Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja pierwszy raz pare pytan

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007
Chorwacja pierwszy raz pare pytan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 16.06.2007 13:28

Witam wybieramy sie ze znajomymi na Ch edzie to nasz pierwszy wyjazd i odrazu mamy pare pytan.
Po 1 jestesmy dosc mlodzi srednia ok 26 lat szukamy raczej miejscowosci gdzie wieczorem beda jakies knajpki dyskoteki itp nie chcemy rafic do jakies dziury gdzie nei bedzie wieczorem miasto tetnic zyciem:)
Co polecacie pare osob nam polecilo Trogir...Jestesmy zieloni z tego jakie tam w ogole sa plaze czy morze jest ladne czy brudne ?Jak z pogoda czytalem cos na forum ze w Dalmacji jest ladniejsza swoja droga nawet nie wiem czy ten Trogir tam sie znajduje :)
Cos tez obilo mi sie o uszy miejscowosc Makarska czy ona jest ciekawa?Czy to raczej typowa na wypoczynek bez nocnych wypadow do knajpek czy tez na piwko pod parasole:)
Kazda wskazowka bedzie dla nas pomocna
Liczy sie ladna plaza czyste morze miasto tetniace zyciem wieczorem nie chodzi mi o drugi Krakow ale zeby cos sie dzialo i bylo gdzie wyjsc a nie siedziec w domku.
Pozatym dobra cena za domek to w jakich granicach ksztaltuje sie?
Chcielibysmy blisko morza z klimatazycja i ladnie urzadzony...Czy 15 euro to duzo czy malo czy moze za takie cos trzeba dac wiecej..
Jedziemy 15lipca powrot 1 sierpien czy beda problemy z noclegami?Czy mozna smialo jechac w ciemno do miejscowosci ktore polecicie:)

Z gory dziekuje za wszystkei informacje:)
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 16.06.2007 14:27

Blady82 napisał(a):Witam wybieramy sie ze znajomymi na Ch edzie to nasz pierwszy wyjazd i odrazu mamy pare pytan.
Po 1 jestesmy dosc mlodzi srednia ok 26 lat szukamy raczej miejscowosci gdzie wieczorem beda jakies knajpki dyskoteki itp nie chcemy rafic do jakies dziury gdzie nei bedzie wieczorem miasto tetnic zyciem:)
Co polecacie pare osob nam polecilo Trogir...Jestesmy zieloni z tego jakie tam w ogole sa plaze czy morze jest ladne czy brudne ?Jak z pogoda czytalem cos na forum ze w Dalmacji jest ladniejsza swoja droga nawet nie wiem czy ten Trogir tam sie znajduje :)
Cos tez obilo mi sie o uszy miejscowosc Makarska czy ona jest ciekawa?Czy to raczej typowa na wypoczynek bez nocnych wypadow do knajpek czy tez na piwko pod parasole:)
Kazda wskazowka bedzie dla nas pomocna
Liczy sie ladna plaza czyste morze miasto tetniace zyciem wieczorem nie chodzi mi o drugi Krakow ale zeby cos sie dzialo i bylo gdzie wyjsc a nie siedziec w domku.
Pozatym dobra cena za domek to w jakich granicach ksztaltuje sie?
Chcielibysmy blisko morza z klimatazycja i ladnie urzadzony...Czy 15 euro to duzo czy malo czy moze za takie cos trzeba dac wiecej..
Jedziemy 15lipca powrot 1 sierpien czy beda problemy z noclegami?Czy mozna smialo jechac w ciemno do miejscowosci ktore polecicie:)

Z gory dziekuje za wszystkei informacje:)
Polecam skorzystać z funkcji niezbędnej na tym forum a mianowicie z funkcji pt.SZUKAJ.Kto szuka ten znajdzie. :D
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 16.06.2007 14:42

Blady82 napisał(a):Witam wybieramy sie ze znajomymi na Ch edzie to nasz pierwszy wyjazd i odrazu mamy pare pytan.
Po 1 jestesmy dosc mlodzi srednia ok 26 lat szukamy raczej miejscowosci gdzie wieczorem beda jakies knajpki dyskoteki itp nie chcemy rafic do jakies dziury gdzie nei bedzie wieczorem miasto tetnic zyciem:)
Co polecacie pare osob nam polecilo Trogir...Jestesmy zieloni z tego jakie tam w ogole sa plaze czy morze jest ladne czy brudne ?Jak z pogoda czytalem cos na forum ze w Dalmacji jest ladniejsza swoja droga nawet nie wiem czy ten Trogir tam sie znajduje :)
Cos tez obilo mi sie o uszy miejscowosc Makarska czy ona jest ciekawa?Czy to raczej typowa na wypoczynek bez nocnych wypadow do knajpek czy tez na piwko pod parasole:)
Kazda wskazowka bedzie dla nas pomocna
Liczy sie ladna plaza czyste morze miasto tetniace zyciem wieczorem nie chodzi mi o drugi Krakow ale zeby cos sie dzialo i bylo gdzie wyjsc a nie siedziec w domku.
Pozatym dobra cena za domek to w jakich granicach ksztaltuje sie?
Chcielibysmy blisko morza z klimatazycja i ladnie urzadzony...Czy 15 euro to duzo czy malo czy moze za takie cos trzeba dac wiecej..
Jedziemy 15lipca powrot 1 sierpien czy beda problemy z noclegami?Czy mozna smialo jechac w ciemno do miejscowosci ktore polecicie:)

Z gory dziekuje za wszystkei informacje:)


Makarska to taka miejscowość tętniąca życiem do pózna - taki większy może Sopot.Wpisz w wyszukiwarce Makarska i wyświetli sie multum tematów

pozdr
Adutek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adutek » 17.06.2007 23:38

Wróciłem z Chorwacji dzisiaj rano. Jest pięknie. Polecam Korcule. To jest wyspa w południowej Dalmacji. Przepiękne miasteczko z licznymi kawiarenkami i restauracjami. Plaże super dla każdego . Na plaże zachęcam pojechaą do Lumbardy 5 km. Jest zupełny luz, też są restauracje , kawiarnie etc. Jedyny problem to odległość . Ja wyjeżdzałem z Wrocławia . Odległość do przejechania to 1400 km. jeżeli wsiądzesz na prom w Drveniku. Jeżeli w Plocze to 1470. Z Drvenika płyniesz 2,5 godziny promem po Adriatyku. Na lipiec i sierpień jeżeli chcesz mieć dobry apartament z klimą to raczej proponowałabym coś rezerwować. Klima jest w zasadzie już wyposażeniem standardowym.
Jedyna uwaga to taka,że trzeba się uzbroić w mocne nerwy na przejazd magistralą adriatycą na odcinku Split Makarska- Drvenik. Są duże i wysokie zbocza i urwiska prosto w morze często jeszcze bez zabezpieczeń i barier - to już bardziej w okolicach Drvenika i Plocze. Pogoda jest odlotowa. Przez osiem dni słońce od rana do wieczora.
Zero deszczu. Jeżeli chodzi o wyżywienie to proponuję sobie pomyśleć o zabraniu ze sobą apartamenty są zaopatrzone w aneksy kuchenne i jest ok. Koszt śniadania i obiadokolacji to rząd wiekości od 14 do 20 Euro na osobę za dzień więc warto pomyśleć o swoim prowaincie. Zabierccie ,jeżeli Wam pozwoli auto, ze sobą napoje chłodzące . U nas są naprawdę tanie. Np. Butelka 1,5 l wody u nas / Nałęczowianka/ to 1,70 zł
a u nich to 3, 4 zł . Pepsi , Sprite, Fata 2l u nas to koszt od 4,7 do 5, 1 zł a u nich ceny zaczynają się od 12 kun czyli od 6,15 do 7,4 zł. Walutę warto mieć wymienioną na euro. Kurs przelicznikowy PLN na KN nie jest zbyt korzystny . Wczoraj za 100 Euro płaciłi 719 KN czyli 1 euro kosztowało 7,19 Kn natomiast gdyby dokonywać transferu z 100 pln płacili 182 KN . Na autostrady trzeba mieć kuny. Łaczny koszt autostra to :
z granicy ze słowenią dla Vana 54 kuny
jeżeli jedziecie dalej do Splitu z Zagrzebia za to samo auto zapłacicie 252 kuny.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1644
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 18.06.2007 08:57

Gdzie Adutek wymieniałeś pieniążki, bo według tego co podają na stronie HNB w dalszym ciągu bardziej opłaca się wymieniać w Chorwacji złotówki na kuny, a nie euro.
Pozdrawiam
Rafał
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.06.2007 09:19

Gdzie Adutek wymieniałeś pieniążki


... no i po temacie :wink:
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 18.06.2007 09:59

Adiutek a jak z cenami kwater jak sie ksztaltuja od ilu ?:)

Czy 15 ewuro to duzo czy malo/
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.06.2007 10:03

w Molunacie bedę placił 62euro/4 osoby/dzien z klimą za apartament. Przy morzu. Czerwiec /lipiec.
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 18.06.2007 19:47

zauwazylem ze jest tutaj duzo osob ktore nie raz juz byly w Cro i do nich kieruje to ostanie chyba pytanie

czy nie bedzie problemow z kwatera na 6 osob+dziecko od 15 lipca najlepiej BaskaVoda ,Makarska i tamte okolice?

Naprawde pare osob nas tu nastraszylo ze bez rezerwacji nie jechac i juz sami nie wiemy co robic
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 18.06.2007 19:59

Rozumiem, że oczekujesz jednoznacznej odpowiedzi.

Odp. nr 1: nie będzie problemu, na wjeździe do każdej miejscowości na Makarskiej Rivierze stoją naganiacze oferujący apartmany - zawsze się coś znajdzie.

Odp. nr 2: ojojojojo już nie ma miejsc, ciężko coś znaleźć przez internet, będzie problem

I teraz opcje:
A. rezerwujesz teraz przez internet za 90 EUR super kwaterę i po przyjeździe na miejsce w dowiadujesz się, że drugi taki sam apartament stoi pusty, przyjechali w ciemno rodacy i dostają go za 70 EUR.
B. jedziesz w ciemno, dojeżdżasz na miejsce, jest godz. 18.00, chodzisz od domu do domu, wszędzie albo nic nie ma, albo za małe, albo za drogie, w końcu decydujesz się na tani ale wstrętny apartament daleko od morza (lub wypasiony, nad brzegiem ale obleśnie drogi po 20 EUR od głowy)
Obie możliwości są prawdziwe. Wybierz którą wolisz. Zawsze będziesz mógł zwalić winę: "na forum mi tak poradzili"

Zależy od zmęczenia po podróży, chęci zwiedzania, szczęścia itp.
Sam musisz podjąć decyzję.

Osobiście najlepsza kwatera jaką mieliśmy w Cro była znaleziona po jeździe w ciemno w połowie lipca, za cenę o połowę niższą niż ten dom w tamtym okresie miał na adriatice.net. Ale teraz jedziemy z rezerwacją - bo jedzie nas 12 osób i chcieliśmy mieszkać w jednym domu.
Poza tym korzystamy z upustu za powrót w to samo miejsce i rozreklamowanie wśród znajomych w poprzednich latach :)

Pozdrawiam,
Aśka
Pawełka
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawełka » 18.06.2007 20:02

Blady82 napisał(a):czy nie bedzie problemow z kwatera na 6 osob+dziecko od 15 lipca najlepiej BaskaVoda ,Makarska i tamte okolice?


Uważam, że prędzej znajdziesz dwa apartamenty dla 7 osób niż jeden taki duży np z trzema sypialniami, chyba że nie przeszkadza wam spanie :nice: w jednej izbie.
Znalezienie w jednym domu układu 2+2 i 2+1 to żaden problem
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.06.2007 20:37

asikx napisał(a): bo jedzie nas 12 osób i chcieliśmy mieszkać w jednym domu.

To Wam szczerze wspołczuję....
Naobserwowałem się Rodaków żrących sie o byle co na Bolu w maju tego roku.....
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 18.06.2007 20:43

FUX napisał(a):
asikx napisał(a): bo jedzie nas 12 osób i chcieliśmy mieszkać w jednym domu.

To Wam szczerze wspołczuję....
Naobserwowałem się Rodaków żrących sie o byle co na Bolu w maju tego roku.....

te 12 osób to mama ,tata i 10 dzieci :D :wink:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 18.06.2007 20:54

platon napisał(a):
FUX napisał(a):
asikx napisał(a): bo jedzie nas 12 osób i chcieliśmy mieszkać w jednym domu.

To Wam szczerze wspołczuję....
Naobserwowałem się Rodaków żrących sie o byle co na Bolu w maju tego roku.....

te 12 osób to mama ,tata i 10 dzieci :D :wink:



eeeee nieeeee, to ja i moich 5 kochanków oraz mój mąż i jego 5 kochanek :) :) :) :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 18.06.2007 20:56

Zawsze można jeszcze zabrać kozę, byle z paszportem weterynaryjnym, i w trakcie pobytu sprzedać :D
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja pierwszy raz pare pytan
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone