Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2989
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.05.2022 15:31

Bravik napisał(a):
Ural napisał(a):Po kopie i po chłopie. :D :D :D

Wiem, że nie darzysz mnie sympatią, ale żeby aż tak.... :oczko_usmiech:


To tylko ludowe porzekadło. Nie obawiaj się "piórnika". Czeka Cię jeszcze wiele wyjazdów do Croatii i nie tylko. Uzdrowiska w ramach NFZ też są fajne. Leczenie, parkietoterapia. Nie wiadomo co komu pisane w późniejszym wieku. A nuż trafi Ci się "Sanatorium Miłości". :roll:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.05.2022 09:57

Bravik napisał(a):Jak to mówią - druga młodość (...)
Cieszyć się życiem też trzeba umieć :wink: :lol:
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 04.05.2022 12:57

nasz mały Bezzębny Potwór kilkzaczyna raczkować - śmiga coraz sprawniej po podłodze a kiedy mówie mu, że niedługo pojedziemy do Chorwacji i razem napijemy się zimnego piwa i popływamy w ciepłym morzu śmieje się całą swoją paszczą tak jakby dokładnie rozumiał co do Niego mówię :hearts:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5264
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.05.2022 13:24

boboo napisał(a):Cieszyć się życiem też trzeba umieć :wink: :lol:


Oprócz umiejętności cieszenia się, trzeba też trafić na magazyn części do Vergeltungswaffe-1. :oczko_usmiech:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 04.05.2022 16:57

Tofik_83 napisał(a):nasz mały Bezzębny Potwór kilkzaczyna raczkować - śmiga coraz sprawniej po podłodze a kiedy mówie mu, że niedługo pojedziemy do Chorwacji i razem napijemy się zimnego piwa i popływamy w ciepłym morzu śmieje się całą swoją paszczą tak jakby dokładnie rozumiał co do Niego mówię :hearts:


Poczekaj na bunt dwulatka... :devil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16170
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2022 17:06

Nie każdy ten bunt przechodzi. U nas było bardzo spokojnie i nic specjalnego. Jakbym o tym wcześniej nie słyszała to nawet bym nie zauważyła.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 04.05.2022 17:29

Nie ma takiej ogólnej reguły, która by nie dopuszczała wyjątków... 8)

À propos etapów rozwojowych u dzieci, to ja niekiedy zastanawiam się czy egocentryzm dorosłych wynika z braku dojrzałości emocjonalnej, czy jest bardziej wynikową braku umiejętności decentracji oraz zaburzeń nerwicowych :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6677
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.05.2022 20:04

Ucieszyła mnie całkiem przyjemna pogoda w Karkonoszach podczas weekendu oraz fakt, że bunt naszej nastolatki :wink: nie przekłada się na odmowę wędrowania po górach. :D

IMG_20220501_153541261_HDR~2 (Copy).jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11371
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.05.2022 20:12

Mikromir napisał(a):Ucieszyła mnie całkiem przyjemna pogoda w Karkonoszach podczas weekendu oraz fakt, że bunt naszej nastolatki :wink: nie przekłada się na odmowę wędrowania po górach. :D

Piękna Samotnia :idea: Przygarnąłbym grzańca po wędrówce plus dobry bigos.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15036
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.05.2022 20:24

Mikromir napisał(a):Ucieszyła mnie całkiem przyjemna pogoda w Karkonoszach podczas weekendu oraz fakt, że bunt naszej nastolatki :wink: nie przekłada się na odmowę wędrowania po górach. :D

Pięknie! :D I ciągle tak dużo śniegu.

Ja nie mogę odżałować, że podczas majówki nie udało się pochodzić po górach - pogoda była mocno niesprzyjająca. A szkoda, bo okolice do łazikowania nadawały się idealnie.

Zamiast Alp Chiemgawskich były więc dwie wizyty w Monachium. Pałac i park Nymphenburg super. Szkoda, że zabrakło słoneczka:

IMG_1622.JPG


Na dobre pojawiło się dopiero wczoraj, w dzień wyjazdu...

te kiero napisał(a):Piękna Samotnia :idea: Przygarnąłbym grzańca po wędrówce plus dobry bigos.

Ja wczoraj z przyjemnością przygarnęłam Weizena nad Chiemsee :D:

IMG_3047.JPG


A "zwiedzany" w drodze powrotnej Mikulov - piękny, z fajnym światłem, tuż po deszczu:

IMG_3252.JPG
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 05.05.2022 13:00

Po kilku latach walki z panami którzy fedrowali pod naszym osiedlem prostują nam blok... Jeden narożnik będzie podnoszony o prawie metr 8O . Po dwóch miesiącach przygotowań dzisiaj odpalili podnośniki. Budynek lekko mrowieje i słychać naprężenia.... przez 2h podnieśli 20cm :mrgreen: .
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3339
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.05.2022 15:55

Aż o metr... - szok 8O

Oglądałem kiedyś reportaż o szkodach górniczych - ludziom piłki toczyły się od ściany do ściany. W Katowicach również takie akcje są - szczególnie w okolicach KWK Wujek (Ligocka, W. Pola i Brynowskiej):

Prostowanie wieżowca w Katowicach .png


W ciągu trzech dni o 32 cm podniesiono przekrzywiony wieżowiec przy ulicy Brynowskiej 43. Możliwe było to dzięki zamontowaniu w specjalnych wcięciach w fundamentach 123 siłowników hydraulicznych o udźwigu 100 ton każdy. Siłowniki sterowane przez komputer, w którym zapisano odpowiednie parametry docelowe, milimetr po milimetrze prostowały tę część wieżowca. Przestrzeń między fundamentami, a podniesionym i wyprostowanym blokiem zostanie docelowo zabetonowana. W następnej kolejności, za dwa tygodnie, prostowana będzie północny segment bloku. Tym razem wystarczy zamontować tylko 82 siłowniki, bo też odchylenie tu jest mniejsze. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na około 4,5 mln złotych


Potem się ludzie dziwią, że tona węgla taka droga...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.05.2022 10:55

Mój blok to jednoklatkowy kwadraciak 20m x 20m , cztery piętra. Wg wyliczeń dokładnie 82cm muszą podnieść. Blok to czasy Gierka, więc wszystko jest krzywe i niewiadomo która ściana ma być jako wzorzec przy prostowaniu :mrgreen:. W mieszkaniu mam spory spad, kilka centymetrów na każdym metrze , mieszkanie długie na 9 metrów.... Podnieśli już 50cm i dalej jest krzywo :oczko_usmiech:

Wieżowiec o którym piszesz to co innego , przy jego 11 piętrach 32cm daje niezły kąt...

Będę przy kompie to napiszę więcej

Firma która to nam robi prostowała już wieżowce , domy jednorodzinne, kościół, szkole razem z salą gimnastyczną....

P.S. W trakcie podnoszenia siedzimy w bloku , nic nie czuć, słychać tylko lekkie naprężenia, wyłączyli wszystkie media prócz prądu
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11371
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2022 11:22

Zasmuciła znów kolejna komplikacja zastępczego urlopu, który z powodu organizacji naszej służby zdrowia trzeba zmienić vel. skrócić.
Cały długi urlop szlag trafił, w domu wypocząć się nie da, bo cały czas coś.
I jeszcze ta cena noclegu w hotelu nad Bałtykiem, znacznie większa niż pobytu na Pagu :x
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13476
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2022 11:23

Czytam o tym podnoszeniu i robię wielkie wow. 8O
Przypomina mi się, powracający co pewien czas, temat badań kontrolnych stanu bezpieczeństwa bloków z okresu PRL-u (wielka płyta), dotyczący przecież w przeważającej mierze budynków stojących spokojnie, a tutaj mamy takie ruchy, naprężenia.

Mam nadzieję, że to wszystko jest bezpieczne, a ponadto macie porządne ubezpieczenie mieszkania.

Życzę szybkiego powrotu podłogi do właściwego poziomu i mieszkania bez naprężeń. :)

Ucieszyła mnie wędrówka w miniony weekend w PN "Bory Tucholskie" w wymiarze 17 km. W ten weekend Kaszuby. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone