Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chińskie smaki

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009
Chińskie smaki

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 23.11.2009 10:13

1.Od czego by tu zacząć?
Mnogość wspaniałych relacji, jaka pojawiła się ostatnio na tym forum trochę mnie hamowała przed popełnieniem kolejnej, bo nie ten warsztat, bo nie taka wiedza, bo to, bo śmo.
Usłyszałem, że "Zasługą jednych jest to, że piszą wspaniale, drugich zaś, że nie piszą wcale", z drugiej strony "Pisać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej", ale nie oto chodzi i tu nieskromnie nie zacytuję refrenu, bo przecież wiadomo.

Na koniec króciutkiego wstępu chciałem jeszcze zaznaczyć, że jestem stosunkowo młody stażem na tym forum, ale staram się być na bieżąco z zamieszczanymi relacjami. Dział z wyprawami do innych zakątków świata niż Chorwacja przypadł mi szczególnie do gustu i to z wielu powodów, których może przy innej okazji postaram się wymienić. Jeśli kogokolwiek zainteresują moje wrażenia z ostatniego wypadu to będzie mi miło. Mam świadomość, że na tle większości relacji ta, która ma teraz powstać może być blada, ale ...... postaram się ją okrasić sporą ilością zdjęć (lepszych i gorszych).

Na początku września zadzwonił do mnie kolega z propozycją towarzyszenia mu w wyjeździe w interesach do Chin. Czasu do namysłu nie dał mi zbyt wiele i już następnego dnia musiałem się zdecydować. Wkrótce usłyszałem, że zdążył niemal rzutem na taśmę zabukować ostatnie bodaj bilety na lot w promocyjnej cenie.
Lecimy w listopadzie do Azji.
W ciągu paru dni trzeba wpłacić półtora tysiąca złotych na lot z Wrocławia via Frankfurt do Hongkongu. Powrót dziesięć dni później z przesiadką w Monachium.

W październiku zaczęły się przygotowania do wyjazdu. Polegały na zgromadzeniu funduszy na pobyt, na zakupy, wygospodarowanie w pracy wolnego i załatwieniu kilku niezbędnych spraw około wyjazdowych. O przygotowaniu mentalnym nie wspomnę.
Dosyć szybko uporałem się z pierwszą przygotowawczą fazą i mogłem przystąpić do kolejnej a mianowicie zapoznanie się z miejscem, do którego mamy dotrzeć.
Trzeba było poczytać trochę w necie o Chinach, interesujących miejscach, które mogą być w naszym zasięgu. Wiadomo, że z uwagi na reżim czasowy łażenie po murze chińskim, czy placu Tiananmen raczej nam nie grozi. Trzeba było założyć jakiś plan minimum, wręcz pigułkowy. Nagromadziłem książek, leksykonów, przewodników i zacząłem się wgłębiać w tematykę Państwa Środka.
Któregoś dnia moje zapędy poznawcze ostudził Mirek, który stwierdził, że przede wszystkim interesy a co więcej to zobaczymy na miejscu.
Na miesiąc przed planowanym wyjazdem mogłem powiedzieć, że jestem już, mniej więcej, gotowy. Mogłem zająć miejsce w blokach startowych i czekać na strzał startera.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 23.11.2009 10:27

Chińskie smoki, wróć, smaki.... zasiadam do czytania i czekam na ciąg dalszy :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 23.11.2009 10:33

zaczyna się ok!

ciekawe jak lądowanie na wyspie (sztucznej) (HK)

bo ja tylko w 2-gą stronę

:) :!: pozdrav.
Ostatnio edytowano 23.11.2009 14:22 przez adamk3, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 11:14

Myślałem, że to wątek kulinarny o zupce chińskiej z Radomia...

Nie pozostaje mi nic innego jak poprosić o małe, zgrabne zdjęcia.
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 23.11.2009 11:49

również czekam na "strzał", bo taka wycieczka bez biura podróży jest tym, co tygrysy łykają jak głodne psy tłusty boczek ;)
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 23.11.2009 13:29

Zapowiada się ciekawie...

PS. Lotnisko na wyspie jest chyba w Japonii a nie w Chinach...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 13:47

dudek_t napisał(a):Zapowiada się ciekawie...

PS. Lotnisko na wyspie jest chyba w Japonii a nie w Chinach...

Przecież kolega wyraźnie napisał
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 23.11.2009 14:59

Normanie "nomem omen " :wink: - bo zaledwie wczoraj bawiłam się w wynajdowane tanich połączeń lotniczych i padło właśnie a Chiny :D A dzisiaj pojawia się Twoja relacja :D To wirtualny znak :wink: Dlatego czekam na cdn. :D

pozdrawiam
:D
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 23.11.2009 15:03

Nie może i mnie tutaj zabraknąć :lol:
Pozdrawiam wszystkich :D
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 23.11.2009 15:21

Arek napisał(a):Chińskie smoki, wróć, smaki.... zasiadam do czytania i czekam na ciąg dalszy :)

Już się robi ciąg dalszy. Pozdrawiam.

adamk3 napisał(a):zaczyna się ok! ciekawe jak lądowanie na wyspie (sztucznej) (HK) :) :!: pozdrav.

Mam nadzieję, że nie tylko początek. Lądowanie bezproblemowe. Pozdrawiam

JacYamaha napisał(a):Myślałem, że to wątek kulinarny o zupce chińskiej z Radomia...
Nie pozostaje mi nic innego jak poprosić o małe, zgrabne zdjęcia.

Małych i zgrabnych nie zabraknie. Pozdrawiam

wojtekant napisał(a):również czekam na "strzał", bo taka wycieczka bez biura podróży jest tym, co tygrysy łykają jak głodne psy tłusty boczek ;)

Powinienem wkleić tu zdjęcie głodnego chińskiego psa, ale przyjdzie i na to pora. Pozdrawiam

dudek_t napisał(a):Zapowiada się ciekawie...
PS. Lotnisko na wyspie jest chyba w Japonii a nie w Chinach...

W Hongkongu jest na sztucznej wyspie.

Tymona napisał(a):Normanie "nomem omen " :wink: - bo zaledwie wczoraj bawiłam się w wynajdowane tanich połączeń lotniczych i padło właśnie a Chiny :D A dzisiaj pojawia się Twoja relacja :D To wirtualny znak :wink: Dlatego czekam na cdn. :D
pozdrawiam
:D

Miło mi, że moja relacja może cię zainteresować. Zbieram się w sobie i już tworzę cd. Pozdrawiam

Aneta.K napisał(a):Nie może i mnie tutaj zabraknąć :lol:
Pozdrawiam wszystkich :D

Ojej, zaczynam mieć tremę przed coraz, jak widzę, liczniejszym quorum. Pozdrawiam.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 23.11.2009 15:51

Podobnie jak Jacek, myślałam, że to wątek kulinarny, a tu taka miła niespodzianka. :lol:

Chiny to kraj moim marzeń, dlatego zasiadam do czytelni i z niecierpliwością będę śledzić Twoje wrażenia..... :D

Pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.11.2009 16:15

Zająłem miejsce w blokach startowych i czekam na strzał ... czyli tak upragniony przez wszystkich ciąg dalszy :D :D
:papa:
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 23.11.2009 16:40

tadeusz2 napisał(a):
dudek_t napisał(a):Zapowiada się ciekawie...
PS. Lotnisko na wyspie jest chyba w Japonii a nie w Chinach...

W Hongkongu jest na sztucznej wyspie.




a jednak mi się dobrze wydawało:

Lotnisko na sztucznej wyspie - Japonia
http://cudaswiata.pl/azja/port_lotniczy_kansai.html

Lotnisko w Hongkongu - wyrównali tylko poziomy już istniejących wysp:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Hongkong

:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 20:23

tadeusz2 napisał(a):...Ojej, zaczynam mieć tremę .....

To nie miej :lol:
Jedziemy.......
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 23.11.2009 20:42

zapowiada się ciekawa i interesująca wyprawa, następny chętny by poczytać 8) ....pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Azja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chińskie smaki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone