Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny atrakcji turystycznych i inne...

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2010 17:20

fotograf123 napisał(a):szukam linków do stron marketów i nie mogę znaleźć pomóżcie ....
szukam marketów na Korculi....
Pozdrawiam dzieki ...

Konzum
Studenac
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 534
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 01.03.2010 18:33

Serdeczne dzieki widze że z głodu nie zejde ... :lool: :lool: :lool:
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.03.2010 20:50

Do "Hajduczka"

1.Możesz pojechać na wodospady Krka np. z biurem podróży "Kompas" z Makarskiej.Cena dla jednej osoby w roku 2008 wynosiła 420 Kun.Jechaliśmy z grupą niemieckich turystów z pod hotelu "Meteor".W cenie jest wstęp do parku narodowego i krótki wypad w drodze powrotnej do Trogiru.

a.Lokalizacja biura "Kompas"Obrazek
By artur68, shot with CanoScan LiDE 60 at 2010-03-01

b.Bilet na wycieczkęObrazek
By artur68, shot with HP Scanjet djf4100 at 2010-03-01

c.Bilet wstępu do "Nacionalni Park Krka"Obrazek
By artur68, shot with HP Scanjet djf4100 at 2010-03-01
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.03.2010 21:06

Polecamy również wyprawę z Makarskiej do Splitu i Trogiru.
Wygodnym autokarem z klimatyzacją z dworca "PKS" w Makarskiej - autobus rejsowy-międzymiastowy,cena 45 Kun za osobę w jedną stronę.

Obrazek
By artur68, shot with HP Scanjet djf4100 at 2010-03-01

Ze Splitu do Trogiru możesz popłynąć taksówką wodną - 20 Kun za osobę w jedną stronę.

Obrazek
By artur68, shot with HP Scanjet djf4100 at 2010-03-01

P.S Polecamy- z własnego doświadczenia pojechać do Splitu możliwie wcześnie,aby zobaczyć jak najwięcej i aby starczyło jeszcze czasu na Trogir - bo to prawdziwa perełka.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2010 21:10

Uważam, że lepiej swoją fura, bez patrzenia na rozklad jazdy...
Ale, każdy ma swój punkt widzenia.
Ale telepać się z Makarskiej do Trogiru, to chyba coś nie po kolei...
2h w jedną nie wyjęte, zwłaszcza Jadranką.
Na marginesie, po drodze nie za bardzo jest co oglądać. No może od Sibenika wzwyż... :wink:
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.03.2010 21:33

FUX napisał(a):Ale telepać się z Makarskiej do Trogiru, to chyba coś nie po kolei...


Kurcze Fux z Twoich między innymi porad często korzystałem przed wyjazdem do Chorwacji,ale ten fragment wypowiedzi kompletnie mnie powalił.Z Makarskiej do Splitu jest dokładnie 85 km,to naprawdę "żabi skok" i nie widzę żadnego problemu z dojazdem tam wygodnym klimatyzowanym autokarem - nie wspominając już o braku stresu z szukaniem miejsca do parkowania i możliwością wypicia piwka na miejscu do pysznego obiadku :D
Natomiast rejs do Trogiru stateczkiem to czysta przyjemność - Jadran,słońce i widoczki.

Pozdrawiam Artur
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2010 21:41

Artur68 napisał(a):
FUX napisał(a):Ale telepać się z Makarskiej do Trogiru, to chyba coś nie po kolei...


Kurcze Fux z Twoich między innymi porad często korzystałem przed wyjazdem do Chorwacji,ale ten fragment wypowiedzi kompletnie mnie powalił.Z Makarskiej do Splitu jest dokładnie 85 km,to naprawdę "żabi skok" i nie widzę żadnego problemu z dojazdem tam wygodnym klimatyzowanym autokarem - nie wspominając już o braku stresu z szukaniem miejsca do parkowania i możliwością wypicia piwka na miejscu do pysznego obiadku :D
Natomiast rejs do Trogiru stateczkiem to czysta przyjemność - Jadran,słońce i widoczki.

Pozdrawiam Artur

Moment!
Jadranką jedziesz średnio 40-50km/h, więc daje Ci to srednio 2h
Rejs statmiem z Makarskiej, to przynajmniej 4h w jedna stronę, albo cos źle odczytuje z Twoich postów.
Piwo zawsze można wypic na początku zwiedzania; po 2h możesz jechac z powrotem...
Acha..
Jeszcze jedno.
nigdy nie mialem problemu z parkowaniem w Trogirze, czy splicie; w Dubrovniku sie zdarzylo, że robiłem dodatkową rundkę lub dwie, ale dawalem radę... :wink:
Swoim transportem, zawsze jesteś niezależny.
4 x 45 x 2 daje prawie 200 kun. Troche dużooo...
Ostatnio edytowano 01.03.2010 21:53 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.03.2010 21:49

Hej :D Faktycznie źle odczytałeś ,albo ja niejasno napisałem - chodziło mi o rejs ze Splitu do Trogiru.
Masz rację samochód to faktycznie niezależność , ale odpowiedziałem na post "Hajduczka" a Ona jedzie z biurem podróży.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2010 21:55

Artur68 napisał(a): chodziło mi o rejs ze Splitu do Trogiru.

No to juz faktycznie przesada...
Jeszcze parę postów i dojdziemy do kosztów przejazdu przez autostradę w slowenii... :lol:
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 01.03.2010 22:02

Autokar w dwie strony, dwie osoby - 4 x 45 kun = 180 kun
Stateczek w dwie strony, dwie osoby - 4 x 20 kun = 80 kun

Razem - 260 kun - w 2008 było to ok. 130 złotych.
Euro było ok. 3,5 ?? - czyli 130 zł. / 3,5 czyli jakieś 38 EURO !!

Przejazd z Makarskiej do Splitu - 1 godzina 15 minut z krótkim postojem w Omiszu - wiem ,wiem to trochę za szybko jak na autokar ,ale kierowca miejscowy,więc jechał dość szybko i sprawnie 8O
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 02.03.2010 09:48

Artur :D wielkie dzięki.....wiele przydatnych informacji.......mamy zamiar pojeździć (pozwiedzać na własna rękę)"PKS-em".......więc Twoje dane mi się przydadzą :D
jeśli chodzi o Wodospady Krka :wink: :wink: :wink: to pytałam o
Wodospady Kravica,ale Twoje dane się nie zmarnują.....bo te pierwsze tez rozważam :D :D
Pozdrawiam i ślicznie dziękuję


ps.zgadza się ...jadę do Hr autokarem....więc objazdówka własnym autem odpada :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny atrakcji turystycznych i inne... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone