Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja: uważaj co wwozisz

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kowbi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.02.2008
Chorwacja: uważaj co wwozisz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowbi » 04.06.2008 07:59

Dzis znalazlem taki artykul....

Kod: Zaznacz cały
Od 1 czerwca 2008 r. weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Rozwoju Wiejskiego Republiki Chorwacji o warunkach wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach bagażu osobistego podróżnych.


Rozporządzenie realizuje zalecenia Komisji Europejskiej Nr 745/2004 z 16 kwietnia 2004 r., w których określone zostały warunki wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do osobistej konsumpcji. Celem nowej regulacji jest zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych u zwierząt w Chorwacji.

Towary pochodzenia zwierzęcego podane w załączniku Nr V do rozporządzenia podlegają kontroli weterynaryjnej (fitosanitarnej) w miejscu ich wwozu do Chorwacji. W celu legalnego wwozu do Chorwacji w/w produktów wwożący winien posiadać przewidziane prawem dokumenty weterynaryjne (fitosanitarne). Rozporządzenie ma zastosowanie także do przesyłek w/w produktów dla osób fizycznych.

Do towarów podlegających kontroli granicznej zaliczone są m.in.:
produkty mięsne, praktycznie w każdej postaci i podroby,
wszystkie produkty mleczne,
tłuszcz wieprzowy (smalec) i tłuszcz drobiowy,
oleje pochodzenia zwierzęcego,
wędliny,
wyroby z makaronu w każdej postaci, zawierające mięso lub mleko,
wyroby z warzyw, przetworzone lub zakonserwowane inaczej niż za pomocą octu lub kwasu octowego,
zawierające mięso lub mleko,
sosy, przyprawy, mąka i grysik, zawierające mięso lub mleko,
zupy i buliony zawierające mięso lub mleko,
produkty używane do karmienia zwierząt, zawierające mięso lub mleko,
lody i inne wyroby mrożone, zawierające mleko i kakao.

Jedynymi produktami zwolnionymi z kontroli są mleko w proszku i pokarm dla niemowląt - pod warunkiem, że wymienione produkty nie wymagają przechowywania w lodówce przed spożyciem, a opakowania są nieuszkodzone i posiadają znak zastrzeżony producenta.

Osobom, które nie dopełnią podanych warunków, wyżej wymienione produkty zostaną odebrane i zutylizowane na ich koszt, a dane osobowe podróżnych naruszających wspomniane przepisy będą przekazane do odpowiednich urzędów Unii Europejskiej.
Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.




Bezposredni link do artykulu http://plaze.onet.pl/1760494,wiadomosci.html


Co o tym sadzicie ?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 04.06.2008 08:12

Idziesz na rekord :twisted: :evil: DOstaniesz nagrodę od admina za załozenie 156 wątku na ten sam temat :lol: :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.06.2008 08:14

kowbi napisał(a):Co o tym sadzicie ?

Że zamiast najpierw coś poczytać na forum to bez sensu zakładasz kolejny wątek na ten temat

forum/viewtopic.php?t=19273&highlight=
forum/viewtopic.php?t=19275&highlight=
forum/viewtopic.php?t=19329&highlight=

:evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2008 08:38

kowbi napisał(a):.....Co o tym sadzicie ?

Sądzimy, że robisz śmietnik z tego forum :-(
A tak kiedyś fajnie tu było.......:-(
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 04.06.2008 09:02

To rzeczywiście przegięcie, zakładać kolejny temat, który jest ostatnio na forum tematem "gorącym". Nie trzeba nawet korzystać z SZUKAJ, żeby zobaczyć, że toczy się dyskusja o wwożeniu żarcia do Cro.
Do usunięcia!
kowbi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowbi » 04.06.2008 10:02

Fakt, nie uzylem opcji "szukaj"

Przepraszam za zasmiecanie.
AgataP
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataP » 06.06.2008 09:24

Koniec problemu.
Właśnie przed chwilką dostałam dobrą wiadomość z Chorwackiego Biura Turystycznego.cyt." Od dziś Komisja Europejska uchyliła zakaz na rok".
Pani z Biura napisała, że dzisaj chorwacka prasa , ma
na czolowych stronach ze ustawa na ten rok zostala uchylona :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 06.06.2008 09:34

Cieszcie się wolnością i zakładajcie tematy. I tak wszyscy pójdziemy siedzieć za przemyt kabanosów i zupek chińskich! :lool:

:papa:
zientas
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zientas » 16.07.2008 16:08

Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie informacji dotyczącej fitosanitarnego. Mianowicie czy ustawa która weszła w życie z dniem 01.06.08 w Chorwacji poważnie została zawieszona na ten rok?? Bardzo zależy mi na tej informacji ponieważ za niedługo wybieram się tam samochodem i nie wiem czy mogę zabrać ze sobą jedzenie. Dzieki
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 16.07.2008 16:30

zientas napisał(a):Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie informacji dotyczącej fitosanitarnego. Mianowicie czy ustawa która weszła w życie z dniem 01.06.08 w Chorwacji poważnie została zawieszona na ten rok?? Bardzo zależy mi na tej informacji ponieważ za niedługo wybieram się tam samochodem i nie wiem czy mogę zabrać ze sobą jedzenie. Dzieki




Nie wierzę !!! :D :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 16:50

zientas napisał(a):Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie informacji dotyczącej fitosanitarnego. Mianowicie czy ustawa która weszła w życie z dniem 01.06.08 w Chorwacji poważnie została zawieszona na ten rok?? Bardzo zależy mi na tej informacji ponieważ za niedługo wybieram się tam samochodem i nie wiem czy mogę zabrać ze sobą jedzenie. Dzieki


Witam przedstawiciela handlowego :wink: - dziwne , że mino takie profesji nie masz pewnych informacji co można wozić.

Czy przed zadaniem tego pytania przeczytałeś ten temat lub linki do tematów w sprawie wwozu żywności do Chorwacji :?:

Myślę , że nie bo - gdybyś przeczytał , nie zadawałbyś tego pytania :evil:

A teraz na poważnie odpowiadam - poważnie ustawa z 1.06.2008 roku została zawieszona.

Możesz śmiało jedzenie przewozić, chyba , że jedziesz do Chorwacji samochodem nie turystycznie , lecz jako przedstawiciel handlowy z pełnym samochodem żywności - wtedy to już inne przepisy Cię obowiązują , ale te pewnie znasz.

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Chorwacja: uważaj co wwozisz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone