Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16170
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2022 13:07

Bravik napisał(a):Rozumiem, że w razie konfliktu zbrojnego dotyczącego Polski swojemu mężowi (zakładam, że go masz) zabroniłabyś wywieźć Was z kraju, tylko kazałabyś mu iść walczyć i ginąć na froncie. Tak?
Oczywiście, tak samo jak ja zostaję, a nie uciekam. Nie mam małych dzieci, aby być za nie w pełni odpowiedzialna, a dorosły syn (choć serce matki kazało by od razu go wywieźć) sam o sobie by decydował....
Jestem Polką i Polska jest moją Ojczyzną. Zawsze, nie tylko jak gra Mazurek Dąbrowskiego, a nasi sportowcy stają na podium... Gdyby nie poświęcenie naszych dziadków i pradziadków, dziś Polski by nie było...

Smuci mnie, że są osoby, które usprawiedliwiają ucieczkę z własnego kraju, wypoczywanie w czasie wojny w swojej ojczyźnie, pod hasłem ochrony swojego życia czy niesieniem teoretycznej pomocy zza granicy (tą mogą nieść osoby, które są imigrantami już dłuższy czas, niestety, dziś tak to w więszości nie działa...)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.08.2022 17:45

Patriotyzm rozumiany jest zwykle jako emocjonalny stosunek do własnej ojczyzny. Dla niektórych jest więc oczywiste, że pojęcie ojczyzny od zawsze było wiązane ze śmiercią, w szczególności ze śmiercią na polu walki - wystarczy wspomnieć w tym miejscu Horacego z Dulce et decorum est pro patria mori.

Co jednak z koncepcją demokracji narodowej Carla Schmitta, dla którego „naród tworzy państwo, a państwo naród"? Co jeśli zaczniemy postrzegać patriotyzm etniczny jako ekstremalny nacjonalizm?

Idea narodu z komponentem moralnym jako „wspólnoty krwi" przyniosła do tej pory milionom ludzi na kontynencie europejskim śmierć w niezliczonych wojnach „za ojczyznę". A dziś? Nagonka na Romów, którzy od wieków zamieszkują nie tylko Polskę... Szykany mniejszości węgierskiej na Słowacji... Agresja wobec Polaków zamieszkujących Holandię, Wielką Brytanię... To przejaw patriotyzmu czy już nacjonalizmu? Będziemy ginąć za ojczyznę czy wzorem Niemców za Führera i Wielką Rzeszę?

O jakiej Polsce mówimy?

Bravik napisał(a):Słowa nic nie kosztują...


Absolutnie! Obyśmy nigdy już nie mieli okazji udowadniać jakim kto jest patriotą...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 17.08.2022 06:36

RAF - brytyjskie Królewskie Siły Powietrzne - praktycznie wstrzymały składanie ofert zatrudnienia białym mężczyznom, zamiast nich rekrutując kobiety i osoby z mniejszości etnicznych, by osiągnąć założone cele różnorodności - podała stacja Sky News, powołując się na źródła wojskowe.


Oto w jaki sposób są realizowane parytety w Wielkiej Brytanii.

A byłem święcie przekonany, że do lotnictwa biorą najlepszych z najlepszych... :?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2022 11:35

Na razie nie muszę sobie przypominać różnych tematów związanych ze służbą wojskową (to był real, nie gry na PlayStation), więc mogę się cieszyć plażowaniem w uvali Vošćica. Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2022 12:00

Bravik napisał(a):Na razie nie muszę sobie przypominać różnych tematów związanych ze służbą wojskową (to był real, nie gry na PlayStation), więc mogę się cieszyć plażowaniem w uvali Vošćica. Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:


No to na waleta, że tak zaproponuję :wink: :mrgreen:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.08.2022 12:52

Bravik napisał(a):Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:

U mnie po drugiej stronie calkiem odwrotnie. W Baska Voda full ludzi, hałas i tłok. Na szczęście na plażach w kierunku Promajny jest luźniej i ciszej.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2022 13:06

Habanero napisał(a):
Bravik napisał(a):Na razie nie muszę sobie przypominać różnych tematów związanych ze służbą wojskową (to był real, nie gry na PlayStation), więc mogę się cieszyć plażowaniem w uvali Vošćica. Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:


No to na waleta, że tak zaproponuję :wink: :mrgreen:

Prorok czy co? :mrgreen: :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2022 13:10

Bravik napisał(a):Na razie nie muszę sobie przypominać różnych tematów związanych ze służbą wojskową (to był real, nie gry na PlayStation), więc mogę się cieszyć plażowaniem w uvali Vošćica. Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:

Ooo.. widzę że jesteś w "moich" terenach 8O Rzadko kto stacjonuje w tej części wyspy. :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2022 13:24

Na razie Selca. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8052
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2022 13:51

Bravik napisał(a):Na razie Selca. :wink:

No to z Selcy nad morze kawałek jest, no i powrót pod górkę :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2022 14:12

dids76 napisał(a):
Bravik napisał(a):Na razie Selca. :wink:

No to z Selcy nad morze kawałek jest, no i powrót pod górkę :wink:

Skuter niech się martwi. :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.08.2022 14:41

Aż zazdroszczę. Ja uziemiony z gorączką w domu, przy 30 stopniach w mieszkaniu oraz ponad 30 stopniach za oknem, a w kolejnych dniach jeszcze większe upały. Byle do weekendu, tyle, że w sobotę załamanie pogody, jak zwykle w te wakacje.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2432
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.08.2022 20:46

Bravik napisał(a):Na razie nie muszę sobie przypominać różnych tematów związanych ze służbą wojskową (to był real, nie gry na PlayStation), więc mogę się cieszyć plażowaniem w uvali Vošćica. Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:

Oj Krzysiu....zazdraszczam oczywiscie tak pozytywnie.
Baw sie :lol:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.08.2022 21:48

karin74 napisał(a):
Bravik napisał(a):Na razie nie muszę sobie przypominać różnych tematów związanych ze służbą wojskową (to był real, nie gry na PlayStation), więc mogę się cieszyć plażowaniem w uvali Vošćica. Cisza, spokój, widok na Biokovo, Pilsnerek w dloni, dosłowne zero ludzi, tylko moja Pani i ja. :hut: :papa:

Oj Krzysiu....zazdraszczam oczywiscie tak pozytywnie.
Baw sie :lol:


Karin, już niedługo Twoja wachta.
Bawimy się, oj bawimy. Dzisiaj akurat sprawdzaliśmy pierwszą miejscówkę Twoich wakacji. :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.08.2022 13:06

Zaczyna do mnie docierać ( po lekku ) że w tym roku nie będziemy w Chorwacji... Zawsze to był wrzesień :(

Młody idzie do pierwszej klasy a my już po urlopie ( tournee po rodzinie w PL )

Za 10 dni musimy zwolnić mieszkanie nowemu właścicielowi...
W domu nie ma nadal prądu... Będziemy chyba bezdomni

Czy ktoś nas przygarnie ?
Moja pani dobrze gotuje , dzieciak grzeczny tylko bardzo ruchliwy , ja jak każdy facet po 40 lekko zmierzły :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone