Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co, gdzie, za ile? Sibenik - Trogir

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kodżi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2010
Co, gdzie, za ile? Sibenik - Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kodżi » 18.07.2010 15:41

Witam. Niektóre interesujące rzeczy były już poruszane ale nie mam tyle czasu, żeby to wszystko przejżec.

Wakacje w 2 połowie sierpnia spedze w Razanju.

Interesują mnie informacje o pobliskiej KANICY.
Również o atrakacjach turystycznych, rekreacyjnych w miescowosciach na przestrzeni od Sibeniku do Trogiru.
Gdzie można ponurkowac, tak z butlą, ceny. Jakies piesze wedrówki po gorach, szczegolnie w okolicach Razanja.

Wycieczki po miastach - co odwiedzic.

W Sibeniku podobno z mostu mozna skakac na bungee, prawda to? Ile taka przyjemnośc kosztuje i czy kazdy moze skorzystac?

Interesują mnie wszystkie atrakcje jakie moge spotkac w wymienionych miejscach.
Kodżi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kodżi » 22.07.2010 09:15

pomoże ktoś?:)
mpagno
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpagno » 25.07.2010 18:47

Kodżi napisał(a):pomoże ktoś?:)

Jeśli chodzi o mijscowosci to napewno warto zobaczyc i Sibenik i Trogir, ze skakaniem z mostu to niewiem ale wydaje mi sie ze to juz przestało dzialac ale warto sie przy moscie zatrzymac bo widok rewelacja. Koniecznie jechac na Krka - tam to dopiero jest raj. jesli chodzi o ceny to Chorwaci sie troche "rozpędzili" ale da sie rade wyżyć :)

Nurkowanie to temat osobny - tu najbardziej znany to archipelag Kornati, ale tak naprawde to ponurkowac mozna praktycznie wszedzie...
Kodżi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kodżi » 27.07.2010 22:10

ile kosztuje obecnie wejscie na Krka
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 27.07.2010 23:38

Kodżi napisał(a):ile kosztuje obecnie wejscie na Krka


95kun dla dorosłych
70 kun dla dzieci 7-14, a tak na prawdę jak masz kogoś w wieku szkolnym i pokazesz legitke nawet studencka to tez za 70 ci opchna bilet,na legitke studencka w tym i w tamtym roku była ulga :) potwierdzone 19.07.2010 :)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 28.07.2010 00:01

mpagno napisał(a): Koniecznie jechac na Krka - tam to dopiero jest raj. jesli chodzi o ceny to Chorwaci sie troche "rozpędzili" ale da sie rade wyżyć :)



Nie polecam KRKA, cena nie jest adekwatna do widoków a za prawie 300kn za 3 osoby nie opłacalo się wejść żeby zobaczyć jeden fajny wodospad, broń Boże nie płyncie statkiem, drugie 300kn a nawet dobrze wodospadów nie widać

jeśli chcecie zobaczyć coś fajnego to mimo odległości polecam bardzo gorąco Plitvickie jeziera
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 28.07.2010 07:57

santosz napisał(a):Nie polecam KRKA, cena nie jest adekwatna do widoków a za prawie 300kn za 3 osoby nie opłacalo się wejść żeby zobaczyć jeden fajny wodospad,


o kurczę, to musieli coś tam przebudować :( jak ja byłem , to mi się podobało. Spędziliśmy cały dzień włócząc się po ścieżkach pomiędzy malutkimi wodospadami.... ale cóż, widać komercja wzięłą górę :(:(
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 28.07.2010 15:42

aro_40 napisał(a):
santosz napisał(a):Nie polecam KRKA, cena nie jest adekwatna do widoków a za prawie 300kn za 3 osoby nie opłacalo się wejść żeby zobaczyć jeden fajny wodospad,


o kurczę, to musieli coś tam przebudować :( jak ja byłem , to mi się podobało. Spędziliśmy cały dzień włócząc się po ścieżkach pomiędzy malutkimi wodospadami.... ale cóż, widać komercja wzięłą górę :(:(



malutkie wodospady to bys kolego zobaczył na jeziorach plitvickich, nie polecam KRka, choc nie mówię że jest brzydko, tylko za tę samą cenę na plitvickich miałem 5 x wiecej ochów i achów niż w Krka, prawde mówiąc w krka, miałem jeden, przy najwiekszym wodospadzie na końcu, gdzie stojac na kładce podziwiałem jak się ludzie kąpią.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 29.07.2010 08:02

santosz napisał(a):malutkie wodospady to bys kolego zobaczył na jeziorach plitvickich, nie polecam KRka, choc nie mówię że jest brzydko, tylko za tę samą cenę na plitvickich miałem 5 x wiecej ochów i achów niż w Krka, prawde mówiąc w krka, miałem jeden, przy najwiekszym wodospadzie na końcu, gdzie stojac na kładce podziwiałem jak się ludzie kąpią.


chyba zły dzień wtedy miałeś :)
Kodżi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kodżi » 29.07.2010 13:02

w Sibeniku od 16do19 sierpnia ma byc jakies adriaticboatshow.

Co bedzie ciekawego?
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 29.07.2010 13:16

santosz napisał(a):malutkie wodospady to bys kolego zobaczył na jeziorach plitvickich, nie polecam KRka, choc nie mówię że jest brzydko, tylko za tę samą cenę na plitvickich miałem 5 x wiecej ochów i achów niż w Krka, prawde mówiąc w krka, miałem jeden, przy najwiekszym wodospadzie na końcu, gdzie stojac na kładce podziwiałem jak się ludzie kąpią.


Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą w 100%.
Bardziej piorunujące wrażenie robią na człowieku Jeziora Plitwickie.
Warto wybrać tam nawet najdłuższą trasę zwiedzania i odpuścić sobie Krka.
Nasza wizyta na Krka nastąpiła już po wizycie w Plitwicach. Wrażenie szczerze mówiąc malusie, plusem Krka jest to, że po przejściu ścieżką do największego wodospadu można się w nim potaplać w wodzie co nie jest możliwe w Plitwicach.
Jeśli jesteś pasjonatem fotografii i liczysz na zrobienie kilku pocztówkowych zdjęć to większą przyjemność z pstrykania będziesz miał również w Plitwicach.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 29.07.2010 22:54

aro_40 napisał(a):
santosz napisał(a):malutkie wodospady to bys kolego zobaczył na jeziorach plitvickich, nie polecam KRka, choc nie mówię że jest brzydko, tylko za tę samą cenę na plitvickich miałem 5 x wiecej ochów i achów niż w Krka, prawde mówiąc w krka, miałem jeden, przy najwiekszym wodospadzie na końcu, gdzie stojac na kładce podziwiałem jak się ludzie kąpią.


chyba zły dzień wtedy miałeś :)


Ty masz je chyba do dziś :?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 30.07.2010 08:03

santosz napisał(a):
aro_40 napisał(a):
santosz napisał(a):malutkie wodospady to bys kolego zobaczył na jeziorach plitvickich, nie polecam KRka, choc nie mówię że jest brzydko, tylko za tę samą cenę na plitvickich miałem 5 x wiecej ochów i achów niż w Krka, prawde mówiąc w krka, miałem jeden, przy najwiekszym wodospadzie na końcu, gdzie stojac na kładce podziwiałem jak się ludzie kąpią.


chyba zły dzień wtedy miałeś :)


Ty masz je chyba do dziś :?


żałuję, że nie mam możliwości wstawienia fotek :( być może mam ten zły dzień do dziś, tyle że ja potrafię zachwycić się naturalną przyrodą, a niektórych wzrusza wyłacznie potęga i ogrom... cóż, są gusty różne i każdy ma prawo do krytyki. Niestety zapomniałem o tym i sypie głowe popiołem.
Co nie zmienia fakty, że mi park Krka również się podobał i nie porównywałbym Krka do Plitvic, to to kat jak porównać Krainę Wielkich Jezior Mazurskich do Bagien Nadbiebrzańskich :)
Ninka-pinka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninka-pinka » 30.07.2010 22:06

WITAM,

MAM PYTANIE DOTYCZĄCE PARKU KRKA. JADE TAM Z DZIECKIEM 15 MIEISĘCZNYM I CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIE PARKU Z WÓZKIEM??? JAKIE TAM SĄ DRÓŻKI???

DZIEKI I CZEKAM NA INFO :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 30.07.2010 22:22

Ninka-pinka napisał(a):WITAM,

MAM PYTANIE DOTYCZĄCE PARKU KRKA. JADE TAM Z DZIECKIEM 15 MIEISĘCZNYM I CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIE PARKU Z WÓZKIEM??? JAKIE TAM SĄ DRÓŻKI???

DZIEKI I CZEKAM NA INFO :D

Jeśli podejdziesz na jeden z wielu punktów widokowych bez kładek i podejść pod górę to tak.Idż na skróty.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co, gdzie, za ile? Sibenik - Trogir
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone