Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cel Dubrownik

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
limi
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.03.2010
Cel Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) limi » 10.03.2010 15:32

Witam. W połowie lipca chcemy I-szy raz pojechac z synem ( student I-szego roku) do Chorwacji. Naszyn celem jest Dubrownik, ale po drodze chcemy zobaczyć i zwiedzić inne ciekawe miejsca, np.Split. Może ktoś ma podobne plany. Gdzie można samemu rezerwować nocleg bez pośrednictwa biura podróży. Gdzie można się zatrzymać na 2 dni w okolicy Splitu? Potem do Podgory na dłużej z wypadem do Dubrownika.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.03.2010 15:35

pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.03.2010 16:48

limi napisał(a):Naszyn celem jest Dubrownik, ale po drodze chcemy zobaczyć i zwiedzić inne ciekawe miejsca, np.Split.

Co zwiedzić? linki do tematów

limi napisał(a):Może ktoś ma podobne plany. Gdzie można samemu rezerwować nocleg bez pośrednictwa biura podróży.

Wszędzie. W Cro co dom to kwatera do wynajęcia. Jednak w lipcu trzeba się liczyć z tym, że tak szybko w każdym miejscu noclegu się nie znajdzie. Masz wyjaśnione w temacie "w ciemno" do którego kolega JacYamaha podał Ci link.

limi napisał(a): Gdzie można się zatrzymać na 2 dni w okolicy Splitu? Potem do Podgory na dłużej z wypadem do Dubrownika.

Przed Splitem bym zaproponował Skradin - blisko do Parku Narodowego KRKA lub Primosten czy (Primosten & Rogoźnica). Primosten obowiązkowo zwiedzić, ale może być kłopot ze znalezieniem kwatery. Rogoznica czy okolica też będzie dobra na nocleg dwudniowy. Jeden dzień na Primosten i Rogoznice, a drugi na Krka i Trogir.
Z Podgory już gdzie oczy poniosą. Pozdrav :oczko_usmiech:

Ps. Split nie jest ciekawy. Odradzam, strata czasu.
limi
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.03.2010
cel Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) limi » 11.03.2010 11:33

Witam. Dzięki za cenne informacje. Na pewno z nich skorzystam.
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 14.03.2010 22:51

My noclegu szukaliśmy na miejscu. W samym dubrovniku znalezienie noclegu w 1-szej połowie sierpnia zajeło nam 15 minut.
pzdr
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.03.2010 23:18

Nie sądzę, by Split był "nieciekawy do oglądania".. (oczywiście nie wychwalam pod niebiosa blokowisk...fakt, to duże miasto i nie jest pozbawione wad jak na tego typu organizm przystało...ale kiedy odradza się "zwiedzanie" Splitu to mniej wiecej to samo, jak powiedzieć, że Kraków jest beznadziejny.. no bo miasto.. blokowiska.. nic ciekawego... ).Myśle, że być w Dalmacji i nie zobaczyć Pałacu Dioklecjana to poważny błąd (ruin Salony i Klisu też bym nie pomijała).

Ile ma trwać ten "tour" i gdzie się zaczyna? Co tak naprawdę Was interesuje (to przecież nie jest takie oczywiste..., każdego eksytuje co innego, każdy czegośinnego szuka...). "Obowiązkowe punkty wycieczki" możemy tu wymieniać i wymieniać....że z północnej części Dalmacji przez tydzień nie wyjedziecie....
Pozdrawiam
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 15.03.2010 15:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Myśle, że być w Dalmacji i nie zobaczyć Pałacu Dioklecjana to poważny błąd (ruin Salony i Klisu też bym nie pomijała).


Myślę, że to prawda. Fotek ze Splitu na forum jest dużo , a fotki z Salony można obejrzeć tutaj:
http://www.jo-travel.eu/salona/salona.html
Klisu niestety jeszcze nie zdążyłem zobaczyć, ale może kiedyś.... :D

Pozdrawiam
Jarek
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 15.03.2010 15:58

Jak dla kogo mi się podobało w Splicie owszem są piękniejsze miejsca na ziemi( zależy co w tym Splicie robiliście). "Ale tak jak mówią jeden woli córkę a drugi teściową"
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 15.03.2010 21:36

Jarek999 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Myśle, że być w Dalmacji i nie zobaczyć Pałacu Dioklecjana to poważny błąd (ruin Salony i Klisu też bym nie pomijała).

Myślę, że to prawda. Fotek ze Splitu na forum jest dużo , a fotki z Salony można obejrzeć tutaj:
http://www.jo-travel.eu/salona/salona.html
Klisu niestety jeszcze nie zdążyłem zobaczyć, ale może kiedyś.... :D
PozdrawiamJarek


Przejrzałem fotki tej Salony ............. jutro idę do psychiatry albo inszego uzdrowiciela. 8O
Ja tam widziałem (na tych fotkach) kupę gruzu, cementu, kamieni ( jak sądzę, onegdaj- milion razy już przekładane z miejsca na miejsce) . Gdzie to ta historia :?:
Wiem, wiem ..w naszych głowach, wyobraźni,etc. ..... ja widocznie mam inną. :oops:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.03.2010 21:48

woka napisał(a):Przejrzałem fotki tej Salony ............. jutro idę do psychiatry albo inszego uzdrowiciela. 8O
Ja tam widziałem (na tych fotkach) kupę gruzu, cementu, kamieni ( jak sądzę, onegdaj- milion razy już przekładane z miejsca na miejsce) . Gdzie to ta historia :?:
Wiem, wiem ..w naszych głowach, wyobraźni,etc. ..... ja widocznie mam inną. :oops:

???? A gdzie ten cement widzisz? Rozumiem, że kamienne antyczne sarkofagi (niektóre w nadzwyczaj dobrym stanie) też nie robią na Tobie żadnego wrażenia?
No jasne, dla wielu to "tylko skorupy" i "kupa kamienia"...
Ale może gdybyś to jednak zobaczył, mówiłbyś inaczej...
Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.03.2010 09:19

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Rozumiem, że kamienne antyczne sarkofagi (niektóre w nadzwyczaj dobrym stanie) też nie robią na Tobie żadnego wrażenia?
No jasne, dla wielu to "tylko skorupy" i "kupa kamienia"...
Ale może gdybyś to jednak zobaczył, mówiłbyś inaczej...
Pozdrawiam


Kasia .... wyobaź sobie, że ja naprawdę w tym nic nie widzę. Mówię to poważnie.
Przecież już niejednokrotnie widziałem takie i podobne rzeczy ( nie jestem młody dzius) i jakby nie informacja kogoś tam .... na 200 % nie zauważlbym tego. Nie potrafię się tym podniecać. Wiem, że ta "historia" to towar handlowy jak każdy inny. Należy ją upiększać coby nie straciła na atrakcyjności a tej prawdziwej historii, prawdziwej w 100 %, tak naprawdę nikt nie zna.
W jednej z relacji, tutaj na forum, zamieszczona jest wzmianka i opis ......."kolumny rzymskie", "zamek książecy(biskupi)" :?: , ......
wielokrotnie przechodziłem, siadałem, zdjęcia robiłem ale do głowy by mi nie przyszło że obok jest "taaka historia".
Ja po prostu nie zwracam na to żadnej uwagi. Po prostu widzę i nic więcej.
pzdr.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 16.03.2010 09:47

woka napisał(a):W jednej z relacji, tutaj na forum, zamieszczona jest wzmianka i opis ......."kolumny rzymskie", "zamek książecy(biskupi)" :?: , ......
wielokrotnie przechodziłem, siadałem, zdjęcia robiłem ale do głowy by mi nie przyszło że obok jest "taaka historia".
Ja po prostu nie zwracam na to żadnej uwagi. Po prostu widzę i nic więcej.
pzdr.


Myślę, że to samo można powiedzieć o Watykanie, Colosseum, czy Pałacu Dożów w Wenecji. Nie znając historii tego miejsca można tam usiąść popatrzeć i powiedzieć: " taka tam duża chałupa, tylko kamienie i cement".:D A dopiero znając historie tego miejsca miejsce nabiera innego wymiaru.
Patrząc na te kamienie z Salony sam byłem trochę zawiedziony, ale czytając opisy umieszczone tam na miejscu, świadomość, że to 2000 lat jest obok mnie, myślę, że to robi wrażenie. W Salonie oprócz tych "kamieni" jest również małe muzeum oraz piękny ogród.

Pozdrawiam
Jarek
Ostatnio edytowano 19.03.2010 16:55 przez Jarek999, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.03.2010 10:06

Jarek999 napisał(a): A dopiero znając historie tego miejsca miejsce nabiera innego wymiaru.

Oprócz mnie.
Historię znam, musiałem nawet zgłębić starożytną (w specyficznym ujęciu) i zdać wcale nie łatwy egzamin ( sam nie wiem jak to się stało ale na ocenę 4,0) :oops:
Być może to zaważyło na tym, że tak to postrzegam.
Ponadto, nie przywiązuję do tego większego znaczenia. Ot, była.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.03.2010 12:14

woka napisał(a):Kasia .... wyobaź sobie, że ja naprawdę w tym nic nie widzę. Mówię to poważnie.
Przecież już niejednokrotnie widziałem takie i podobne rzeczy ( nie jestem młody dzius) i jakby nie informacja kogoś tam .... na 200 % nie zauważlbym tego. Nie potrafię się tym podniecać. Wiem, że ta "historia" to towar handlowy jak każdy inny. Należy ją upiększać coby nie straciła na atrakcyjności a tej prawdziwej historii, prawdziwej w 100 %, tak naprawdę nikt nie zna.
W jednej z relacji, tutaj na forum, zamieszczona jest wzmianka i opis ......."kolumny rzymskie", "zamek książecy(biskupi)" :?: , ......
wielokrotnie przechodziłem, siadałem, zdjęcia robiłem ale do głowy by mi nie przyszło że obok jest "taaka historia".
Ja po prostu nie zwracam na to żadnej uwagi. Po prostu widzę i nic więcej.

Acha...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.03.2010 23:33

woka Salone można jeszcze zrozumieć, choć moi znajomi czas mojego zwiedzania przesiedzieli w restauracji przy parkingu :sm: trochę okolica paskudzi wszystko . . . amfiteatr chyba najlepszy, ale w tle silosy . . .

Natomiast zupełnie nie rozumiem jechać na koniec Chorwacji, by zobaczyć resztki bazy czy twierdzy. Chyba tylko by się mieć czym na forum pochwalić. Z całego roku DWA tygodnie w Cro i tyrać w upał cztery mury na krzyż podziwiać lub opuszczony budynek, jakby w Polsce mało zabytków do zwiedzania było.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Cel Dubrownik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone