Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Turcja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.01.2011 11:44

weldon napisał(a):
Jacek S napisał(a):Ja wybrałbym oczywiście...Turcję :D

Znów? :wink:


Jakbym miał wybór napisałem - a wyboru nie mam :D
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 04.01.2011 15:13

Jacku, czyli jednak Chorwacja :?: :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.01.2011 15:18

jaro1959 napisał(a):Mam dylemat ...


W podanej kasie w cro spedzisz cudne wakacje z pelnym wypasem

W 2009 spedzilismy je za 3500 - rodzinka 2+1 ale to tylko przyklad i nie sugeruj sie nim ...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.01.2011 17:36

piotrulex napisał(a):
jaro1959 napisał(a):Mam dylemat ...

W podanej kasie w cro spedzisz cudne wakacje z pelnym wypasem
W 2009 spedzilismy je za 3500 - rodzinka 2+1 ale to tylko przyklad i nie sugeruj sie nim ...

Nie byłby aż tak tego pewny. :wink:
Zauważ, że to są 4 dorosłe i poważne osoby (szwagrostwo wzajemne).
Jak będą chcieli skorzystać z wszelkich atrakcji, żywić się w dobrych restauracjach, nie odmawiać sobie niczego ..... może nawet zabraknąć. (choć jak pisałem .... ja dałbym sobie radę) :lol: :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.01.2011 09:49

woka napisał(a):
piotrulex napisał(a):
jaro1959 napisał(a):Mam dylemat ...

W podanej kasie w cro spedzisz cudne wakacje z pelnym wypasem
W 2009 spedzilismy je za 3500 - rodzinka 2+1 ale to tylko przyklad i nie sugeruj sie nim ...

Nie byłby aż tak tego pewny. :wink:
Zauważ, że to są 4 dorosłe i poważne osoby (szwagrostwo wzajemne).
Jak będą chcieli skorzystać z wszelkich atrakcji, żywić się w dobrych restauracjach, nie odmawiać sobie niczego ..... może nawet zabraknąć. (choć jak pisałem .... ja dałbym sobie radę) :lol: :wink:


Jadac jednym autem i majac wspolny apartament 2+2 to mysle ze na wypasie
jaro1959
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 05.01.2011 18:18

Jednak postawiliśmy na Chorwację!
Miałem trochę obaw co do Turcji. W zeszłym roku trafiliśmy świetnie. Hotel po remoncie kapitalnym, standard europejski (mieliśmy porównanie gdyż pół roku wcześniej powłóczyliśmy się po hotelach Californi i Nevady), jedzenie i drinki b.dobre, plaża bliziutko (gdyby ktoś potrzebował mogę dać namiary na PW)
Nie wszyscy rodacy jednak tak trafili. Niektóre hotele za te same pieniądze były o kilka klas gorsze (napoje z rozcieńczanych soków, drinki wydzielane,
zaniedbane pokoje.
Teraz mogę Was zamęczać pytaniami o ile nie znajdę odpowiedzi na Forum!
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.01.2011 00:10

jaro1959 napisał(a):... jedzenie i drinki b.dobre,....

No, tak.
W takim razie dlaczego wybieracie apartament a nie hotel :?:
...no dobrze. Do hotelu nie namawiam (sam też za nimi nie przepadam - wg mnie, to kołchozy turystyczne) ale np. pensjonat. Dla mnie jest to super rozwiązanie ..... obsługa prawie jak w hotelu (posiłki) ale atmosfera całkiem inna, przyjemna i prawie, że "rodzinna".
W apartamencie ..... gotować chcecie :?: jeżeli tak to wczasy napewno będa inne od tych poprzednich i obawiam się, że na niekorzyść (tam Wam wszystko podali a tutaj trzeba samemu).
To tak pod rozwagę.
jaro1959
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 06.01.2011 10:31

Chodziło mi o to, że w Turcji przez przypadek trafił nam się przyzwoity hotel, ale przyzwyczajeni jesteśmy generalnie do swobodnych urlopów.
W Polsce przez kilkanaście lat pod rząd wynajmowaliśmy domek (co roku w innym miejscu) a wyżywienie organizowaliśmy na bieżąco. Knajpka, bar, gril przy domku - jak nam się zachciało.
Cenimy sobie niezależność i możliwość wyboru. Znajdziemy na miejscu dodrą knajpkę to możemy tam zjeść nawet parę razy pod rząd, a jak nie to przetrącimy coś na miejscu.
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 06.01.2011 10:45

jaro1959 napisał(a): (gdyby ktoś potrzebował mogę dać namiary na PW)


W tym roku Chorwacja, ale jeśli mógłbym prosić namiar na: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Dziękuję.
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 06.01.2011 13:03

Kadi jeżeli potrzebujesz sprawdzonych namiarów na Turcję to zachęcam do przeglądnięcia relacji Piotra_B, ja wykorzystałem ją w 100%. Jeżeli chodzi o hotele o wyższym standardzie to moim zdaniem organizując wyjazd na własną rękę szkoda kasy, a ja czułbym się jak pies na smyczy . Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest hotel z mniejsza ilością gwiazdek gdzie śniadania i tak są w cenie a następne posiłki można zjeść w miejscach, w których aktualnie się znajduję .
Na wzór chorwacki można wynająć również apartament i wtedy wszystko we własnym zakresie ( standard i wyposażenie tych apartamentów znacznie przewyższa Chorwację - jakieś parę gwiazdek - 8 nocy za czteroosobowy w Kusadasi 280 ejro ).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.01.2011 13:25

jaro1959 napisał(a):Chodziło mi o to, że w Turcji przez przypadek trafił nam się przyzwoity hotel, ale przyzwyczajeni jesteśmy generalnie do swobodnych urlopów.
W Polsce przez kilkanaście lat pod rząd wynajmowaliśmy domek (co roku w innym miejscu) a wyżywienie organizowaliśmy na bieżąco. Knajpka, bar, gril przy domku - jak nam się zachciało.
Cenimy sobie niezależność i możliwość wyboru. Znajdziemy na miejscu dodrą knajpkę to możemy tam zjeść nawet parę razy pod rząd, a jak nie to przetrącimy coś na miejscu.

W takim razie pozostaje mi nic innego jak tylko ..... życzyć wspaniałego urlopu. ( to że taki będzie to wiem .... innych tam nie ma) :lol:
pzdr
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 17.01.2011 15:35

2009 = Chorwacja = ok. 6.000 PLN (2+2)
2010 = Turcja = ok. 6.000 PLN (2+2)

Oba kraje przepiękne.
Do obu chcę wrócić :)
Co wybrać?

w czerwcu CRO we wrześniu TUR :D
Sorge
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 01.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sorge » 01.02.2011 18:48

Witam.
Byłem w zeszłym roku na riwierze tureckiej (Alanya) - typowuy wypoczynek. Było niby wszystko : hotel ****, all inclusive, smaczne jedzenie, 2 tygodnie... i... wystarczy.
Byliśmy z rodzinką w licu. Wilgotność powietrza taka, że wywieszone na balkon ręczniki przez całą noc nie zdążyły wyschnąć. Wilgotność powietrza męcząca. Tłok,blokowisko (hoteli). Woda... w porównaniu z tą w Egipcie, Grecji czy Bułgarii - syf z gilem. Zupa.
Nigdy więcej! Chyba, że wycieczka objazdowa - typowe zwiedzanie, bo jest co.
Dlatego szukam miejsca w CRO. :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.02.2011 19:34

Jaro , nie licz pieniędzy , tylko jedż do Cro ... ale nie na Ciovo . Błagam :!:
A Turcji zasmakować możesz chociażby w Sarajevie... podobno najbardziej tureckim z tureckich miast :)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 03.02.2011 08:27

bez wahania cro :P :P :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja czy Turcja? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone