Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 13.11.2022 17:49

anakin napisał(a):
Kiepura napisał(a): To jest skrócenie czasu przejazdu od 15 minut do nawet godziny, w zależności od natężenia ruchu.

Na odcinku Myślenice - Nowy Targ.
Choćbyśmy mieli osiem tuneli, po siedem pasów w jedną stronę, to od Nowego Targu do Zakopanego mamy....jeden.
Prawie 23 km.
I tu spotkają się wszystkie samochody.
Co nie znaczy, że w jakikolwiek sposób krytykuję powstanie tunelu.
Nie będzie to jednak lek na całe zło.



To prawda. Choć nie do końca :mrgreen:
Za Nowym Targiem potok samochodów rozdziela się na kierunki : Szczawnica, Białka/Bukowina/Jurgów/Spisz/Słowacja, Zakopane, Chochołów.
Obwodnica Nowego Targu ma być doprowadzona do drogi szczawnickiej. A jak wiadomo np. przy powrotach pierwszym konkretnym opóźnieniem jest obecnie korek na zakończeniu obwodnicy NT. Można tu stracić nawet godzinę (no chyba, że ktoś wie jak go ominąć :sm: ). Będzie więc wyraźne skrócenie czasu powrotu.
Mnie akurat kierunek Zakopane wisi nacią od pietruszki, a na pozostałych, po doprowadzeniu dwupasmówki do Nowego Targu, jest ewidentny zysk w obu kierunkach.
Inną sprawą jest odcinek od Krakowa do Myślenic. Tu jak wiesz krakoskie oszołomy zablokowały prace. A przedstawione warianty były całkiem sensowne. Tak więc za rok z kawałkiem z Nowego Targu do Krakowa w mniej niż godzinę.
A potem godzina na światłach w Opatkowicach. :?
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.11.2022 18:45

greenrs napisał(a):(...) lecz pogawędki o naszych odczuciach w dziale Prawie Hyde Park więc może wyluzuj :?
... nic ująć...
bo dodać tym, którzy Hyde Park (nawet jeśli "Prawie") próbują ściągnąć do śmiertelnie poważnego egzystencjalnego poziomu, mogę tylko to:
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3349
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 13.11.2022 20:23

Kiepura napisał(a):Otwarcie (wreszcie) tunelu zakopianki im. Marii i Lecha Kaczyńskich mnie dzisiaj bardzo ucieszyło. :D

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tunel-zakopianki-im-marii-i-lecha-kaczynskich-otwarty-zielone-swiatlo-od-1223-zdjecia_48576.html



Małą cegiełkę do tego dołożyłem. Brałem czynny udział w malowaniu oznakowania poziomego w tunelu
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 361
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 13.11.2022 22:44

greenrs napisał(a):
ts.1 napisał(a):Może admin niech odrazu zrobi porządek z tym wylewem żalów bo znowu kolejny temat zaśmiecony .

To nie jest wątek na jakiś ważny temat lecz pogawędki o naszych odczuciach w dziale Prawie Hyde Park więc może wyluzuj :?


Spoko, u mnie pełen luz ale niektórym się to nawet zalecany rumianek nie pomoże :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.11.2022 23:27

ts.1 napisał(a):Może admin niech odrazu zrobi porządek z tym wylewem żalów bo znowu kolejny temat zaśmiecony .


Uwielbiam sygnalistów. :oczko_usmiech:
A od razu zawsze osobno.
Ostatnio edytowano 13.11.2022 23:29 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 361
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 13.11.2022 23:28

Bravik napisał(a):
ts.1 napisał(a):Może admin niech odrazu zrobi porządek z tym wylewem żalów bo znowu kolejny temat zaśmiecony .


Uwielbiam sygnalistów. :oczko_usmiech:
A od razu rozłącznie.


Rumianek już wypity? To teraz będzie lżej.
Pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.11.2022 23:40

ts.1 napisał(a):Rumianek już wypity? To teraz będzie lżej.
Pozdrawiam

Nie stać cię na coś własnego? :wink: Dobrej nocy.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 361
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 13.11.2022 23:46

Spodobał mi się ten tekst, ale już starczy na dzisiaj :)
Dobranoc
croner
Croentuzjasta
Posty: 420
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 13.11.2022 23:59

ts.1 napisał(a):Spodobał mi się ten tekst, ale już starczy na dzisiaj :)
Dobranoc


Jesteś w dużym błędzie! Zresztą jak admin... Bo Krzyśka i innych zwyczajnie denerwuje ludzka głupota. A na nerwy może pomóc np: melisa lub waleriana. A wy proponujecie zioła
na sraczkę... Co prawda ona też może wywołać nerwowość, ale to nie to samo. Więc jeśli chcecie komuś coś na uspokojenie, to meliska panowie, tylko meliska.... :oczko_usmiech:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.11.2022 00:14

I tak oto dzionek skończyliśmy na zielarstwie. :oczko_usmiech: To teraz jeszcze jakieś ziółka na sen i głowa do poduchy.
Laku noć svima. :papa:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3671
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 14.11.2022 09:03

Mikromir napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Moi synowie już po studiach, ja też, ale nie kojarzę co to toeskonra pochodząca z tego okresu.
Anie wiedziałam i O co piątek - o co biega?

Serio? Ja zrozumiałam, choć minęło już ćwierć wieku od mojej obrony pracy magisterskiej. :wink: Ale parę lat mieszkałam jednak w akademiku i co tydzień wracałam do rodzinnej miejscowości, więc rozumiem sytuację. :lol: :oczko_usmiech:

Właśnie dziś cieszy mnie, że syn przyjechał do nas na kawałek weekendu - domowe rogaliki marcińskie jednak mocno motywują. :lol: A obiad w "Świniarni" pod Babilonem to nie to samo co niedzielny w domu, prawda Beata? :oczko_usmiech:


Serio, od mojej obrony pracy magisterskiej minęło trochę więcej niż ćwierć wieku a uczelnię miałem na miejscu, więc z akademików nie korzystałem. Więc czekam na Twoje wyjaśnienie co to toeskonra. Zwykle mądry wujek google jest bezradny!!!
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1402
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 14.11.2022 14:48

Mimo, że w Zakopanem nie bywam (chyba, że muszę}, to otwarcie tunelu bardzo mnie ucieszyło.
usprawni on bowiem ruch w kierunku bardzo mnie interesującym, czyli do przejścia granicznego w Chyżnem.
A patroni ?
Jakby poczytać źródła historyczne, to na paru królów Polski znalazłyby się grube zarzuty, a mimo to nosimy ich w portfelach.
Spodobała mi się relacja z otwarcia tunelu na portalu Auto Świat. Były tam zdjęcia zabytkowych pojazdów z Automobiklubu Krakowskiego, które jako pierwsze przejechały tunel. I chyba tak to powinno być, bo to przecież okazja do świętowania przede wszystkim dla zmotoryzowanych :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6677
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.11.2022 19:54

damianisko5 napisał(a): Więc czekam na Twoje wyjaśnienie co to toeskonra. Zwykle mądry wujek google jest bezradny!!!

Bo to nie jest coś, z czym jakiś algorytm mógłby sobie poradzić. :wink: Przynajmniej nie na tym etapie. :lol: Człowieka tu trzeba. A konkretnie - matki. :lol:
Tłumaczę: tęsknota.
I kończę ostatecznie tę dygresję, zwłaszcza że wypowiedź Beaty była skierowana do mnie, a wszyscy i tak wiemy, jakie figle potrafi płatać współczesna technologia w telefonach.


Dziś cieszy mnie, że moja córka ósmoklasistka wreszcie SAMA wybrała profil w przyszłym liceum. I to dokładnie ten, który po cichutku uważamy za słuszny. :oczko_usmiech:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 14.11.2022 21:08

labusm napisał(a):
Kiepura napisał(a):Otwarcie (wreszcie) tunelu zakopianki im. Marii i Lecha Kaczyńskich mnie dzisiaj bardzo ucieszyło. :D

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tunel-zakopianki-im-marii-i-lecha-kaczynskich-otwarty-zielone-swiatlo-od-1223-zdjecia_48576.html



Małą cegiełkę do tego dołożyłem. Brałem czynny udział w malowaniu oznakowania poziomego w tunelu


Jeszcze nie jechałem, ale obejrzałem filmiki na youtubie. Wizualnie (oświetlenie, oznakowanie itd) sprawia naprawdę dobre wrażenie.

A na koniec. Tunel z inżynierskiego punktu widzenia był bardzo trudny do wykonania. Włosi nie pierwszy raz połamali sobie zęby na fliszu karpackim. Całe szczęście, że nie doszło do tragedii jak podczas drążenia tunelu w Andrzejówce (Żegiestowie). Zrobienie tunelu w Górach Dynarskich czy Alpach a w Karpatach to zupełnie inna bajka.
Jak w Chorwacji wyjeżdża się z tunelu na kilometrową estakadę to och i ach. Jak to zrobiono w Polsce (gdzie było to daleko trudniejsze) to kwaśne miny. Nie dogodzisz. :D

ACandrzej napisał(a):Mimo, że w Zakopanem nie bywam (chyba, że muszę}, to otwarcie tunelu bardzo mnie ucieszyło.
usprawni on bowiem ruch w kierunku bardzo mnie interesującym, czyli do przejścia granicznego w Chyżnem.


Niestety po Słowackiej stronie kicha. Włosi polegli w tunelu koło Ziliny, teraz Skanska. Wygląda, że do 2025 roku nie ma co liczyć na otwarcie. Za to Budimex wygrał przetarg na skrzyżowanie D1/D4 koło Bratysławy. Prace potrwają tak ze trzy lata.

Jakby poczytać źródła historyczne, to na paru królów Polski znalazłyby się grube zarzuty, a mimo to nosimy ich w portfelach.


Bo historia ocenia pozytywnie tych, którzy działali na rzecz i w imieniu Polski mimo, że mieli swoje grzeszki lub grzechy. Dlatego mamy banknoty z Kazkiem Wielkim czy Jankiem Sobieskim a mam nadzieje, że nie będziemy mieć ze Staszkiem Gustkiem. Ot, co...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.11.2022 21:36

Dzięki za wykład inżyniersko-historyczny, pozwolisz jednak, że w temacie aktualnych trendów w nazewnictwie prawie wszystkiego w kraju pozostanę przy swoim zdaniu. I spokojnego wieczoru.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone