Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - Wenecja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 08.09.2009 21:59

kaszpir napisał(a):Jeszcze jedno pytanko.

Zapewne wybierzemy się pociągiem z Mestre do Wenecji ...

Jako że będziemy z dwójką małych dzieci mam dość ważne dla nas pytanko.

Ile czasu zajmuje przejście z dworca kolejowego w Wenecji na Plac Św.Marka ? Czy można przejść to pieszo bez pływania statkiem wodnym i itd ?

Bo statek (tramwaj wodny) z Punta Sabioni płynie od razu do Pl. Św.Marka.



Wychodząc z dworca w Wenecji trzeba skierować się na lewo (nie przechodzić na drugą stronę kanału). Spacerkiem będzie jakieś 25 - 30 min. Szlak jest bardzo dobrze oznakowany. Na dworcu można kupić mapkę za chyba 2 ojro. :hut:
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 10.09.2009 12:11

Spacer z dworca St. Lucia (tak nazywa się dworzec główny w Wenecji) do Placu Św. Marka to co najmniej 30 minut, ale pewnie będziecie iść dłużej, bo po drodze mnóstwo uroczych miejsc, a zimne piwo i/lub pyszne lody kuszą co krok. :lol:, chociaż ceny okrutne. :cry: Polecałbym spacer w jedną stronę i tramwaj wodny z powrotem.
Na dworcu jest informacja turystyczna, dają bezpłatne plany miasta - przyda się.
Miłych wrażeń
:papa:
Kris@#
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 10.09.2009 22:28

Zwiedzalismy Wenecję z rodzinką w róznych latach w sumie 6 dni. Zapuszczaliśmy sie w miejsca o których nie ma slowa w przewodnikach. Są tam nawet nowoczesne osiedla, markety, stacje benzynowe i inne udogodnienia dla mieszkańców. Tego nie widać idąc oznakowanym szlakiem. Tego nie da się zwiedzić nawet w kilka dni. Dlatego już tęsknimy za kolejnymi wakacjami i perspektywą odkrycia nowych (dla nas) zakątków tego uroczego miasta. Jednak po całodziennym zwiedzaniu nachodziła nas ciągle refleksja, że mieszkanie w Wenecji jest jak przebywanie na wielkim statku. Przede wszystkim wszechobecna wilgoć. Wydaje nam się po zaobserwowaniu mieszkańców w średnim i starszym wieku, że wszyscy chorują na zwyrodnienia stawów powstałe od przebywania w mokrym i zimnym środowisku. Ale jednodniowe zwiedzanie nikomu nie zaszkodzi.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 13.03.2010 18:43

Rozważam wypad do Wenecji będąc na wyspie Krk i mam w związku z tym pytanie do zorientowanych. W tym wątku czytałem o płatnym odcinku na Słowenii. Czy mowa jest tutaj o trasie oznaczonej jako E61 na terenie Słowenii? Droga ta łączy autostradę A7 biegnącą od Rijeki z Triestem. Według Google Maps jest to zwykła droga ale mam wątpliwości czy jest to aktualna informacja. Chodzi oczywiście o uniknięcie opłaty 30 E za autostradę w Słowenii. Dzięki z góry za pomoc.

EDIT:

Znalazłem inny wątek i równiez częściowo odpowiedź na moje pytanie:

forum/viewtopic.php?t=23750&highlight=rijeka+triest

Choć przyznam że z załączonej mapki trudno określić czy odcinek ten jest płatny (brak legendy). Autostrady są oznaczone kolorem zielonym ale co to za drogi oznaczone kolorem niebieskim, może ekspresowe, czyli też płatne?
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 23.04.2010 14:20

podpinam się pod pytanie, czy przejazd drogą nr E61 przez Słowenie (prowadząca z Triestu do Rijeki) nie wymga kupna winiety? Z góry proszę o wyrozumiałośc i oczywiście o odpowiedz :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.04.2010 14:52

beret napisał(a):podpinam się pod pytanie, czy przejazd drogą nr E61 przez Słowenie (prowadząca z Triestu do Rijeki) nie wymga kupna winiety? Z góry proszę o wyrozumiałośc i oczywiście o odpowiedz :wink:


Zasada prosta - jeśli jest to droga szybkiego ruchu (hitra cesta) to tak, jeśli nie, to nie.
Pozdrawiam
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 23.04.2010 20:59

Najlepiej chyba przejechać most i zaparkować za mostem po prawej na tym ogromnym parkingu piętrowym Tronchetto (podobno największy parking w Europie). http://europeforvisitors.com/venice/art ... garage.htm

http://www2.comune.venezia.it/handicap/ ... chetto.jpg

Z parkingu macie dosłownie 3-5 minuty pieszo do taxi wodnej. Potem wysiadacie na tym przystanku blisko Placu Św. Marka
http://notopa.pl/foto839/

przykładowa trasa z Rijeki do Wenecji / Tronchetto
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =45.441838

Z powrotem płyniecie przez Canal Grande nieco inną drogą, jeszcze piękniejszą[/img]
Ostatnio edytowano 23.04.2010 21:15 przez zonatyfacet1, łącznie edytowano 7 razy
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 23.04.2010 20:59

Jak my byliśmy w lipcu było strasznie tłoczno, musieliśmy się pilnować, żeby się nawzajem nie zgubić :)
iowa2
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) iowa2 » 19.05.2010 10:33

Mam pytanie do osób parkujących na parkingu w Mestre (Viale Stazione). Zamierzamy tam parkować 2 dni. Jaka jest cena za dobę?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 19.05.2010 23:39

iowa2 napisał(a):Mam pytanie do osób parkujących na parkingu w Mestre (Viale Stazione). Zamierzamy tam parkować 2 dni. Jaka jest cena za dobę?


6 euro za dobę.
10 euro w święto.
+ dojazd pociągiem 1 os w jedną stronę 1 euro.

Są jeszcze parkingi darmowe

http://www.asmvenezia.it
iowa2
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) iowa2 » 20.05.2010 14:47

Wielkie dzięki. Cenę przejazdu już znam. Chciałam się tylko upewnić ile kosztuje parking. I utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że tak będzie najtaniej i chyba najszybciej. Przyjedziemy do Wenecji w niedzielę, więc chyba nie jest dobrym pomysłem pakowanie się na któryś z parkingów za mostem.
Parkowałeś tam może? Jest bezpiecznie? Chcemy na 2 dni zostawić walizki w bagażniku.
iowa2
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) iowa2 » 20.05.2010 14:51

A co do darmowych parkingów. We Włoszech już na takich parkować nie będziemy. W Rzymie na takim miejscu darmowym ktoś nam przejechał kluczem (zapewne) po drzwiach. Może mieliśmy po prostu pecha (pewnie tak było), ale omijamy już darmowe parkingi w Italii.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 20.05.2010 22:54

iowa2 napisał(a):Wielkie dzięki. Cenę przejazdu już znam. Chciałam się tylko upewnić ile kosztuje parking. I utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że tak będzie najtaniej i chyba najszybciej. Przyjedziemy do Wenecji w niedzielę, więc chyba nie jest dobrym pomysłem pakowanie się na któryś z parkingów za mostem.
Parkowałeś tam może? Jest bezpiecznie? Chcemy na 2 dni zostawić walizki w bagażniku.


Parking przy dworcu w kolorze zielono-szarym ma kilka kondygnacji i jest monitorowany. Wszędzie kamery.
Przy wjeździe, pomimo samoobsługi jest ochroniarz i wszystko monitoruje.
Można też zostawić samochód na placu.
Pierwszy wjazd po prawej jest dla abonamentowców A na końcu dla pozostałych.
Ogólnie sprawia wrażenie bezpiecznego.
Dworzec kolejowy jest po drugiej stronie.
W holu są automaty biletowe i kasy (z kolejkami) można też kupić bilety na peronie w kiosku z gazetami.
iowa2
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) iowa2 » 20.05.2010 23:09

Bardzo cenne informacje. Jeszcze raz dziękuję.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 04.06.2010 09:30

W roku 2006 jechałem do Wenecji i z okolic Omisza. Pojechałem samochodem bez klimatyzacji Jadrańską nie autostradą. O matko. Piękne, cudowne widoki ale.,... w górach niezłe zakręciki i wyprzedzanie czasami jest uciążliwe. Gospodarz ostrzegał ale mimo wszystko dla tych widoków warto było.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone