Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
canon
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 29.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon » 27.05.2007 21:07

Witam wszystkich,
dzis korzystając z ładnej pogody rozłożyłem namiot aby sprawdzić w jakim jest stanie ( wyjazd za ponad 2 miesiące ale już mnie nosi) :D - otóż okazało się że przetarta jest w jednym miejscu guma w tych składanych pałąkach przytrzymujących namiot. I tu pytanie czy ktoś miał podobny problem, czy ewentualnie można gdzieś takie pałąki dokupić albo to jakos naprawić.
Nie chcę nawet myśleć co by było gdyby ten pałąk nam się rozleciał w Cro.
Aha namiot to Alpinus Clipsilver - całkiem fajny i mamy do niego sentyment :wink:
Pozdawiam :papa:
Canon
miike
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 15.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) miike » 09.06.2007 13:43

Wybaczcie jeśli nie trafiłem z tematem, ale noszę się z zakupem namiotu i szukam porady czy takowy może być, czytałem że to dość kiepska marka: szyją dla Decathlonu tylko:

http://www.quechua.com/EN/Product_arbor ... index.html
jak go osobicie oglądałem to wydał mi się dość solidny :? :? :? :?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.06.2007 15:11

450 litrów na godzinę na metr kw wytrzymuje :o 8O - ładnie :!: No to musi być niezły :D. Jak spojrzysz na 1 stronę tego wątku to zaprezentowałem namiot kupiony w Tesco za 119 zł, a wytrzymał chorwackie deszcze (czyt. ulewy) i wiatry :D. To ten tym bardziej powinien wytrzymać :D.

Pozdrav :papa:
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 11.06.2007 14:26

Mam pytanie czy na kempingach w cro by dociągnąć prąd do namiotu to potrzebowałbym przełużacza długości ... ? Może jest to pytanie z serii mądre inaczej ale jadę pierwszy raz do cro i dlatego pytam.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 11.06.2007 14:36

Odpowiedź jest prosta.
Jeśli rozbijesz namiot na skrzynce z gniazdami - nie potrzebujesz przedłużacza.
Jeśli rozbijesz namiot 5m od skrzynki - potrzebujesz przedłużacz dł. 5m.
Jeśli rozbijesz namiot 20m od skrzynki - potrzebujesz przedłużacz dł. 20m.
itd...

PozdraV
J.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2007 14:46

mojekp napisał(a):Mam pytanie czy na kempingach w cro by dociągnąć prąd do namiotu to potrzebowałbym przełużacza długości ... ? Może jest to pytanie z serii mądre inaczej ale jadę pierwszy raz do cro i dlatego pytam.


Przedłużacz potrzebny zawsze z kilkoma gniazdami (od 3 do 5)
Natomiast jeśli chodzi o długość kabla do skrzynki z prądem to lepiej mieć dłuższy niż krótszy, zależy na jaki kemping trafisz- mogą być skrzynki gęsto zlokalizowane i wystarczy kabla 20 m, ale czasem i 50 m może być mało.
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 11.06.2007 19:50

Dzięki za szybką odpowiedź

"Jacunio" a czy ja mogę juz wiedzieć dziś gdzie się rozbije czy na
skrzynce z gniazdami - i nie potrzebujesz przedłużacza.
czy 5m od skrzynki - potrzebujesz przedłużacz dł. 5m.
a jeśli rozbije namiot 20m od skrzynki - potrzebujesz przedłużacz dł. 20m.

bo wydajemi się że w tej chwili trudno jest to okreslić ale może się mylę i mnie oświecisz planuję jechać 6 lipca na kemping ČISTE w ŽIVOGOŠĆE ale jeszce nic nie rezerwowałem wiec nie wiem gdzie będę rozbity i cytując klasyków nie jestem wstanie stwierdzić czy rozłożę namiot na "skrzynce z gniazdam" czy może troche dalej ....
Jak załatwiają to stali bywalcy campów ?
- biorą po prostu 50 m
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 11.06.2007 20:15

mojekp napisał(a):planuję jechać 6 lipca na kemping ČISTE w ŽIVOGOŠĆE ale jeszce nic nie rezerwowałem wiec nie wiem gdzie będę rozbity i cytując klasyków nie jestem wstanie stwierdzić czy rozłożę namiot na "skrzynce z gniazdam" czy może troche dalej ....
Jak załatwiają to stali bywalcy campów ?
- biorą po prostu 50 m

No właśnie - trzeba po prostu wziąć długi przedłużacz i tyle. Ja to robię nieco inaczej - mam przedłużacz 20m w szpuli (taki z kilkoma gniazdami) i on na ogół starcza. Ale na wszelki wypadek mam jeszcze jeden przedłużacz 20m taki do kosiarki - czyli wtyczka - kabel - gniazdko, gdyby "prąd" był naprawdę daleko.
Na Čiste nie byłem, więc Ci nie powiem jakie tam są odległości między przyłączami, ale można zauważyć regułę, że na dużych, nowoczesnych kampingach takie przyłącza występują naprawdę gęsto, natomiast na tych mniejszych i bardziej "dzikich" bywa z tym gorzej.

PozdraV
J.
P.S. Po prostu źle sformułowałeś pytanie... :wink:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 11.06.2007 20:24

W zeszłym roku pierwszy raz pojechałem "z prądem". Nocowałem na 3 kampingach i 20m przedłużacz wystarczył aż nadto. Do przedłużacza z normalną wtyczką dobrze sobie dorobić przejściówkę na taką wtyczkę która słuzy do wyprowadzania prądu jednofazowego na zewnątrz budynków. OPis tej przejściówki z odpowiednimi symbolami wtyczki znalazłem na tym forum. Poszukasz to znajdziesz.
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 11.06.2007 20:58

Na campingu Malenica w Sukosanie właściciel daje swój przedłużacz.
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 11.06.2007 21:02

Do canona
Mam namiot campusa i już za pierwszym razem w jednym pałąku urwała nam się guma. Mieszkaliśmy już dwa razy z ta urwaną gumą, namiot się trzyma, nic się nie dzieje.
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 12.06.2007 06:14

dzięki "Jacunio" tak sądziłem ale wolałem się upewnic
miłego wypoczynku
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.06.2007 14:49

Apropo lodówek turystycznych znalazłem fantastyczną stronę gdzie można się zaopatrzeć w różne cuda techniki ;) typu żelowe wkłady do lodówek
Producent napisał(a):Wkłady żelowe utrzymują dłużej chłód, niż starszego rodzaju.
Należy wpier zamrozić go w zamrażalce, a potem włózyć do lodówki turystycznej lub torby izotermicznej.

Obrazek
Obrazek
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 19.06.2007 13:18

emtomek napisał(a):
Hadson napisał(a):
emtomek napisał(a):Warto go kupić ? :?:


Ja go nie rozkładałem. Ale rodzice go rozłożyli i byli zadowoleni. Sprawdzi się dopiero na wakacjach jak zacznie padać.

Kolorystycznie wg nich jest taki sam. Wg mnie bardziej brązowy. Ostatnio jestem zajęty i zalatany i niestety sam go nie zobaczyłem. Ale można polegać na opinii rodziców. :-)


Kupiłem też rodzicom :) Już go rozkładali na trawce na działce ... oglądałem!, fajny namiocik, kolorystyka OK (nieco ciemniejszy niż na foto), wysokość i wnętrze dla 2-3 osób. Wykończenie bardzo staranne, bardzo dobrze zaprojektowana wentylacja wnętrza ... polecam !


Myślę, że z tym namiotem zrobiliście b. dobry wybór.
Mam namiot w podobnym typie, tzn. dwa połączone jak bliźniaki syjamskie iglo. Szukałem takiego typu i znalazłem kilka lat temu w alpinusie, obecnie nie ma go w ofercie.
Najważniejsza zaleta to, że namiot stoi prosto już bez linek, szpilek i innych odciągów. Wkładasz pręty, napinasz je i gotowe, idziesz spać. Jak chcesz go przesunąć, to do góry i w bok. Następnego dnia, tylko dla przyzwoitości i bezpieczeństwa na wypadek silnego wiatru rozciągasz sznurowadła.
Rewelacja.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.06.2007 12:32

jarwoj napisał(a):...Szukałem takiego typu i znalazłem kilka lat temu w alpinusie, obecnie nie ma go w ofercie...

Nie ma go w ofercie Alpinusa bo obecnie Alpinus to HI-Mountain. Nazwa Alpinus została sprzedana, a firma funkcjonuje nadal tylko pod zmienioną nazwą - HI-Mountain.
Tak więc dawny Alpinus = HI-Mountain ;)

Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone