Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.12.2022 18:28

Jeżeli wyrażę tęsknotę za dwoma źródłami cywilizacji europejskiej – krytyczną myślą Grecji oraz prawem, Pax Romana i postrzeganiem Universum przez Rzym, to potwierdzę moją eurosceptyczność czy raczej skłonię kogoś do wysunięcia tezy o moim krytycznym stosunku do trzeciego źródła, czyli chrześcijaństwa? A jeśli tak byłoby w istocie, to czy ktoś ma prawo zabrać mi możliwość delektowania się w raju własnym szczęściem, jeśli inni ludzie cierpią w tym samym czasie męki piekielne? Czy moja tęsknota będzie wyrażeniem mojego światopoglądu czy truizmem i nieśmiałą pochwałą autarkii?
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 13.12.2022 19:24

stachan napisał(a):Dla mnie to był komuch i do tego świadomy współpracownik WSW, a takich ludzi nie powinno się szanować. Zwykły sprzedawczyk nagrodzony lotem w kosmos za swoje oddanie komuszej zarazie. Tfu!

Na jakim to wiarygodnym źródle się opierasz? Czy tak sobie paplasz bez większego sensu?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13476
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.12.2022 19:41

stachan napisał(a):Zasmuciły Cię słowa prawdy o Hermaszewskim? Nic dziwnego, bo mało kto o tym wie...

Nie wdając się w te filozoficzne dywagacje, chciałbym Cię uspokoić, że nie pochwalam post jałtańskiego porządku. Znam również zarzuty ultraprawicowych publicystów m. in. z "Do Rzeczy" formułowane wobec Hermaszewskiego, dotyczące jego oportunistycznych życiowych wyborów, agenturalnej współpracy, a w konsekwencji przychylności ludzi aparatu władzy PRL.

Jednak ludzie się zmieniają. W jednym z wywiadów wypowiedział takie zdanie: "były to czasy zupełnie innej oceny jednostki ludzkiej i zupełnie innego podejścia do wiary, ale..." i pięknie to rozwinął w swojej książce "Ciężar nieważkości. Opowieść pilota - kosmonauty".
I takiego Hermaszewskiego szanuję.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.12.2022 21:28

Tak się zastanawiam, czy Hermaszewski poleciał w kosmos propagować komunizm, czy jako "Wysłannik Ludzkości"?
Ci, którzy tego nie "widzą", no cóż...
Tak dla równowagi: jednym z głównych konstruktorów "Saturn V" był konstruktor rakiet "V2".
I co? Mam teraz nakasztanić na misje "Apollo"?

Do pana nieszanującego komuchów:
Szwejka czytujesz/oglądasz?
Natychmiast przestań!!!
Napisał go komuch.

"Miller do Ziobry"
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.12.2022 21:35

W dzisiejszych czasach to ciężko jest nawet być głupim...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13476
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.12.2022 22:07

stachan napisał(a):W dzisiejszych czasach to ciężko jest nawet być głupim...

Na pocieszenie przychodzi mi taka sentencja: „Głupcy już wiedzą to, czego rozpaczliwie poszukuje mądry." :smo:

Co mnie dzisiaj (na razie) ucieszyło? Pierwsza połowa meczu Argentyna - Chorwacja. :wink:
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 13.12.2022 22:27

stachan napisał(a):W dzisiejszych czasach to ciężko jest nawet być głupim...


Skąd taki wniosek? Czujesz się strudzony?

Kolejna bramka, to smuci...
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.12.2022 22:32

stachan napisał(a):W dzisiejszych czasach to ciężko jest nawet być głupim...
Dlatego staram się mieć pod ręką baloniki z helem. Wezmę kilka do ręki i już jest lekko.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 14.12.2022 06:23

croner napisał(a):Czujesz się strudzony?


Ależ skąd! Jestem zbyt ładny, aby być idiotą 8)
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 14.12.2022 15:14

stachan napisał(a):Ależ skąd! Jestem zbyt ładny, aby być idiotą 8)


Fakt, przecież "bycie ładnym", jest warunkiem sine qua non "nie bycia idiotą" :oczko_usmiech:
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 14.12.2022 15:37

stachan napisał(a):Dla mnie to był komuch i do tego świadomy współpracownik WSW, a takich ludzi nie powinno się szanować. Zwykły sprzedawczyk nagrodzony lotem w kosmos za swoje oddanie komuszej zarazie. Tfu!


Smuci fakt, że są na forum osoby, które tak jednoznacznie i perfidnie potafią oceniać życie i dorobek Mirosława Hermaszewskiego, zwłaszcza w obliczu śmierci. Wiedząc, że czas w jakim chciał on realizować swoją życiową pasję, nie pozostawiał mu zbyt wielkiego wyboru... :idea: :idea:

W tym samym czasie nie widząc nic zdrożnego, by w innym wątku uznawano za barda Chorwatów, tak skrajną i kontrowersyjną postać jak Marko Perković :?: :?: :?:

Jakieś podwójne standardy? Nieee... na to jesteś chyba zbyt "ładny".
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 14.12.2022 17:39

Tak croner, masz rację.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 15.12.2022 12:31

Może ktoś ma blisko i planuje tankowanie:

Już 15 grudnia w godzinach od 14:00 do 17:00 ceny wszystkich paliw miles oraz milesPLUS zostaną obniżone o złotówkę, co pozwoli kierowcom zaoszczędzić średnio 50 zł podczas jednego tankowania. Promocja odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiej przedświątecznej akcji sieci Circle K. W czwartek 15 grudnia w godzinach od 14:00 do 17:00 ceny paliw milesPLUS oraz miles zostaną obniżone o złotówkę i kierowcy zaoszczędzą złotówkę na każdym zatankowanym litrze. Zaktualizowane ceny z uwzględnieniem rabatu będą wyświetlane na pylonach cenowych stacji w trakcie promocji. Oferta będzie obowiązywać na wybranych, 370 stacjach Circle K, położonych w dogodnych lokalizacjach w różnych regionach Polski. Przedświąteczne zniżki cen paliw w sieci Circle K Polska są częścią największej w historii firmy promocji paliwowej, w której bierze udział ponad 2 tys. stacji w całej Europie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5820
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.12.2022 14:49

Czy tylko ja mam wrażenie, że po zatankowaniu na tej stacji auto traci moc? Zdarzyło mi się to kilka razy i od tego czasu staram się nie tankować w tej sieci.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.12.2022 16:26

greenrs napisał(a):Czy tylko ja mam wrażenie, że po zatankowaniu na tej stacji auto traci moc? Zdarzyło mi się to kilka razy i od tego czasu staram się nie tankować w tej sieci.


Kaj tankowałeś ? :mrgreen:

Ja leje gaz i benzyne na Circle na Bykowinie przy galerii i jest OK.

Teraz od tygodnia jeżdżę klasycznym golfem czfureczkom w TDI-ku od siory i ona sobie zażyczyła żebym tankował go ino na BP :roll: . Po 7,60 na bogato :twisted: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone