Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 07.04.2011 17:11

weldon napisał(a):
kasiula_4 napisał(a):Napisz więcej co to za trasa :) Ja pod tym względem jestem zielona 8O

Na waszym miejscu zostawiłbym samochód na parkingu przy drugim wejściu,
podjechał pod czwórkę i schodził w dół, do przystani.
Tam możecie się zastanowić, czy macie jeszcze czas i płyniecie na drugi koniec jeziora,
czy tylko przepływacie na druga stronę i wracacie do samochodu.

Oczywiście możecie zacząć od drugiej strony (wejście A) i zacząć od Wielkiego Wodospadu,
ale, mz, ta górna cześć jest bardziej urozmaicona.

Inaczej - tam jest tyle tego, że nie daliśmy rady w osiem godzin tego zobaczyć.

Nie ma siły - trzeba wrócić :D

Mapka

8 godzin niestety u nas nie wchodzi w grę ale myślę że warto choćby dla 4 godzin tam jechać ;)
weldon wejście 2 to właśnie jest od strony Makarskiej jak się nie mylę?
No i jak możesz to napisz, czym można "podjechać pod czwórkę" ? Są tam jakieś środki transportu ?:) Niestety nie mogę tego dokładnie wyłapać z mapy gdyż im bardziej ją powiększam tym bardziej staje się niewyraźna ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2011 17:51

kasiula_4 napisał(a): Są tam jakieś środki transportu ?:) Niestety nie mogę tego dokładnie wyłapać z mapy gdyż im bardziej ją powiększam tym bardziej staje się niewyraźna ;)


Czytałaś relację z Plitvic, widziałaś zdjęcia :?:

Środki transportu to nogi, statek i kolejka elektryczna.

mapa
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.04.2011 18:52

Moja relacja - opisana dokładnie ;) nasza wycieczka po Plitwicach
forum/viewtopic.php?t=24054&postdays=0&postorder=asc&start=80 odpowie ci na wszystkie pytania
Nam to zajeło ok 6 godzin ale bierz pod uwagę że było wśród nas 2 fanatyków fotografów no i robilismy pół godzinną przerwę na kawkę ;)
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 07.04.2011 22:19

W zeszłym roku jechałem pierwszy raz do Chorwacji (w tym roku jadę ponownie ale jeszcze nie ustaliliśmy terminu - zapewne podobnie jak rok wcześniej czyli przełom lipiec/sierpień). Oj co ja się naczytałem forum :)

Polecam Dalmację. Najlepiej, jeśli boisz się że nie znajdziesz noclegu na miejscu (ja się obawiałem, nie maiłem kontaktu wcześniej z językiem chorwackim a nie byłem pewien czy po angielsku się dogadam na miejscu) skontaktować się z lokalnym biurem podróży, ja załatwiłem wszystko z tą Panią:

Kod: Zaznacz cały
Renata Vuletic
Dalmatia Aurea Travel
Tel.+385 21 885 856
Fax.+385 21 796 379
Kom.chorw.  00385 98 9125322
Kom.pol.  501 338 703
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl   
www.da-travel.com


Pani Renata mówi po polsku. Zaliczkę można wpłacić w złotych na polskie konto (reszta już na miejscu w euro). Wyszukiwanie ofert (kilku) trwało bardzo krótko. W czasie drogi Pani Renata kontaktowała się ze mną i cały czas kontrolowała sytuację tak aby po przyjeździe na miejsce już czekał właściciel apartamentu aby pokazać drogę. Niestety taki "pośrednik" troszkę kosztuje, mi wyszło że doliczyli 8 euro za dzień do pokoju, nie wiem czy to dużo czy mało za spokój duszy.

Z ofert wybraliśmy Okrug Gornij na wyspie Ciovo, przede wszystkim ze względu na sąsiedztwo Trogiru o którym dużo wcześniej czytałem i nas urzekł. W dzień mogliśmy poleżeć na plaży a wieczory spędzane były w restauracyjkach.

Położenie Ciovo sprzyjało także "wypadom" turystycznym (no może ten nieszczęsny mostek trochę utrudniał życie ale najdłużej staliśmy 20 minut w korku - da się wytrzymać). Do Dubrovnika niecałe 3 godziny drogi - polecam bo droga nie jest męcząca (nie zapomnijcie o zielonej karcie) a miasto robi piorunujące wrażenie.
W drodze do domu oczywiście obowiązkowe Jeziora Plitwickie. Nie wiem dlaczego, ale stwórca naprawdę miał wenę gdy zatrzymał się w tym miejscu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie (być może :))
Robert
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8815
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.04.2011 09:26

kasiula_4 napisał(a):No przyznam że Tribunj na zdjęciach prezentuje się równie uroczo
:D


Przeuroczo! Żeby nie być gołosłownym:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 08.04.2011 12:56

CinnamonGirl napisał(a):Moja relacja - opisana dokładnie ;) nasza wycieczka po Plitwicach
forum/viewtopic.php?t=24054&postdays=0&postorder=asc&start=80 odpowie ci na wszystkie pytania
Nam to zajeło ok 6 godzin ale bierz pod uwagę że było wśród nas 2 fanatyków fotografów no i robilismy pół godzinną przerwę na kawkę ;)

Prze piękne zdjęcia :0
Już rozumiem co miałaś na myśli "trasę H" :)
Nawet już tak sobie obmyśliłam, że jadąc do Parku tylko ja będę o tym wiedziała ;) Więc dla reszty będzie to niespodzianka co moim zdaniem nasili ich emocje i będą pod podwójnym wrażeniem :twisted:

RobertZ napisał(a):W zeszłym roku jechałem pierwszy raz do Chorwacji (w tym roku jadę ponownie ale jeszcze nie ustaliliśmy terminu - zapewne podobnie jak rok wcześniej czyli przełom lipiec/sierpień). Oj co ja się naczytałem forum icon_smile.gif...
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie (być może icon_smile.gif)
Robert

No właśnie kto jak kto, ale Ty dobrze mnie rozumiesz :D
Mam nadzieję że w ten weekend będę wiedziała już na 100% gdzie jedziemy 8)
Dziękuję za informacje i również pozdrawiam :)

marze_na śliczne zdjęcia. Lubię takie urokliwe miasteczka zwłaszcza nocą :) Sztuczne światło wydobywa wtedy z nich najwięcej :lol:

Mam nadzieję że w niedzielę będę mogła pisać już konkretnie na temat miejsca pobytu :D
Już nie mogę się doczekać....
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.04.2011 21:50

Moja propozycja na dziś ... miejsce urokliwe w dzień i w nocy :)
http://metrobroadband.metronet.hr/helen ... index.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2011 22:22

mkm napisał(a):Moja propozycja na dziś ... miejsce urokliwe w dzień i w nocy :)
http://metrobroadband.metronet.hr/helen ... index.html


mkm. jak najbardziej, ale kasiula_4 jedzie do Cro tylko na tydzień, więc Brač nie tym razem :wink:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 09.04.2011 11:32

Janusz Bajcer napisał(a):
mkm napisał(a):Moja propozycja na dziś ... miejsce urokliwe w dzień i w nocy :)
http://metrobroadband.metronet.hr/helen ... index.html


mkm. jak najbardziej, ale kasiula_4 jedzie do Cro tylko na tydzień, więc Brač nie tym razem :wink:


:(
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.04.2011 17:51

W przytpadku tak krótkiego wyjazdu warto odpuścic sobie wyspy na ktore trzeba dotrzeć promem - zbyd dużo straconego czasu, tym bardziej ze mysliś o Plitvicach w drodze powrotnej.

na pewno znajdziesz to swoje miejsce :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.04.2011 18:13

Janusz Bajcer napisał(a):
mkm napisał(a):Moja propozycja na dziś ... miejsce urokliwe w dzień i w nocy :)
http://metrobroadband.metronet.hr/helen ... index.html


mkm. jak najbardziej, ale kasiula_4 jedzie do Cro tylko na tydzień, więc Brač nie tym razem :wink:


Janusz zapamiętaj , że dzień spędzony na wyspie jest zawsze lepszy od dnia lądowego ... o całym tygodniu już nie wspominając :wink:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 12.04.2011 11:13

Moi drodzy wreszcie mogę już napisać konkretnie gdzie jedziemy :D :lol:

Długo mi to zajęło, pomału wariowałam że nic nie mogę znaleźć. Wysłałam ponad 100 e-maili do właścicieli kwater :roll: Niestety odpowiedzi były te same (nie mamy nic wolnego, nie dla 7 osób, nie w tym terminie.... ). W ostateczności miałam zabrać się za agencje ale wszyscy wiemy co to znaczy :)
No ale pomimo tych niepowodzeń jedna perełka się trafiła :lol:

Tak więc padło na Baśke Vode :nice: (link do kwatery jak by ktoś chciał zobaczyć, może ktoś nawet był :) http://www.baskavoda.com/mrkonjic-vladimir/index.htm )
Mam nadzieję że się nam spodoba i jednak wrócimy do Cro :)

A co do tych wycieczek to chciałabym zobaczyć przede wszystkim Park Plitvice oraz jakąś uroczą wyspę:) Mam nadzieję że starczy czasu :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.04.2011 11:22

kasiula_4 napisał(a):
A co do tych wycieczek to chciałabym zobaczyć przede wszystkim Park Plitvice oraz jakąś uroczą wyspę:) Mam nadzieję że starczy czasu :D


Cieszę się, że znalazłaś coś w Baśce Vodzie ( mam do niej słabość). Twoja ekipa będzie Ci dozgonnie wdzięczna, gdy poprowadzisz ich na spacer brzegami Breli.

Na wyspę a nawet dwie możesz popłynąć "Fiszpicnikiem". Kilka statków pływa tam regularnie. Rybka i wino w cenie biletu.

Rano wypływacie do Jelsy na wyspie Hvar, potem hop na Brać, gdzie możecie poleżeć na plaży Zlatni Rat

Życzę wspaniałych wakacji.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 12.04.2011 11:32

Cieszę się, że znalazłaś coś w Baśce Vodzie ( mam do niej słabość). Twoja ekipa będzie Ci dozgonnie wdzięczna, gdy poprowadzisz ich na spacer brzegami Breli.

Pewnie nie jeden Cromaniak ma słabość do Baśki ;) :twisted:

Na wyspę a nawet dwie możesz popłynąć "Fiszpicnikiem". Kilka statków pływa tam regularnie. Rybka i wino w cenie biletu.

Rano wypływacie do Jelsy na wyspie Hvar, potem hop na Brać, gdzie możecie poleżeć na plaży Zlatni Rat

Postaram się skorzystać, na samą myśl o wyspie już bym chciała lipiec :D (nie gniewajcie się ;) )

Życzę wspaniałych wakacji.

Dziękuję bardzo :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2011 13:25

kasiula_4 napisał(a):Moi drodzy wreszcie mogę już napisać konkretnie gdzie jedziemy :D :lol:


Droga Kasiu, wreszcie mogę pokazać Ci gdzie jedziecie :D :lol:

Iliver Dragojević - Baška Voda

Brela - Baška Voda - Makarska
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja po raz pierwszy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone