Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 06.04.2011 13:18

kasiula_4 napisał(a):A czy ktoś jest w stanie mi napisać, jak z ruchem na drodze jest w stronę Krk.
Mam złe wspomnienia z wyjazdu na Hel, gdzie również prowadzi jedna, jedyna droga :?

Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o ruch na samej wyspie? Nie było żadnego problemu, korek był jedynie do wyjazdu z wyspy. Korki na wyspie można ominąć, powiększ sobie w Google wyspę i zobacz sieć dróg.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2011 13:18

kasiula_4 napisał(a):Na początku mieliśmy pominąć wyspy, ze względu na trudny dostęp samochodem. No ale na Krk jest most, i to chyba jedyna wyspa z mostem...


Nie jedyna..... :wink:

Ruch na drodze do KrK różny, zależny od dnia tygodnia i godziny danego dnia.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2011 13:19

kasiula_4 napisał(a): pominąć wyspy, ze względu na trudny dostęp samochodem. No ale na Krk jest most, i to chyba jedyna wyspa z mostem...

A gdzież tam...
jeszcze Murter, Pag, Čiovo...
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 13:19

A i o Wenecję można zahaczyć icon_biggrin.gif


Nie kuś podszywacz :P
Poza tym to tylko tydzień urlopu :( Na Chorwację za mało a co dopiero zahaczać o Włochy :P
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 06.04.2011 13:22

kasiula_4 napisał(a):Poza tym to tylko tydzień urlopu :( Na Chorwację za mało a co dopiero zahaczać o Włochy :P

To tym bardziej północ Cro. Nie zmęczysz się dojazdem, nie stracisz 1,5-2 dni w jedną stronę w podróży.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2011 13:25

kasiula_4 napisał(a): Jestem zielona co do organizacji wyjazdu do Cro. Chyba za dużo chcę zobaczyć jak na pierwszy raz, a nie wiem czy będzie kolejny....


Skoro nie wiesz czy będzie kolejny wyjazd do Cro, to radzę zamienić Park Krka na Park Plitvice :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.04.2011 13:26

To ja ci już podpowiadam - jak nie wiesz, czy będzie kolejny, to postaraj się pojechać jak najbardziej na południe.

Krk jest wart obejrzenia, z pewnością, bo na razie też jest tylko w moich planach,
ale jednak znajduje się w miejscu, które cię dość mocno ogranicza pod względem zwiedzania.

Według mnie, to minimum tego, co powinnaś osiągnąć to właśnie okolice Szybenika.
Ideał - Riviera Makarska.
Powinnaś skoncentrować się właśnie na którymś z tych miejsc.

Jeżeli chcesz dużo zobaczyć, to aż prosi się, żebyś w pierwszej kolejności tak zaplanowała,
że masz nocleg w Plitvicach - możliwe, że już później nie dotrzesz do Krka, ale, zdania są podzielone, do Krka nie będziesz już chciała jechać.
W ten sposób masz i przystanek i zobaczysz piękne miejsce i, po dwóch noclegach,
łatwiej ci pojechać dalej, do Dalmacji Środkowej, tak jak pisał
lukasz22i, do Breli.
A jak tam dojedziesz, to nie tylko, że masz wszędzie blisko i od metra do zobaczenia, ale też .... wpadłaś :D

Nie ma siły, żeby się skończyło na jednym razie :lol:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 13:27

A gdzież tam...
jeszcze Murter, Pag, Čiovo...


Czyli wiem jeszcze mniej niż mi się wydawało... :?


Ruch na drodze do KrK różny, zależny od dnia tygodnia i godziny danego dnia.


Januszek a mógłbyś jakoś określić ruch na sobotę późnym wieczorem....
Chociaż i tu się zastanawiam czy warto tak jechać, skoro doby hotelowe z reguły zaczynają się o godzinie 14.00. Więc troszkę byli byśmy w plecy :/
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2011 13:27

weldon napisał(a):To ja ci już podpowiadam - jak nie wiesz, czy będzie kolejny, to postaraj się pojechać jak najbardziej na południe.


A tu się z kolegą pozwolę nie zgodzić.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.04.2011 13:28

Jacek S napisał(a):
weldon napisał(a):To ja ci już podpowiadam - jak nie wiesz, czy będzie kolejny, to postaraj się pojechać jak najbardziej na południe.


A tu się z kolegą pozwolę nie zgodzić.

No to pomogłeś koleżance ... :wink:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 13:35

To tym bardziej północ Cro. Nie zmęczysz się dojazdem, nie stracisz 1,5-2 dni w jedną stronę w podróży.

No niestety, chcąc jechać np. do Breli wychodzi mi 11 godzin jazdy... :/


Skoro nie wiesz czy będzie kolejny wyjazd do Cro, to radzę zamienić Park Krka na Park Plitvice icon_biggrin.gif


A jak tam dojedziesz, to nie tylko, że masz wszędzie blisko i od metra do zobaczenia, ale też .... wpadłaś icon_biggrin.gif

Nie ma siły, żeby się skończyło na jednym razie icon_lol.gif


Czyli mam robić tak, żeby jechać z myślą że to "pierwszy i ostatni raz" ale w końcu okazuje się, że wpadam i już co roku witam Chorwacje :D:D:D
Ten tok myślenia jak najbardziej mi pasuje :twisted:

Ja to bym Was zabrała najchętniej ze sobą :lol:
Wtedy bym się już nie martwiła gdzie jechać by było dobrze i by nikt nie narzekał :wink: :twisted:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2011 13:36

kasiula_4 napisał(a):Januszek a mógłbyś jakoś określić ruch na sobotę późnym wieczorem....


Niestety nie, wróżem nie jestem :lol:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 13:40

Niestety nie, wróżem nie jestem icon_lol.gif


Szkoda ;) Jak by co będę musiała przekonać się na własnej skórze :P
W razie co trzeba będzie zabrać ze sobą "bitwę morską" ;) Dla zabicia czasu :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.04.2011 13:48

kasiula_4 napisał(a):No niestety, chcąc jechać np. do Breli wychodzi mi 11 godzin jazdy... :/

Po pierwsze 11 godzin to pryszcz, w porównaniu z niektórymi przejazdami, po drugie, również Janusz,
jak widzę, też cię namawia, zrób sobie pierwszy przystanek w Plitvicach.
Nie zawiedziesz się..
A z Plitvic do Breli (w ogóle, do Riviery Makarskiej) masz trzy godziny jazdy.
Spokojnie masz cały dzień na wybranie miejscowości i znalezienie lokum.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 06.04.2011 14:02

Jacek S napisał(a):
weldon napisał(a):To ja ci już podpowiadam - jak nie wiesz, czy będzie kolejny, to postaraj się pojechać jak najbardziej na południe.


A tu się z kolegą pozwolę nie zgodzić.


Jestem otwarta na opinie innych Cromaniaków :)

Po pierwsze 11 godzin to pryszcz, w porównaniu z niektórymi przejazdami,

Nigdy tyle nie jechałam samochodem, więc dla mnie to ogromny pryszcz (jak już przy pryszczach stoimy ;) )

....to radzę zamienić Park Krka na Park Plitvice icon_biggrin.gif

po drugie, również Janusz,
jak widzę, też cię namawia, zrób sobie pierwszy przystanek w Plitvicach.
Nie zawiedziesz się..

Już mi się podoba! Na pewno wszystkim by się spodobało. A co w tym najśmieszniejszego, tego parku nie brałam pod uwagę, znałam go wyłącznie z nazwy :) Zastanawiam się tylko, czy warto go zobaczyć po drodze czy jako osobną wycieczka z południowej części Cro... Ponieważ na pewno trzeba tam poświęcić sporo czasu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja po raz pierwszy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone