Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mlodyszejniol
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodyszejniol » 24.01.2008 16:17

He he no :) ale zawsze miejsca więcej jest jak by nie brać takiej wielkiej walizy :) :D A kieliszki chyba aż takie drogie tam nie są :P :P
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.01.2008 17:03

maciek1956 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):To ja wolałbym jakieś dwa tanie kieliszki w Cro kupić i zostawić przy wyjeździe :lol: niż targać takie BYDLĘ 8O



Z całym szacunkiem---my też wozimy kieliszki, może nie w tak dużej walizeczce, ale mamy własne.
Wody zgrzewek nie zabieramy z Polski. :D :D (bez urazy, ale zdjęcia widziałem, są różne podniebienia i ja to rozumiem).

A czy ja powiedziałem, że nie wożę :?: :lol: wożę, tyle, że one są PAN-CER-NE :lool: znaczy się kieliszki do wina - kryształowe nie szklane, a do gorzałeczki takie kiedyś Smirnoff dawał z grubego szkła - zacnych rozmiarów naparstki ;)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.01.2008 17:16

Leszek Skupin napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):To ja wolałbym jakieś dwa tanie kieliszki w Cro kupić i zostawić przy wyjeździe :lol: niż targać takie BYDLĘ 8O



Z całym szacunkiem---my też wozimy kieliszki, może nie w tak dużej walizeczce, ale mamy własne.
Wody zgrzewek nie zabieramy z Polski. :D :D (bez urazy, ale zdjęcia widziałem, są różne podniebienia i ja to rozumiem).

A czy ja powiedziałem, że nie wożę :?: :lol: wożę, tyle, że one są PAN-CER-NE :lool: znaczy się kieliszki do wina - kryształowe nie szklane, a do gorzałeczki takie kiedyś Smirnoff dawał z grubego szkła - zacnych rozmiarów naparstki ;)



Fakt Leszku, w Twoim, Waszym bagażu wszystko jest :D :D .
Ostatecznie można kupić (jak kiedyś u nas) wyśmienitą musztardę, w Cro mają ją nadal w ciekawych szkiełkach, super do napitków.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.01.2008 17:30

Całe to pakowanie to mistrzostwo świata mojej żony :D ja tylko upycham to wszystko do samochodu ;)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12912
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.01.2008 21:55

Co do POKAŹNYCH rozmiarów walizki na kieliszki :lol: :lol: to powiem Wam, że to nie jest jeszcze mistrzostwo świata :wink:

Nasz "patencik" (co prawda na lato na Kaszubach, a nie Cro - bo do Cro raczej nie polecam) jest zdecydowanie bardziej OGROMNIASTY.
Od trzech lat wozimy razem z łódką to: Obrazek

Przy naszej wielo...osobowej ekipie (młodzież weszła w odpowiedni wiek, więc i oni korzystają z wynalazku) okazało się to idelanym rozwiązaniem na zimne piwko w upalne dni nad jeziorkiem. Do sklepu po zaopatrzenie dość daleko, a przywiezione flaszeczki gwałtownie nabierają nieodpowiedniej temperatury (w upalne dni woda jeziorna nie jest rozwiązaniem na chłodzenie)... A tak co rano wyprawa po świeżą beczułkę - i cały dzionek a czasem jeszcze wieczór bar Obrazek mamy pod namiotem: Obrazek Obrazek
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.01.2008 11:02

:D :D :D
Dlaczego do Cro nie polecasz :?: :?: Na campie byłoby super :D :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12912
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.01.2008 11:37

Jeśli byłby ustronny camp, to może tak :D ... Piwny kranik nie jest na kluczyk, więc przy du...użej ilości spragninych beczułki trzeba byłoby znacznie częściej wymieniać :lol: - i to może być ten mankament przy zabieraniu na kemping do Cro :wink: .
My trzymamy źródełko na "dzikiej" łące u gospodarza, więc do kranika w szczycie tylko jakieś 30 gębuś...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.01.2008 11:51

Przypomniały mi się wyjazdy nad nasze jeziora, a dokładnie nad Babięta Wielkie, lata 63-68. Pełna "dzicz", prymitywne pole biwakowe, namioty to jakieś niesamowite wynalazki. Poznaliśmy tam, nad zatoczką obok nas, pracowników browaru (chyba Żywca), mieli zakopane beczki z piwem. Płynęło się do nich znalezioną na dnie jeziora łodzią pychówką, po wspaniałej gościnie piwnej, wracało brzegiem. Tak robili rodzice i ich znajomi, ja byłem trochę za młody na piwko.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2008 09:11

Przedwczoraj w Lidlu w Kielcach nabyliśmy drogą kupna lodówkę turystyczną 29,5l z dwoma źródłami zasilania na 220V i 12V (gniazdo zapalniczki). W instrukcji jest napisane, że może pracować 6 godzin non stop po czym musi nastąpić dwugodzinna przerwa. Pisze również, że utrzymuje różnicę 18 stC pomiędzy otoczeniem, a wnętrzem. Nie wiem jak ze skutecznością w wysokich temperaturach, bo na razie testuję ją w warunkach biurowych w pracy temp. 20 stC. Jak na razie w lodówce udało mi się osiągnąć temp. 8 stC. Koszt takiej lodóweczki to jedyne 199 PLN co wydaje mi się przyzwoitą ceną tym bardziej, że ma 3 lata gwarancji. pobór mocy to 65W z gniazdka 200V i 48W z gniazdka 12V. Także to niewielki ubytek mocy w samochodzie ;) biorąc pod uwagę to, że moc samochodu mierzy się w kW (KM) ;).

Co myślicie :?:

Pozdrav :papa:
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 25.04.2008 10:13

Ostatnio edytowano 25.04.2008 10:23 przez mruczycho, łącznie edytowano 1 raz
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 25.04.2008 10:16

Leszku, w to 18 stopni różnicy to nie wierz. Ale zawsze coś tam chłodzi, oczywiście gdy jest w cieniu.

Pozdravki
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2008 10:18

Zetka w biurze na chwilę obecną mam 20 stC a w lodówce po 2 godzinach chłodzenia mam 6 stC widocznie wczoraj była tylko przygrywka 8) :lol:

EDIT:
Zapomniałem dodać, że jest tak cicha, że komputery mam głośniejsze :lol:
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 25.04.2008 10:32

Ale w Chorwacji takiej różnicy nie osiągniesz.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2008 10:34

Zobaczymy ... na razie nieźle się zapowiada ;) przy 35 st osiągnąć 20 to i tak jest nieźle ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2008 13:12

Testu ciąg dalszy :!: po 5,5 godzinie chłodzenia w lodówce jest 3 stC :twisted: tak więc 17 st różnicy :!: ale ale ... 20 st to miałem w biurze rano teraz mam 22 :D to w takim razie jest 19 st różnicy.

Zetka, lodówka te 18 st różnicy osiąga na 100% ;) Uwierzyłem :!: :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone