Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16169
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.11.2022 18:36

Czyli vis a vis mojego w Promyku :D
A nie wiedziałam, że obu Twoich to już studenci i studenci+.

W tym roku to z mieszkaniami masakra, więc ta aghowska opcja była idealna. A syn życiem studenckim zachwycony, wybranym kierunkiem studiów też. I co piątek odwiedza mamusię :D choć to oczywiście nie główny powód wizyt :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 13.11.2022 17:37 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3671
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.11.2022 09:38

Moi synowie już po studiach, ja też, ale nie kojarzę co to toeskonra pochodząca z tego okresu.
Anie wiedziałam i O co piątek - o co biega?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6677
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.11.2022 10:13

damianisko5 napisał(a):Moi synowie już po studiach, ja też, ale nie kojarzę co to toeskonra pochodząca z tego okresu.
Anie wiedziałam i O co piątek - o co biega?

Serio? Ja zrozumiałam, choć minęło już ćwierć wieku od mojej obrony pracy magisterskiej. :wink: Ale parę lat mieszkałam jednak w akademiku i co tydzień wracałam do rodzinnej miejscowości, więc rozumiem sytuację. :lol: :oczko_usmiech:

Właśnie dziś cieszy mnie, że syn przyjechał do nas na kawałek weekendu - domowe rogaliki marcińskie jednak mocno motywują. :lol: A obiad w "Świniarni" pod Babilonem to nie to samo co niedzielny w domu, prawda Beata? :oczko_usmiech:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 13.11.2022 11:13

piekara114 napisał(a):
Bravik napisał(a):W normalnym kraju tunel ten nosiłby nazwę Luboń Mały.
Zgadzam się. I każdy by wiedział, gdzie to jest....
Powinni też przemyśleć nazwy zjazdów z autostrad w Polsce, jakby nie mogły być kolejne numery....



Ciekawe czy jakby patronami tunelu był Bolek i Lolek też by się ktoś odezwał ?

Tunel Zakopianki (bo chyba tak trzeba pisać, na pewno nie Tunel na Zakopiance) bo jest to jedyny tunel na tej trasie. Przynajmniej przez następne 20 lat tak będzie. W Polsce każdy wie gdzie jest Zakopianka. Jest to jedna z nielicznych dróg w Polsce owianych legendą. Dlatego też przyjęło się mówić Tunel Zakopianki. A Luboń Mały lokalizuje zapewne mniej niż 10 % ludności tego kraju. To nawet nie jest góra z wyraźnym szczytem a już na pewno nie masyw :lool: jak niektórzy piszą.

A patroni. Tak postanowiły miejscowe władze. Nic nadzwyczajnego. Bez trudu można znaleźć mnóstwo przykładów. W "normalnym" kraju w Karlsruhe jeszcze tunelu nie zdążyli zbudować a już był "imienia". Tunel w Gdańsku ma swego patrona. Czy ktoś o tym pamięta ?
Z tunelu wyjeżdża się na kilometrową estakadę imienia gen. Stanisława Maczka. Jak komuś nie pasują patroni zawsze może skorzystać ze zwykłej starej Zakopianki. :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.11.2022 11:59

Kiepura napisał(a): Ciekawe czy jakby patronami tunelu był Bolek i Lolek też by się ktoś odezwał ?

Byłoby może bardziej normalnie i sensownie.
A jak jest czegoś za dużo, to i świnie tego nie chcą żreć.

Kiepura napisał(a):A patroni. Tak postanowiły miejscowe władze. Nic nadzwyczajnego.

Władze powiadasz...miejscowe...:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Kiepura napisał(a): Jak komuś nie pasują patroni zawsze może skorzystać ze zwykłej starej Zakopianki.

Poważnie???
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 13.11.2022 13:13

Bravik napisał(a):
Kiepura napisał(a):A patroni. Tak postanowiły miejscowe władze. Nic nadzwyczajnego.

Władze powiadasz...miejscowe...:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


A kto inny ? Tu masz jednomyślnie przyjętą uchwałę. Jest też transmisja on-line. Widać z niej, że ludzie których obrażasz nie mieli specjalnie wątpliwości.

Bravik napisał(a):
Kiepura napisał(a): Jak komuś nie pasują patroni zawsze może skorzystać ze zwykłej starej Zakopianki.

Poważnie???


Poważnie. Każdy ma prawo do romantycznej przejażdżki.
Mnie kiedyś się nie spodobało jechać tunelem Sveti Rok (za zimno z tyłu za gorąco z przodu) to pojechałem przez Tulove Grade. :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.11.2022 13:50

Odpowiedziałbym, ale moja odpowiedź za bardzo zahaczałaby o politykę, a ten tunel i jego nazwa nie jest wart bana. To tyle. Ale nic nie jest wieczne. :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.11.2022 14:30

Kiepura napisał(a):Otwarcie (wreszcie) tunelu zakopianki

Nie wiem na którym byłeś otwarciu. Otwierali go już trzy razy.
Dzięki tej inwestycji zamiast 4h, będę jechał 3h45min.
Ostatnio edytowano 13.11.2022 14:33 przez wikol, łącznie edytowano 2 razy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2903
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.11.2022 14:31

Kiepura napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Bravik napisał(a):W normalnym kraju tunel ten nosiłby nazwę Luboń Mały.
Zgadzam się. I każdy by wiedział, gdzie to jest....
Powinni też przemyśleć nazwy zjazdów z autostrad w Polsce, jakby nie mogły być kolejne numery....



Ciekawe czy jakby patronami tunelu był Bolek i Lolek też by się ktoś odezwał ?

Tunel Zakopianki (bo chyba tak trzeba pisać, na pewno nie Tunel na Zakopiance) bo jest to jedyny tunel na tej trasie. Przynajmniej przez następne 20 lat tak będzie. W Polsce każdy wie gdzie jest Zakopianka. Jest to jedna z nielicznych dróg w Polsce owianych legendą. Dlatego też przyjęło się mówić Tunel Zakopianki. A Luboń Mały lokalizuje zapewne mniej niż 10 % ludności tego kraju. To nawet nie jest góra z wyraźnym szczytem a już na pewno nie masyw :lool: jak niektórzy piszą.

A patroni. Tak postanowiły miejscowe władze. Nic nadzwyczajnego. Bez trudu można znaleźć mnóstwo przykładów. W "normalnym" kraju w Karlsruhe jeszcze tunelu nie zdążyli zbudować a już był "imienia". Tunel w Gdańsku ma swego patrona. Czy ktoś o tym pamięta ?
Z tunelu wyjeżdża się na kilometrową estakadę imienia gen. Stanisława Maczka. Jak komuś nie pasują patroni zawsze może skorzystać ze zwykłej starej Zakopianki. :mrgreen:

No ostatnio byłem na słynnym lotnisku w Gdańsku im. żyjącego jeszcze prezydenta i co miałem nie lecieć bo ktoś nazwał ten budynek tak czy inaczej albo może tunel im Św. Gotarda, jestem niewierzący to żadnym tunelem świętego nie jade;) ...Dziwi mnie obecna sytuacja, te gadanie, krzyki, że nie będą jeździć tunelem czy inaczej wyrażać swoja dezaprobatę do określonej nazwy...władze lokalne zdecydowały i po temacie. jeszcze nikt nikomu nigdy nie dogodził:) Najważniejsze, że wreszcie jest i możemy szybciej i bezpieczniej dojechać do stolicy Tatr.
Ja z niecierpliwością czekam oożnione na otwarcie S6 na odcinku Lębork- Gdańsk, jazda przez Trójmiasto i okolice to od kilku a nawet kilkunastu lat tragedia.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 361
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 13.11.2022 14:35

Może admin niech odrazu zrobi porządek z tym wylewem żalów bo znowu kolejny temat zaśmiecony .
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 13.11.2022 15:08

Kiepura napisał(a):W Polsce każdy wie gdzie jest Zakopianka.

Pamiętam jak kilka lat temu sprawdziłem sobie w goglach, bo ciągle w telewizji o niej mówili ;). A tak dokładnie nie wiedziałem jaki to odcinek.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 13.11.2022 15:57

amatus1 napisał(a):Dziwi mnie obecna sytuacja, te gadanie, krzyki, że nie będą jeździć tunelem czy inaczej wyrażać swoja dezaprobatę do określonej nazwy...władze lokalne zdecydowały i po temacie. jeszcze nikt nikomu nigdy nie dogodził:) Najważniejsze, że wreszcie jest i możemy szybciej i bezpieczniej dojechać do stolicy Tatr.


No i wreszcie jakiś głos rozsądku. To jest skrócenie czasu przejazdu od 15 minut do nawet godziny, w zależności od natężenia ruchu.
Dodam tylko jako regularny użytkownik, że cieszą postępy prac przy następnym odcinku. Zlikwiduje on kolejne wąskie gardło tj. światła w Klikuszowej.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.11.2022 16:48

Kiepura napisał(a): To jest skrócenie czasu przejazdu od 15 minut do nawet godziny, w zależności od natężenia ruchu.

Na odcinku Myślenice - Nowy Targ.
Choćbyśmy mieli osiem tuneli, po siedem pasów w jedną stronę, to od Nowego Targu do Zakopanego mamy....jeden.
Prawie 23 km.
I tu spotkają się wszystkie samochody.
Co nie znaczy, że w jakikolwiek sposób krytykuję powstanie tunelu.
Nie będzie to jednak lek na całe zło.

Ja osobiście (ze względu na miejsce zamieszkania) preferuję trasę przez Mszanę Dolną, Czarny Dunajec, Witów.

A wszystkim, którym nie pasuje nazwa tunelu, zalecam rumianek.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.11.2022 17:10

anakin napisał(a):A wszystkim, którym nie pasuje nazwa tunelu, zalecam rumianek.


Podobnie jak tym, którym pasuje.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5820
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.11.2022 17:20

ts.1 napisał(a):Może admin niech odrazu zrobi porządek z tym wylewem żalów bo znowu kolejny temat zaśmiecony .

To nie jest wątek na jakiś ważny temat lecz pogawędki o naszych odczuciach w dziale Prawie Hyde Park więc może wyluzuj :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1153
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone