Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny atrakcji turystycznych i inne...

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.05.2009 17:11

piotrulex napisał(a):
FUX napisał(a):
Ja do kombi nic nie mam. Następna furę taką chcę kupić. Wczytaj sie treść postu... :twisted:


Twojego czy czyjego?

Po co od razu ten diabel ...

Zartobliwie piszesz to zartobliwie odpowiadam - o co chodzi?


Sorry, jak źle odczytałeś...
:oops:
O mój post chodziło... :wink:
maleństwo
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maleństwo » 05.05.2009 17:34

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):tylko ślepca nie zdziwią i nie zastanowią nowe dachy na starówce


wiesz Kasiu to ja chyba trochę ślepa jestem... bo patrze na budynki bardziej od strony ich architektury. Czy byłaś kiedyś w Warszawie albo w Elblągu? Czy jak wchodzisz na taką Starówkę to od razu widzisz wojnę? No ja tak nie patrzę. Co najwyżej moje oko cieszy się tym jak ładnie odbudowali czy odrestaurowali. Spójrz oczami bardziej dziecka, które cieszy ładny kolor tej dachówki - to dziecko nie wie co się działo.

Przepraszam nie do końca umiem wyrazić chyba to o co mi chodzi, a Kasi nie chciałam urazić. A ja jestem wrażliwą i uczuciową osobą (ale też upartą :twisted: ) i jeśli z jakiś powodów czegoś nie chcę oglądać to nie będę.

Kasiu jak dawno mieszkasz w Chorwacji?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2009 18:32

Mam podobne odczucie jak Katarzyna... Staram się poznać całość historii, choć to pewnie niemożliwe, choćby i tej najnowszej... Dlatego widok postrzelanych wiosek czy budynków to dla mnie nie widok przygnębiający tylko wywołujący refleksję... Ale każdy przecież ma prawo do swoich odczuć, szczególnie na podróży poślubnej :) Ale izba pamięci w Dubrovniku, naprzeciwko pomnika Orlando, to dla mnie obowiązkowy punkt programu...
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 05.05.2009 18:41

Jeszcze rada ode mnie parkując w Dubrowniku nie zapomnijcie wykupić na odpowiednio długi czas biletu parkingowego po powrocie z Lokrum (zachwycająca wyspa) czekała nas niespodzianka 100 kun mandatu za 15 min spóźnienia :twisted: a dokładnie doczytałam się, że wystawiony był już po ok 2 min. Po co wam taki stres. Życzę przyjemności i pozdrawiam :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2009 19:16

Ciesz się że 1 minute po czasie nie był odholowany... :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.05.2009 19:23

el_guapo napisał(a): parking w Punta to 7E/dzień, prom z Punta do Wenecji to 12-14E/os. w 2 strony.


Jak to dobrze, że mam zwyczaj trzymania "śmieci" po moich wojażach. Poniżej bilet za parking w Punta (parking ok. 80m od przystani promowej) oraz bilet na prom dla 4osób w jedną stronę. Termin: końcówka sierpnia 2008. Jak ktoś chce, to mam ceny podstawowych :wink: produktów spożywczych z Plodine z 2007 roku - też udokumentowane paragonem.

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.05.2009 19:30

Sławomir Wocial napisał(a):Ciesz się że 1 minute po czasie nie był odholowany... :)

Apropos odholowywania samochodów w Dubrovniku... Któregoś wieczoru widzieliśmy taki obrazek (tuż przed wejściem na Stare Miasto):

Obrazek

Obrazek

Trzeba uważać :!:
tturek
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 05.05.2009 19:38

witaj
tu masz stronę parku krka www.npkrka.hr
a tu cennik http://www.npkrka.hr/html_nje/cjenik_nje.htm
czyli w Twoim miesiącu podróży 95 kun/osoba
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 05.05.2009 20:18

Sławomir Wocial napisał(a):Ciesz się że 1 minute po czasie nie był odholowany... :)

Wiem, też widzieliśmy taki obrazek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2009 21:14

maleństwo napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):tylko ślepca nie zdziwią i nie zastanowią nowe dachy na starówce


wiesz Kasiu to ja chyba trochę ślepa jestem... bo patrze na budynki bardziej od strony ich architektury. Czy byłaś kiedyś w Warszawie albo w Elblągu? Czy jak wchodzisz na taką Starówkę to od razu widzisz wojnę? No ja tak nie patrzę. Co najwyżej moje oko cieszy się tym jak ładnie odbudowali czy odrestaurowali. Spójrz oczami bardziej dziecka, które cieszy ładny kolor tej dachówki - to dziecko nie wie co się działo.

Przepraszam nie do końca umiem wyrazić chyba to o co mi chodzi, a Kasi nie chciałam urazić. A ja jestem wrażliwą i uczuciową osobą (ale też upartą :twisted: ) i jeśli z jakiś powodów czegoś nie chcę oglądać to nie będę.

Kasiu jak dawno mieszkasz w Chorwacji?


W Pl wojna była dawno temu, natomiast tutaj to ciągle jeszcze "świeża" historia (historia najnowsza) niestety. Patrzeć na Warszawę to nie to samo co patrzeć na nowe dachy Dubrovnika (trochę inna refleksja, bo i nieporównywalna perspektywa czasowa, a i zupełnie innego rodzaju konflikt "w tle"). Poza tym wszędzie w hr (nawet na wybrzeżu i tam, gdzie się tego nie spodziewsz) trafisz na pomniki ofiar domovinskog rata, ulice tego samego imienia, tablice z nazwiskami branitelja; nie da się "tego" oddzielić od Chorwacji;
Bałkany to szczególne miejsce na mapie Europy i ich kultury (a w tym i architektury) nie można odzielić od specyficznej i burzliwej historii. Z drugiej strony paranoją jest, by patrzeć na wszystko przez perspektywę wojny i wszędzie się jej obsesyjnie dopatrywać (nie taka była moja intencja). Bo nie o to chodzi (czy to nie Ty właśnie wyraziłaś obawę o to, że jakiekolwiek "ślady" konfliktu mogłyby Cię przynębić?). Miałam na myśli to, że tak naprawdę nie trzeba się aż tak bardzo rozglądać, by te ślady widzieć i tam, gdzie ich już tak naprawdę nie widać (ale nie trudno się domyślić...). To Bałkany z "całym dobrodziejstwem inwentarza".. Fascynujące Bałkany...

Dziwne, że jako architekta nie interesuje Cię i historia...
Nie jesteś ciekawa orintalnej zabudowy Mostaru (zrekonstruowany XVI - wieczny most umieszczony na liście UNESCO, wspaniałe meczety...) albo absolutnie pięknego i moim zdaniem, wyjątkowo romantycznego odrestaurowanego Počitelja. Fenomen muzeumańskiej kultury (i islamu z europejską twarzą) ze wszech stron otoczonego kulturą i tradycjami chrześcijaństwa.... Jeśli obawiasz się, że zobaczysz biedę, która "aż piszczy", weteranów bez kończyn na ulicach, to mylisz się. Życie toczy się normalnie, nikt nikogo wojną nie epatuje...a skoro wsomniałaś coś o podejściu: patrzę i myślę, jak to wszystko pięknie odbudowane, a nie doszukuję się wojny... to nie rozumiem, czemu Mostar skreślasz z listy. To turystyczne miasto w najlepszym wydaniu. A jego klimat... cóż bije o głowę większość miejs z hr wybrzeża... tam po prostu "coś unosi się w powietrzu".. może to sevdah...


Ale nie będę przekonywać, choć niewątpliwie dziwnym jest dla mnie podróżowanie po kraju (czy regionie, kiedy podciągany pod temat jeszcze BiH, ale historii Hr od Bih oddzielić się nie da w żaden sposób) połączone z brakiem ciekawosci i otwartości na to, jaki ten kraj (czy region) jest naprawdę i jaką ma historię...
A tabliczek z napisem: "Pozor mine! Ne prilazite" też w Hr nie brak...

Czy sam fakt, że uwielbiam Mostar (nawet z jego zrujnowaną częścią) świadczy o tym, iż jestem osobą nieczułą i niewrażliwą? Tej części Twojej wypowiedzi nie zrozumiałam, przyznaję (nie bardzo widzę związek z tematem).

W Hr na stałe mieszkam 4 lata. I nie czuję się urażona; po to jest forum, by dyskutować
Pozdrawiam
maleństwo
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maleństwo » 05.05.2009 23:10

To jest tak, że ja się bardziej czuję architektem i artystą, niż historykiem. Co innego nauka historii powszechnej, a co innego historia sztuki czy architektury. Ma to ze sobą związek, ale ja nigdy nie byłam mocna z historii politycznej i niestety patrząc na pomnik, częściej zwracam uwagę na jego formę rzeźbiarską niż historię. Ja po prostu nie jestem historykiem :(

Może wprost - mój umysł nie przyswaja informacji historycznych i zawsze miałam z tym kłopot, co również objawiło się przy nauce historii architektury i sztuki. Wiele informacji które były by mi potrzebne po prostu ulatuje mi z głowy.

Kasiu nie miałam na myśli, że jesteś osobą nieczułą i niewrażliwą. Chodziło mi tylko o to, że to ja bardzo mocno przeżywam to co widzę.

Nie napisałam, że nie jestem ciekawa orientalnej zabudowy Mostaru. Pisałam przecież, że chciała bym kiedyś zobaczyć to miasto. Właśnie ze względu na jego piękno i niepowtarzalność. Co do biedy, to ona mnie wcale nie przeraża. Stykam się z biedę, która "aż piszczy" i u nas w kraju - takich miejsc jest całkiem sporo.

Pytałam ile lat mieszkasz na Bałkanach, bo po Twoich wypowiedziach widzę jak bardzo się zżyłaś z tą częścią świata :wink:

------------------------
Autka może nam nie odholują :) bo chcemy poszukać jakiegoś kempingu w pobliżu Dubrownika i poruszać po okolicy bez autka. Jaka tam jest komunikacja publiczna?

------------------------
el_guapo fajne śmieci i przydatne. Ja czasem zapisuje takie różności na marginesie przewodnika. Wiem, że po książkach się nie pisze, ale przewodnik, to dla mnie taki pomocniczy notatnik. Nawet nie wiem czy to nie ten sam parking, na którym kiedyś staliśmy :wink:
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 07.05.2009 18:40

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji, jako że jak dobrze pójdzie to w czerwcu odwiedzę Chorwację i także chciałbym nieco zwiedzić.
1. w temacie tego parkowania w Dubrovniku to tam jakiś system parkometrów jest czy jak się uiszcza opłatę?
2. wyjazd do BiH także bym się wybrał, ale co do niebezpieczeństw to właśnie słyszałem opinię człowieka który tam od lat jeździ że ostatnio nie jest ciekawie, bo bośniaccy muzułmanie potrafią zaczepiać albo nawet obrzucać auto kamieniami, że o kradzieży jakiegoś lepszego auta nie wspomnę. Oczywiście powtarzam tylko zasłyszaną opinię, nie mam nic przeciwko muzułmanom.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 18:49

freyu napisał(a):Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji, jako że jak dobrze pójdzie to w czerwcu odwiedzę Chorwację i także chciałbym nieco zwiedzić.
1. w temacie tego parkowania w Dubrovniku to tam jakiś system parkometrów jest czy jak się uiszcza opłatę?
2. wyjazd do BiH także bym się wybrał, ale co do niebezpieczeństw to właśnie słyszałem opinię człowieka który tam od lat jeździ że ostatnio nie jest ciekawie, bo bośniaccy muzułmanie potrafią zaczepiać albo nawet obrzucać auto kamieniami, że o kradzieży jakiegoś lepszego auta nie wspomnę. Oczywiście powtarzam tylko zasłyszaną opinię, nie mam nic przeciwko muzułmanom.


Akurat oba punkty to raczej marne atrakcje, ale:

ad1. Parkomaty na monety (na szczęście). Było 5kn za godzinę
ad2. Bzdura. Jechałem po różnych wioskach i muzułmańskich i serbskich (objazd podczas powrotu przez BIH w 2002 roku). Wszędzie jednak trafiają się wariaci. Podczas urlopu w 2007 roku omal nie obrzucił nas kamieniami właściciel knajpy Vrata Biokova.
maleństwo
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maleństwo » 18.05.2009 09:21

Do wszystkich, którzy się martwili o nasze spanie w autku:

Kupiliśmy mały namiot i 2 osobowy śpiworek :D brakuje jeszcze materaca, bo karimaty raczej odpadają.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 23.08.2009 22:04

ja tak troszkę chciałabym wrócić do tematu ,a konkretnie o wodospady Krka.....jaka jest cena wstepu dla osoby dorosłej i czy dziecko 12 letnie ma jakąś zniżkę....a drugie pytanie :jeśli będę w Makarskiej....biuro z którym jade nie oraganizyje wyjazdów do wodospadów,to jak najłatwiej i najtaniej sie tam dostać?
moje pytania pewnie wydają sie strasznie "Łamagowate" :wink: ale nie byłam jeszcze w chorwacji i staram sie przed przyszłymi wakacjami zdobyć jak najwięcej informacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny atrakcji turystycznych i inne... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone