Na razie bez ankiety, ale najpewniej pojawi się pytanie o wpływ wejścia HR do strefy euro na wybór kierunku wakacyjnej podróży... :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1164
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone