Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2011 14:08

Jedziesz pierwszy raz - nie Wiesz czy Ci się spodoba czy nie.
Po co gnać i nabijać kilometry?
Wszystkiego ciekawego nie da się zobaczyć na raz.

Jak było na początku - zjedź gdzieś w okolicach Sibenika i już.
A najlepiej zacznij od Istrii (nie mam na myśli wina :wink: ) a po drodze NP Plitvickie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.04.2011 14:11

Plitvice, w zależności od trasy to minimum cztery, a maksimum jakieś osiem godzin łażenia (potem się ściemnia ;)),
czyli cały dzień z jednym, albo dwoma noclegami.

Ze względu na swoje położenie, nie warto tam dojeżdżać w trakcie, ale ogląda się je w drodze do, albo z Chorwacji.

Świetne miejsce na postój.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2011 14:20

Ja doradzałbym podobnie jak Weldon

Pierwsza noc w Plitvicach, rano park, wyjazd około 14-tej. W 4 godziny park da się poznać.

Brela wita Was około 18-19. Moim zdaniem Brela to doskonały pomysł, tym bardziej, że bez dzieci, rodzice będą zachwyceni spacerami i cieniem. A sąsiednia Baśka Voda spełni oczekiwania młodszej części ekipy, wypożyczalnie sprzętu wodnego itp.

Park KRKA według wielu jest słabszą propozycją niż Plitvice, ja się pod tym podpisuję obiema rękami.

Z Breli blisko na Hvar, do Mostaru.

Poza tym serce Chorwacji, moim zdaniem bije w Dalmacji właśnie.

Pozdrawiam.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 14:27

Jak było na początku - zjedź gdzieś w okolicach Sibenika i już.

Zerkałam już na Primosten i Rogoznice więc też nie wykluczone :)

A najlepiej zacznij od Istrii (nie mam na myśli wina icon_wink.gif ) a po drodze NP Plitvickie.

Chyba jednak warto zacząć by od tego winka ;) Może wtedy lepiej by się podejmowało decyzje :)
Jacek S co do Istrii masz na myśli konkretne miejsce czy to wszystko jedno ?

Ze względu na swoje położenie, nie warto tam dojeżdżać w trakcie, ale ogląda się je w drodze do, albo z Chorwacji.

Świetne miejsce na postój.

Muszę koniecznie tam być :twisted: Tylko gorzej żeby wyrobić się z czasem... w drodze do Chorwacji pewnie było by ciężko. Za to z Chorwacji, jak tylko by się wcześniej wyjechało to czemu nie... :)
Ehhh Ostatni raz wzięłam tydzień urlopu :roll:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 14:33

kaszubskiexpress napisał(a):Ja doradzałbym podobnie jak Weldon

Pierwsza noc w Plitvicach, rano park, wyjazd około 14-tej. W 4 godziny park da się poznać.

Brela wita Was około 18-19. Moim zdaniem Brela to doskonały pomysł, tym bardziej, że bez dzieci, rodzice będą zachwyceni spacerami i cieniem. A sąsiednia Baśka Voda spełni oczekiwania młodszej części ekipy, wypożyczalnie sprzętu wodnego itp.

Park KRKA według wielu jest słabszą propozycją niż Plitvice, ja się pod tym podpisuję obiema rękami.

Z Breli blisko na Hvar, do Mostaru.

Poza tym serce Chorwacji, moim zdaniem bije w Dalmacji właśnie.

Pozdrawiam.


Dzięki kaszubskiexpress za swoją opinię :)
Co prawda lubię też co nie co zobaczyć w nowym miejscu ale nie zaprzeczę, że wypożyczalnie sprzętu wodnego itp. są kuszące ;)
Z tym że od kilku dni szukam wolnych apartamentów i zarówno Brela jak i Baska Voda są trudno dostępne pod tym względem :( W moim terminie nie mogę nic znaleźć...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2011 14:35

kasiula_4 napisał(a):Muszę koniecznie tam być :twisted: Tylko gorzej żeby wyrobić się z czasem... w drodze do Chorwacji pewnie było by ciężko. Za to z Chorwacji, jak tylko by się wcześniej wyjechało to czemu nie... :)


Jeśli zakotwiczysz w Dalmacji , to Plitvice można zwiedzać zarówno w drodze do Cro jak i w drodze z Cro, tylko trzeba zaplanować nocleg w okolichch. Parku.
Opcję pierwszą masz w mojej relacji.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2011 14:43

kasiula_4 napisał(a):... co do Istrii masz na myśli konkretne miejsce czy to wszystko jedno ?


Jak na pierwszy raz to może Poreć, Rovinj, blisko do Puli i NP Brijuni a to nie wszystko...
Ostatnio edytowano 06.04.2011 14:44 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 14:44

Jeśli zakotwiczysz w Dalmacji , to Plitvice można zwiedzać zarówno w drodze do Cro jak i w drodze z Cro, tylko trzeba zaplanować nocleg w okolichch. Parku.


Januszek zastanawiam się tylko co z tym noclegiem w okolicach Parku ? Jest konieczny ?
Chciałabym zobaczyć park po drodze bez konieczności noclegu ... Nie wiem jak to zorganizować.. Jak możesz to napisz jak jest wygodniej :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2011 14:55

kasiula_4 napisał(a): W moim terminie nie mogę nic znaleźć...



Ja znalazłem kilka wolnych terminów w Breli w sierpniu, nawet niezła cena.

Dasz radę :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2011 14:58

kasiula_4 napisał(a):Januszek zastanawiam się tylko co z tym noclegiem w okolicach Parku ? Jest konieczny ?
Chciałabym zobaczyć park po drodze bez konieczności noclegu ... Nie wiem jak to zorganizować.. Jak możesz to napisz jak jest wygodniej :)


Wg mnie nocleg raczej konieczny, z Muszyny do Parku kawałek drogi.
Można wprawdzie jechać nocą, do Plitvic przyjechać w godzinach rannych, potem co najmniej cztery godziny zwiedzania... i dalej w drogę do Dalmacji.

Męczące dla pasażerów, dla kierowców jeszcze bardziej.

Można w drodze powrotnej wyjechać z Dalmacji wcześnie rano, zwiedzić Plitvice .... wsiadać w auta i na noc wracać do Muszyny.

Też męczące (jak dla mnie)
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 15:01

kaszubskiexpress napisał(a):
kasiula_4 napisał(a): W moim terminie nie mogę nic znaleźć...



Ja znalazłem kilka wolnych terminów w Breli w sierpniu, nawet niezła cena.

Dasz radę :P




Proszę powiedz chociaż na jakiej stronie !! :) :)
Na Breli jeszcze nic nie znalazłam a jak już to apartament na góra 4 osoby.. Ja potrzebuję na 7 :roll:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2011 15:06

Tutaj spaliśmy w czerwcu 2008 roku. Cena była śmieszna, ustalona mailowo wcześniej, 10 euro za osobę.

4 km od Parku.

O 14.30 już jechaliśmy do Dubrovnika, w którym byliśmy o 21.00 a to przecież jakieś 200 km dalej niż Brela.

Dodatkowa zaletą jest to, że nie musicie się spieszyć, można wpaść na kawę do Zagrzebia, albo Budapesztu.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 15:08

Wg mnie nocleg raczej konieczny, z Muszyny do Parku kawałek drogi.
Można wprawdzie jechać nocą, do Plitvic przyjechać w godzinach rannych, potem co najmniej cztery godziny zwiedzania... i dalej w drogę do Dalmacji.

Męczące dla pasażerów, dla kierowców jeszcze bardziej.

Można w drodze powrotnej wyjechać z Dalmacji wcześnie rano, zwiedzić Plitvice .... wsiadać w auta i na noc wracać do Muszyny.

Też męczące (jak dla mnie)


O tyle mamy dobrze że będzie 5 kierowców :)
Więc może uda się bez noclegu :) W każdym bądź razie chyba nie odpuścimy Parku :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2011 15:14

kasiula_4 napisał(a):O tyle mamy dobrze że będzie 5 kierowców :)
Więc może uda się bez noclegu :) W każdym bądź razie chyba nie odpuścimy Parku :)



No to może się uda jechać w nocy i od rana Park a potem hop do Breli.

Zaraz poszukam tych wolnych miejsc w Breli.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2011 15:18

Ten apartament po wpisaniu terminu 1-8 sierpień "mówi", że zaprasza.

4 pokoje dwuosobowe.

Wpisz swój termin, ja wpisałem jak wyżej i są.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja po raz pierwszy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone