Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 15:42

No to może się uda jechać w nocy i od rana Park a potem hop do Breli.

No właśnie jest jeszcze taki problem, że dwie osoby muszą dojechać z W-wy do Muszyny, i wtedy wszyscy ruszają dalej... Więc wyjazd był by w sobotę z samego rana :cry:


Ten apartament po wpisaniu terminu 1-8 sierpień "mówi", że zaprasza.

4 pokoje dwuosobowe.

Wpisz swój termin, ja wpisałem jak wyżej i są.


Rzeczywiście coś można znaleźć :) Będę więc szukała i ja dalej.
kaszubskiexpress czy TY z tej strony (nocowanie.pl) może już korzystałeś ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2011 16:18

kasiula_4 napisał(a):
No to może się uda jechać w nocy i od rana Park a potem hop do Breli.

No właśnie jest jeszcze taki problem, że dwie osoby muszą dojechać z W-wy do Muszyny, i wtedy wszyscy ruszają dalej... Więc wyjazd był by w sobotę z samego rana :cry:


Jak wyjazd w sobotę rano, to do Plitvic dojedziecie na wieczór, więc trzeba spać.
Jeśli nie chcecie spać to trzeba Plivice zwiedzać w drodze powrotnej.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2011 21:51

kasiula_4 napisał(a):
Rzeczywiście coś można znaleźć :) Będę więc szukała i ja dalej.
kaszubskiexpress czy TY z tej strony (nocowanie.pl) może już korzystałeś ?


Nie.

Ja zawsze w ciemno, sorry w 2008 roku rezerwowałem w Baśce Vodzie i w Dubrovniku, ale nie sądzę, żebyś miała z apartamentami problemy nawet w sierpniu.

W Baśce Vodzie spaliśmy tutaj ale jestem pewny na 100%, że już tam miejsc wolnych nie ma.

Spokojnie coś znajdziesz, w linku który Ci podrzuciłem znalazłem wiele ciekawych propozycji.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 07.04.2011 11:30

Jak wyjazd w sobotę rano, to do Plitvic dojedziecie na wieczór, więc trzeba spać.
Jeśli nie chcecie spać to trzeba Plivice zwiedzać w drodze powrotnej.

Chyba zostanę przy drodze powrotnej - wisienka na torcie ;)
Boję się tylko czy aby 14-15.00 to nie będzie za późno na wejście do Parku...

Ja zawsze w ciemno, sorry w 2008 roku rezerwowałem w Baśce Vodzie i w Dubrovniku, ale nie sądzę, żebyś miała z apartamentami problemy nawet w sierpniu.

W Baśce Vodzie spaliśmy tutaj ale jestem pewny na 100%, że już tam miejsc wolnych nie ma.

Spokojnie coś znajdziesz, w linku który Ci podrzuciłem znalazłem wiele ciekawych propozycji.

kaszubskiexpress zazdroszczę Ci tych wyjazdów w ciemno. U mnie na razie inaczej się nie da jak coś zarezerwować i wtedy jechać :)
Dzięki za linki :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.04.2011 11:35

kasiula_4 uważam, że Plitvice na powrocie to zły pomysł, urlop się kończy i to już nie będzie miało takiego smaku, poza tym o 14-15 to trzeba z parku wychodzić raczej a nie wchodzić.

Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2011 11:42

kasiula_4 napisał(a):
Jak wyjazd w sobotę rano, to do Plitvic dojedziecie na wieczór, więc trzeba spać.
Jeśli nie chcecie spać to trzeba Plivice zwiedzać w drodze powrotnej.

Chyba zostanę przy drodze powrotnej - wisienka na torcie ;)
Boję się tylko czy aby 14-15.00 to nie będzie za późno na wejście do Parku...


W dniu wyjazdu trzeba wcześniej wstać, tak aby w Plitvicach być ok. 12 -tej.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 07.04.2011 11:42

kaszubskiexpress napisał(a):kasiula_4 uważam, że Plitvice na powrocie to zły pomysł, urlop się kończy i to już nie będzie miało takiego smaku, poza tym o 14-15 to trzeba z parku wychodzić raczej a nie wchodzić.

Pozdrav.


:( Inaczej chyba nie mam jak tego zorganizować.. no chyba że w trakcie, ale to był by wyjazd na cały dzień. No i Janusz to odradzał :)
Niestety wybieram się tylko na tydzień i nie wiem jak to wszystko pogodzić, a uważam, że ten Park spodobał by się wszystkim. Mi już się podoba na samą myśl :lol: :)
Co Ty byś proponował ?
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 07.04.2011 11:43

W dniu wyjazdu trzeba wcześniej wstać, tak aby w Plitvicach być ok. 12 -tej.

Z tym będzie ciężko.... Mam na myśli dwie osoby dojeżdżające w piątek z W-wy :) No chyba że prześpią się już nie w łóżku ale w samochodzie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2011 11:55

Kasiu, odpowiadałem na opcję zwiedzania Plitvic w drodze powrotnej z Chorwacji :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.04.2011 11:56

kasiula_4 napisał(a):
Jeśli zakotwiczysz w Dalmacji , to Plitvice można zwiedzać zarówno w drodze do Cro jak i w drodze z Cro, tylko trzeba zaplanować nocleg w okolichch. Parku.


Januszek zastanawiam się tylko co z tym noclegiem w okolicach Parku ? Jest konieczny ?
Chciałabym zobaczyć park po drodze bez konieczności noclegu ... Nie wiem jak to zorganizować.. Jak możesz to napisz jak jest wygodniej :)

W zaleznosci gdzie mieszkasz(juz wiem - przy granicy więc opcja realna do wykonania ).
My zwiedzalismy Plitwice jadąc do domu (taktując to jako wisienkę na torcie) i pierwotnie planowaliśmy nocleg. Wyjazd z wybrzeża ok 6 rano zwiedzaliśmy park od 10-16 (trasa H - polcam zobaczysz 90% parku) i mało męczaca, godzina na obiad i kierowcy stwierdzili, że są wypoczęci i nie nocujemy tylko jedziemy. W Bielsku-Białej byliśmy ok 3-4 nad ranem.

Aha i ja w parku Krka nie byłam ale każdy ze znajomych, który widział oba mowi że Plitwice biją go na głowę.
ani5500
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ani5500 » 07.04.2011 12:24

CinnamonGirl napisał(a):
Aha i ja w parku Krka nie byłam ale każdy ze znajomych, który widział oba mowi że Plitwice biją go na głowę.


Podzielam zdanie- mimo, że Plitvice miałam przyjemność zwiedzać w deszczu a NP Krka podczas słonecznej pogody
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 07.04.2011 12:43

Janusz Bajcer napisał(a):Kasiu, odpowiadałem na opcję zwiedzania Plitvic w drodze powrotnej z Chorwacji :wink:

Tak wiem Januszek. Po prostu sama już nie wiem jak to zorganizować. :) Musisz mnie zrozumieć :roll: :)

W zaleznosci gdzie mieszkasz(juz wiem - przy granicy więc opcja realna do wykonania ).
My zwiedzalismy Plitwice jadąc do domu (taktując to jako wisienkę na torcie) i pierwotnie planowaliśmy nocleg. Wyjazd z wybrzeża ok 6 rano zwiedzaliśmy park od 10-16 (trasa H - polcam zobaczysz 90% parku) i mało męczaca, godzina na obiad i kierowcy stwierdzili, że są wypoczęci i nie nocujemy tylko jedziemy. W Bielsku-Białej byliśmy ok 3-4 nad ranem.

Aha i ja w parku Krka nie byłam ale każdy ze znajomych, który widział oba mowi że Plitwice biją go na głowę.

Ta opcja bardzo mi się podoba!! :) Myślę że łatwiej było by nam wstać o 6 rano (po tygodniowym wypoczynku :lol: ) wracając do domu ...

Aha i ja w parku Krka nie byłam ale każdy ze znajomych, który widział oba mowi że Plitwice biją go na głowę.

Podzielam zdanie- mimo, że Plitvice miałam przyjemność zwiedzać w deszczu a NP Krka podczas słonecznej pogody

Teraz to jeszcze bardziej nie mogę się doczekać. A pomyśleć że na początku brałam pod uwagę tylko Park Krka i za wszelką cenę chciałam go zobaczyć :)

Skoro nie wiesz czy będzie kolejny wyjazd do Cro, to radzę zamienić Park Krka na Park Plitvice :D

Dzięki Januszek ;) :P
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8815
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.04.2011 12:49

A ja polecam Tribunj. Spokojna, urokliwa miejscowość, gdzie znajdziesz wszystko co potrzebne na urlopie.
Jest market, parę mniejszych sklepów, piekarnia, dwie lodziarnie, konoby, marina a przede wszystkim prześliczna malutka starówka, gdzie mieliśmy przyjemność nocować. Wróciliśmy zachwyceni.
Poza tym Tribunj jest też świetną bazą wypadową. Pojechaliśmy do Zadaru, PN Krka, Szybenika, Primosten, Trogiru, Splitu (+ Klis i Solona). A jak ktoś ma ochotę poimprezować to obok są Vodice.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 07.04.2011 13:21

CinnamonGirl napisał(a):Wyjazd z wybrzeża ok 6 rano zwiedzaliśmy park od 10-16 (trasa H - polcam zobaczysz 90% parku) i mało męczaca...

Napisz więcej co to za trasa :) Ja pod tym względem jestem zielona 8O

marze_na napisał(a):A ja polecam Tribunj. Spokojna, urokliwa miejscowość, gdzie znajdziesz wszystko co potrzebne na urlopie.
Jest market, parę mniejszych sklepów, piekarnia, dwie lodziarnie, konoby, marina a przede wszystkim prześliczna malutka starówka, gdzie mieliśmy przyjemność nocować. Wróciliśmy zachwyceni.
Poza tym Tribunj jest też świetną bazą wypadową. Pojechaliśmy do Zadaru, PN Krka, Szybenika, Primosten, Trogiru, Splitu (+ Klis i Solona). A jak ktoś ma ochotę poimprezować to obok są Vodice.

No przyznam że Tribunj na zdjęciach prezentuje się równie uroczo
:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.04.2011 13:31

kasiula_4 napisał(a):Napisz więcej co to za trasa :) Ja pod tym względem jestem zielona 8O

Na waszym miejscu zostawiłbym samochód na parkingu przy drugim wejściu,
podjechał pod czwórkę i schodził w dół, do przystani.
Tam możecie się zastanowić, czy macie jeszcze czas i płyniecie na drugi koniec jeziora,
czy tylko przepływacie na druga stronę i wracacie do samochodu.

Oczywiście możecie zacząć od drugiej strony (wejście A) i zacząć od Wielkiego Wodospadu,
ale, mz, ta górna cześć jest bardziej urozmaicona.

Inaczej - tam jest tyle tego, że nie daliśmy rady w osiem godzin tego zobaczyć.

Nie ma siły - trzeba wrócić :D

Mapka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja po raz pierwszy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone