Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.08.2022 15:23

Bravik napisał(a):Ucieszyła promocja na Pilsnera w sumartińskim sklepie. Tylko 8,99 kuny. Bagażniki w skuterze podołały. :sm:

Ala drożyzna ;)
W Bośni 0,5l puszkowe Karlovacko 1,6 BAM
2 litrowe Karlovacko 3,10 BAM.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.08.2022 17:59

wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):Ucieszyła promocja na Pilsnera w sumartińskim sklepie. Tylko 8,99 kuny. Bagażniki w skuterze podołały. :sm:

Ala drożyzna ;)
W Bośni 0,5l puszkowe Karlovacko 1,6 BAM
2 litrowe Karlovacko 3,10 BAM.

Kolego Wikol, a co ja zwierze jestem, żeby piwo z plastiku doić? :oczko_usmiech:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.08.2022 19:16

No i nie wiem, czy Karlovacko można porównać z Pilsnerem :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12780
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.08.2022 08:58

Janusz Bajcer napisał(a):Ucieszyło mnie, że wreszcie coś rośnie w lesie....


Zachęcona Twoimi okazami i tym, że na podwórku zebrałam całkiem pokażną ilość maślaków wczoraj z rana wpadliśmy do lasu.
I nic...pusto.... :cry: :cry: :cry:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2022 09:18

Zasmuciły mnie luksusowe auta klasy premium w Chorwacji na blachach UA.
Land Cruiser, BMW X6 itd.
Scenariusz niech każdy dopisze sobie sam...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.08.2022 09:48

wikol napisał(a):Zasmuciły mnie luksusowe auta klasy premium w Chorwacji na blachach UA.
Land Cruiser, BMW X6 itd.
Scenariusz niech każdy dopisze sobie sam...

Zdziwiłbyś się, ilu bogatych Ukraińców ma własne apartamenty na Riwierze Makarskiej.
Zapewne ucieszyłyby Cię Łady i Zaporożce. :roll:
Ostatnio edytowano 16.08.2022 10:31 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.08.2022 09:56

Bravik napisał(a):Ucieszyła promocja na Pilsnera w sumartińskim sklepie. Tylko 8,99 kuny. Bagażniki w skuterze podołały. :sm:

W tym roku promocje na piwa, głównie u Tomka :wink: , były rewelacyjne.
Pilsner U., Zlatni Pan, Kozel, Staropramen. Pilsnerka za 8,99 również wyhaczyłem na Korčuli :D
Trzy pozostałe na Hvarze, poniżej 7 kun :P
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16170
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2022 09:58

wikol napisał(a):Zasmuciły mnie luksusowe auta klasy premium w Chorwacji na blachach UA.
Land Cruiser, BMW X6 itd.
To samo u mnie. Po wybuchu wojny kupowali mieszkania za gotówkę, lux auta stoją zaparkowane pod blokami.
Panowie jakoś nie przejęli się obowiązkową mobilizacją i pomocą swojemu kraju...
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 16.08.2022 10:38

piekara114 napisał(a):
wikol napisał(a):Zasmuciły mnie luksusowe auta klasy premium w Chorwacji na blachach UA.
Land Cruiser, BMW X6 itd.
To samo u mnie. Po wybuchu wojny kupowali mieszkania za gotówkę, lux auta stoją zaparkowane pod blokami.
Panowie jakoś nie przejęli się obowiązkową mobilizacją i pomocą swojemu kraju...

Ale w czym jest konkretnie problem, że ktoś bogatszy, to ma iść na front umierać?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16170
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2022 10:52

Każdy mężczyzna w wieku poborowym miał stawić się w swoim kraju i bronić swojego kraju. A Ci co ich było stać (łapówki na granicy, koszty dostania się na przejścia graniczne, nie każdego było na to stać) uciekli ze swojego kraju lub nie powrócili do Ukrainy po ogłoszeniu mobilizacji i w d... mają walkę i obronę swojego kraju... Ci co mają honor lub nie mieli kasę na ucieczkę, zostali w swoim kraju....Biedni ludzie z dalszych regionów nie mieli dużych szans na ucieczkę....
Widać to też po miejscach wypoczynkowych (i w Polsce i za granicą) ile młodych mężczyzn ukraińskich się bawi, kiedy w ich ojczyźnie trwa wojna....I o to chodzi w moim komentarzu, podejrzewam, że Wikol też to miał na myśli...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.08.2022 11:25

piekara114 napisał(a):Każdy mężczyzna w wieku poborowym miał stawić się w swoim kraju i bronić swojego kraju. A Ci co ich było stać (łapówki na granicy, koszty dostania się na przejścia graniczne, nie każdego było na to stać) uciekli ze swojego kraju lub nie powrócili do Ukrainy po ogłoszeniu mobilizacji i w d... mają walkę i obronę swojego kraju... Ci co mają honor lub nie mieli kasę na ucieczkę, zostali w swoim kraju....Biedni ludzie z dalszych regionów nie mieli dużych szans na ucieczkę....
Widać to też po miejscach wypoczynkowych (i w Polsce i za granicą) ile młodych mężczyzn ukraińskich się bawi, kiedy w ich ojczyźnie trwa wojna....I o to chodzi w moim komentarzu, podejrzewam, że Wikol też to miał na myśli...

Nie oceniaj , bo możesz być oceniona...
Rozumiem, że w razie konfliktu zbrojnego dotyczącego Polski swojemu mężowi (zakładam, że go masz) zabroniłabyś wywieźć Was z kraju, tylko kazałabyś mu iść walczyć i ginąć na froncie. Tak?
Ciekawe, skąd nagle od końca lutego nagle w Polsce pojawiły się potężne kolejki w biurach paszportowych?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2022 11:39

Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Każdy mężczyzna w wieku poborowym miał stawić się w swoim kraju i bronić swojego kraju. A Ci co ich było stać (łapówki na granicy, koszty dostania się na przejścia graniczne, nie każdego było na to stać) uciekli ze swojego kraju lub nie powrócili do Ukrainy po ogłoszeniu mobilizacji i w d... mają walkę i obronę swojego kraju... Ci co mają honor lub nie mieli kasę na ucieczkę, zostali w swoim kraju....Biedni ludzie z dalszych regionów nie mieli dużych szans na ucieczkę....
Widać to też po miejscach wypoczynkowych (i w Polsce i za granicą) ile młodych mężczyzn ukraińskich się bawi, kiedy w ich ojczyźnie trwa wojna....I o to chodzi w moim komentarzu, podejrzewam, że Wikol też to miał na myśli...

Nie oceniaj , bo możesz być oceniona...
Rozumiem, że w razie konfliktu zbrojnego dotyczącego Polski swojemu mężowi (zakładam, że go masz) zabroniłabyś wywieźć Was z kraju, tylko kazałabyś mu iść walczyć i ginąć na froncie. Tak?

Każdy prawdziwy mężczyzna broni swojego kraju. Na tym polega patriotyzm, chyba że się mylę ?

Rozumiem że bogaci i pseudo patrioci uciekają pierwsi w kolejce. Włącznie z celebrytami którzy ochoczo wstawiają foto w mundurach w social media.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.08.2022 11:48

wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Każdy mężczyzna w wieku poborowym miał stawić się w swoim kraju i bronić swojego kraju. A Ci co ich było stać (łapówki na granicy, koszty dostania się na przejścia graniczne, nie każdego było na to stać) uciekli ze swojego kraju lub nie powrócili do Ukrainy po ogłoszeniu mobilizacji i w d... mają walkę i obronę swojego kraju... Ci co mają honor lub nie mieli kasę na ucieczkę, zostali w swoim kraju....Biedni ludzie z dalszych regionów nie mieli dużych szans na ucieczkę....
Widać to też po miejscach wypoczynkowych (i w Polsce i za granicą) ile młodych mężczyzn ukraińskich się bawi, kiedy w ich ojczyźnie trwa wojna....I o to chodzi w moim komentarzu, podejrzewam, że Wikol też to miał na myśli...

Nie oceniaj , bo możesz być oceniona...
Rozumiem, że w razie konfliktu zbrojnego dotyczącego Polski swojemu mężowi (zakładam, że go masz) zabroniłabyś wywieźć Was z kraju, tylko kazałabyś mu iść walczyć i ginąć na froncie. Tak?

Każdy prawdziwy mężczyzna broni swojego kraju. Na tym polega patriotyzm, chyba że się mylę ?

Rozumiem że bogaci i pseudo patrioci uciekają pierwsi w kolejce. Włącznie z celebrytami którzy ochoczo wstawiają foto w mundurach w social media.


Bogaci i celebryci jako pierwsi mieli na piersi powieszoną kokardkę w barwach niebiesko żółtej... Na tyle ich stać :roll:

Tak jak z Covidem, jako pierwsi głosili "zostań w domu". Mnie stać na siedzenie w domu nie było, i w pracy ( bo nigdzie więcej nie wychodziłem ) złapałem te świństwo....
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.08.2022 11:52

Słowa nic nie kosztują...
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 16.08.2022 12:07

wikol napisał(a):Każdy prawdziwy mężczyzna broni swojego kraju. Na tym polega patriotyzm, chyba że się mylę ?

Dlaczego tylko mężczyzna?
Nieprzeszkolona osoba na froncie w dzisiejszych czasach nie jest niczym innym jak mięsem armatnim, ludzie chcą żyć. Pomagać można zza granicy, organizując wsparcie, zbiórkę, pomagając uchodźcom itp. i mam nadzieję że osoby o których piszesz to robią.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone