Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja pierwszy raz, okolice Peljesac i nie tylko

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xyhoo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2009
Chorwacja pierwszy raz, okolice Peljesac i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) xyhoo » 23.07.2009 16:53

Witam, po pierwsze chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na forum, które jednak jakiś czas już czytam no i mój pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Planujemy wyjechać 20.09.2009 w ciemno w 4 osoby samochodem, prawdopodobnie na Peljesac, spanie prawdopodobnie:) w Prapratnie. Lokalizacja ta gdyż chcielibyśmy z jednej strony objechać półwysep, być może zaliczyć Korcule i Miljet ale również zwiedzić coś na kontynencie poza półwyspem - Dubrovnik, Trogir itp. Wskazana miejscówka wydaje się być mniej więcej pośrodku, pytanie tylko czy lokalne plaże (w zasięgu spaceru) są na tyle przyjemne by skoczyć na szybką poranna kąpiel przed wyjazdem dalej lub iść na wieczorny spacer.

Wybieramy się na niecałe 2 tygodnie, pierwszy tydzień dalmacja , drugi jest jeszcze kwestią otwartą, z przewagą na Czarnogórę ale zobaczymy na miejscu. Chciałbym wiedzieć jak taki "zarys planu" oparty o wiedzę z przewodnika/forum wygląda z punktu widzenia kogoś kto już tam był i ma jakieś doświadczenia.

Pozatym ciągle czytam/szukam i kombinuje gdzie by tu jeszcze pojechać i jak to zaplanować.

Z konkretnych pytań to google maps znalazłem takie coś:

Obrazek

"na oko" wygląda jak fajna plaża ale równie dobrze może to być klif, ma ktoś może pojęcie o tej miejscówce?

pozdrawiam
Krzysiek
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 24.07.2009 14:44

Krzysztof

To poniżej to jest wydobycie soli morskiej.

Obrazek

Ten półwysep to wino z winiarni, małże od rybaków, także rakija. W samym Stonie jest europejski mur chiński, Orebić jest ładny, Kuciste to raj winserferów, Korcula (obok) to mały Dubrownik, sam Dubrownik, Pomiędzy półwyspem i lądem hodowle małży i ryb.
Z minusów , Plejesac jest stromy, jak i dojazd z Ravcy (konca autostrady) - koniecznie sprawdź układ chłodzenia, płyn w aucie i w zapasie. Więcej znajdziesz na samym forum. Ja byłem na Korculi, w sumie fajnie, tylko daleko.
xyhoo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) xyhoo » 25.07.2009 16:51

dzięki bardzo za informacje, gdy zacząłem się zastanawiać gdzie by tu pojechać patrząc na samą mapę, to moja pierwsza myśl była - Peljesac, potem po głębszych lekturach przez chwile nie wiedziałem co wybrać, wszędzie chciałem pojechać:), no ale teraz jestem pewny że tam pojadę, koło się zamyka:)

chcielibyśmy też pożyczyć jakąś małą łódź, do 5 KM chyba nie trzeba mieć patentu motorowodnego, podejrzewam, że nie powinno być z tym na miejscu problemu

pozdrawiam
Mariomoto
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2008
Trstenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariomoto » 01.08.2009 13:52

W 2008 roku miałem przyjemność odpoczywać w miejscowości Trstenik, Nie będę się rozpisywał nad urokami tego zakątka Chorwacji bo półwysep jest naprawdę przepiękny.
Co do Twojej lokalizacji to ja wybrałbym jednak drugą stronę półwyspu, morze z tamtej strony nie jest tak czyste jak z drugiej. Półwysep objechałem w jeden dzień, za wiele tam do zwiedzania nie ma chyba, że interesuje Cię przyroda, drogi na 3+ do Loviste dojedziesz ale droga naprawdę robi wrażenie, momentami wąska na 2m i wyboista, wzniesienia do 18%.
Z Orebic kursują statki na Korculę na którą warto popłynąć w dzień i drugi raz wieczorem na nocny spacer. Wyjazd do Dubrownika to ok 2 godz w jedną stronę, co do atrakcji nie muszę chyba go opisywać. I pamiętaj jak wcześniej kolega pisał, auto musisz mieć ok.

Pozdrawiam MM :papa:
xyhoo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) xyhoo » 05.08.2009 09:38

samochód może nie jest pierwszej młodości ale servisowany regularnie i się o niego nie martwię napewno sobie poradzi, wiadomo że przed taką trasą trzeba sprawdzić wszytko itp, co do miejsca to biorę pod uwagę cały półwysep, zakładam że przyjadę i na miejscu będę szukał jakiegoś urokliwego miejsca,

na Korcule na pewno się wybiorę ale raczej na 1 dzień, nie będę tam brał noclegów (tym razem:) i na Miliet,
zastanawiam się czy po drodze nie zatrzymać się na kilka dni w Makarskiej, zobaczymy

pozdrawiam

Krzysiek

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja pierwszy raz, okolice Peljesac i nie tylko
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone