Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie wino

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009
Chorwackie wino

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 27.10.2009 19:21

Od jakiegoś czasu szukam (bez powodzenia) miejsca w Polsce gdzie można się zaopatrzyć w Chorwackie wino. Nie chodzi mi o te rozlewane u nas i sprzedawane w marketach, ale o oryginalne z małych regionalnych winnic. Jeżeli na forum jest już taki temat to proszę o namiary, bo ja go nie znalazłem. Bardzo chętnie też zapoznam się z opiniami znawców Chorwackiego wina.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2009 19:35

termondar napisał(a):.... Jeżeli na forum jest już taki temat to proszę o namiary, bo ja go nie znalazłem......

Proszę bardzo, 2 na zachętę:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19644&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14301&highlight=

termondar napisał(a):....Od jakiegoś czasu szukam (bez powodzenia) miejsca w Polsce gdzie można się zaopatrzyć w Chorwackie wino.....

np. tu coś znajdziesz: www.winachorwackie.pl
za dużo ofert w Polsce nie znajdziesz, nie ta cena - konkurencja (moim zdaniem bez porównania) nie śpi :wink:
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 27.10.2009 20:03

np. tu coś znajdziesz: www.winachorwackie.pl
za dużo ofert w Polsce nie znajdziesz, nie ta cena - konkurencja (moim zdaniem bez porównania) nie śpi

Dzięki, no właśnie, tę winiarnie znam właścicielami jest małżeństwo polsko-chorwackie, miałem nadzieje, że jest cos więcej. Podejrzewam, że faktycznie masz rację z tą konkurencją, te rużne Bułgarskie sikacze za 8 zł zrobiły swoje! :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2009 20:13

termondar napisał(a):..... Podejrzewam, że faktycznie masz rację z tą konkurencją, te rużne Bułgarskie sikacze za 8 zł zrobiły swoje! :cry:

Ja nie mówie o sikaczach za 8 plnów a prawdziwym winie, którego wybór jest zdecydowanie dobry na naszym rynku, nie tylko cenowo ale i jakościowo.
I o tej jakości mówię, że w stosunku do chorwackich jest bezkonkurencyjna :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.10.2009 20:17

rużne Bułgarskie

Weź, bo oczy wypala :):)
Co do win, takich z małych domowych produkcji to chyba nie uświadczy się ich w PL...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 27.10.2009 20:57

Powiem Ci tak--temat chorwackich win w Polsce dosyć dokładnie rozpracowywałem, lubię wina, żona lubi wina. Można trafić gdzieś, w jakiś sklepach większych czy mniejszych, ale kupno dobrego graniczy z cudem. Miałem w mojej okolicy sklep, nie pamiętam gdzie się zaopatrywali (pisałem o tym na forum), w którym były takie wina. Postup, Dingać, Bol i kilka innych, ceny mało konkurencyjne, wysokie, od ok 60 zł wzwyż. Kilka razy coś u nich kupiłem, była uczta dla podniebienia. Niestety sklepu już nie ma. Jest inny, "markiet", mają chorwackie, kilka drogich, ale ...po tegorocznym urlopie i kilku degustacjach Dingaca, domowego, ale jakże wyśmienitego, boję się wydać 70 zł na coś czego nie znam, bo tylko takie wino wzbudza w tym sklepie moje zainteresowanie. Mają oczywiście kilka tańszych, ale to jakieś litrowe butelki typu Peljesac, Plavac, ew tylko na gilla. Nie ma litrowego dobrego wina :!: :!:
Całe szczęście mam trochę butelek przywiezionych z urlopu, Dingac i Postup leżakują w piwniczce i czekają spokojnie na nastrojową kolację.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 27.10.2009 21:23

Bocian napisał(a):
rużne Bułgarskie

Weź, bo oczy wypala :):)
Co do win, takich z małych domowych produkcji to chyba nie uświadczy się ich w PL...


No jasne że różne! Ale z dobrym winem problem pozostaje nadal!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.10.2009 21:28

Ano pozostaje, choć ja nie jestem jakimś "winosmakoszem". W PL piję czasem do obiadu to co żona zaordynuje, ale w Cro to wypijam tyle przez dwa tygodnie co potem przez rok w PL :) I Maciek wie dlaczego :) Jako , że ze mnie smakosz żaden , bardziej liczą sie okoliczności przyrody i kompania z która można się napić...
Tomislav - Dalmacijatour
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 19.11.2009
Vina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomislav - Dalmacijatour » 20.11.2009 17:49

Kakva hrvatska vina se mogu kupiti u Poljskoj ?
U Češkoj nažalost samo vino Pelješac - plavac...
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009
Re: Vina

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 20.11.2009 18:43

Tomislav - Dalmacijatour napisał(a):Kakva hrvatska vina se mogu kupiti u Poljskoj ?
U Češkoj nažalost samo vino Pelješac - plavac...


W mojej okolicy prawie we wszystkich sklepach jest słodkie wino deserowe Prošek i Istra, można powiedzieć że to wszystko. Chcąc kupić coś bardziej wyszukanego trzeba odwiedzić wiele sklepów i czasem się coś trafi.
Tomislav - Dalmacijatour
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 19.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomislav - Dalmacijatour » 20.11.2009 18:55

A u tebe v Z DARŁOWA se muže koupit ve sklepě ( u podrumu ) Hrvatsko vino ? :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 20.11.2009 19:02

Tomislav - Dalmacijatour napisał(a):A u tebe v Z DARŁOWA se muže koupit ve sklepě ( u podrumu ) Hrvatsko vino ? :D


Jak jsem napsal dříve Darlowo pouze Prošek a Istrie, někdy něco bude. :)
Ostatnio edytowano 20.11.2009 19:21 przez termondar, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 20.11.2009 19:04

termondar napisał(a):
Tomislav - Dalmacijatour napisał(a):A u tebe v Z DARŁOWA se muže koupit ve sklepě ( u podrumu ) Hrvatsko vino ? :D


Jak jsem napsal dříve Darlowo pouze Prošek a Istrie, někdy něco bude.


:lool: :lool: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Tomislav - Dalmacijatour
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 19.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomislav - Dalmacijatour » 20.11.2009 19:28

Tak ja pochopil že v Darlowe se v každem sklepu může koupit Chorvatské vino. Ale pišeš vyborně Český. Buď jsi Čech převlečeny za Polaka nebo obraceně :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 21.11.2009 13:30

Tomislav - Dalmacijatour napisał(a):Tak ja pochopil že v Darlowe se v každem sklepu může koupit Chorvatské vino. Ale pišeš vyborně Český. Buď jsi Čech převlečeny za Polaka nebo obraceně :D


Mam pratele, na Morava a pochopit par slov, ale velmi mało, zdravim. :wink:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwackie wino
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone