Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.03.2007 17:44

Przejżałem jeszcze raz wątek i nic nie znalazłem o ochronie samochodu przed słońcem. Tapicerka blaknie, plastiki się odkształcają :?, kierownicy nie daje się dotknąć, nie mówiąc o trzymaniu czegokolwiek w samochodzie, np płyt CD czy kaset jak ktoś jeszcze ma kaseciaka :?
Moim patentem były uchylone szyby i prześcieradło na przedniej szybie

Obrazek

Pozdrav :papa:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.03.2007 22:11

Leszek Skupin napisał(a):Przejżałem jeszcze raz wątek i nic nie znalazłem o ochronie samochodu przed słońcem. Tapicerka blaknie, plastiki się odkształcają :?, kierownicy nie daje się dotknąć, nie mówiąc o trzymaniu czegokolwiek w samochodzie, np płyt CD czy kaset jak ktoś jeszcze ma kaseciaka :?
Moim patentem były uchylone szyby i prześcieradło na przedniej szybie

Obrazek

Pozdrav :papa:



Leszek--czym jeżdzisz ? plastiki odkształacają się, tapicerka blaknie--co to za auto ????? Łada wytrzymywała takie upały bez problemu.
Ps w Czechach kupiłem pokrowiec na kierownicę na wysokie temperatury i słońce, syn nabija się ze mnie, ten pokrowieć to myszka miki-kosztował kilka koron.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2007 00:39

Na przednią szybę stosuję podobnie jak kamperowcy osłonkę aluminiową
Obrazek
Natomiast od kilku samochód przed słońcem zabezpieczam "pokrowcem" wykonanym z dwóch zszytych ze sobą starych białych prześcieradeł.
A czasami też, jak jest możliwość manewru, rozbity pawilon służy jako "dwa w jednym"
-w czasie plażowania wjeżdżam autem pod pawilon jako do "letniego garażu" :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.03.2007 09:39

maciek1956 napisał(a):Leszek--czym jeżdzisz ? plastiki odkształacają się, tapicerka blaknie--co to za auto ????? Łada wytrzymywała takie upały bez problemu.
Ps w Czechach kupiłem pokrowiec na kierownicę na wysokie temperatury i słońce, syn nabija się ze mnie, ten pokrowieć to myszka miki-kosztował kilka koron.

Nie mówię, że odrazu i natychmiast, ale ..... trochę zawsze ;). Hyundai Lantra :oops: . No właśnie pokrowiec na kierownicę to bardzo dobra rzecz. Najlepiej taki najtańszy z materiału - zawsze trochę ochroni "kółko".
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 08.03.2007 11:20

Leszek Skupin napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Leszek--czym jeżdzisz ? plastiki odkształacają się, tapicerka blaknie--co to za auto ????? Łada wytrzymywała takie upały bez problemu.
Ps w Czechach kupiłem pokrowiec na kierownicę na wysokie temperatury i słońce, syn nabija się ze mnie, ten pokrowieć to myszka miki-kosztował kilka koron.

Nie mówię, że odrazu i natychmiast, ale ..... trochę zawsze ;). Hyundai Lantra :oops: . No właśnie pokrowiec na kierownicę to bardzo dobra rzecz. Najlepiej taki najtańszy z materiału - zawsze trochę ochroni "kółko".


Ochroni kółko, ale przede wszystkim ochroni dłonie :!:
pozdr
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.03.2007 11:33

Niczym nie osłaniam :D jak mam gdzieś jechać, minutę wcześniej odpalam auto, klima na LOW i zanim rodzinka zdąży dojść w aucie jest zimno, potem przestawiam na AUTO 27-28 st.C i w drogę :D
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 08.03.2007 11:43

A może taki patent? ;) Znalazłem to na allegro :)
Obrazek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 08.03.2007 12:04

A czasami można zobaczyć patent podobny do tego:
http://sklep.land-team.biz/product_info ... ucts_id=30

pozdr
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.03.2007 12:25

Janusz Bajcer napisał(a):Na przednią szybę stosuję podobnie jak kamperowcy osłonkę aluminiową
Obrazek


Ja swoją ochronkę alu kupiłam kilka ładnych lat temu - jest grubsza, składana i da się ją postawić za szybą. Działa rewelacyjnie - kierownicę też chroni.
Chciałam kupić sobie nową, bo tamta sie już podniszczyła, ale w sprzedaży są tylko jakieś badziewne, cieniutkie - właśnie takie do zrolowania. Nic toto nie daje :( Ciepło przenika przez te cienizny do środka.

Moze czas zrobić samemu?
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 13.03.2007 14:07

Proponuję zaopatrzyć się w taki namiot.
Obrazek
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006
Kilka Pomysłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 16.04.2007 17:47

stolik nogi obciete o 10 cm i dodatkowa stabilizacja:
Obrazek
Gotowanie 30-letnia kuchenka
Obrazek
Ostatnio edytowano 12.05.2008 11:07 przez mruczycho, łącznie edytowano 2 razy
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.04.2007 08:49

Obrazek
Próbowałem.... małostabilne :?

Obrazek
Co do namiotu fajny, ale mało rozwojowy

Obrazek
Kuchenka świetna, ale trzeba by mieć ze sobą przyczepkę jak jeździ się sedanem 8O chyba, że składa się toto do walizeczki o rozmiarach 50x30x5 cm, poza tym buuuutla 8O trochę za ogromniasta :? przynajmniej tak wygląda ... to 5 kg :?: Mnie 2,5 kg w zupełności na dwa tygodnie wystarczyło :D

Obrazek
Przynajmniej mrówki nie zjedzą, ani nie będzie podtopienia w razie ulewy :lol:
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 17.04.2007 13:45

Stolik po usztywnieniu czterema patykami jest na tyle stabilny że nie ma mowy o wylaniu czegokolwiek sprawdzone, kuchenka się składa i faktycznie ma prawie takie wymiary jakie podałeś.Namiot jest duży 200cm wysokości w przedsionku i daje się rozłożyć gdy dobrze dmucha.
Do spakowania tego wszystkiego wcale nie jest potrzebny duży samochód gdy masz box dachowy.
Mam jeszcze kilka patentów gdy wykonam zdjęcia uzupełnię mój wpis.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.04.2007 15:14

No dobra ale jeśli 6-ciolatkowi w nocy zachce się .... ykhm... za potrzebą :?: to z tego namiotu wychodząc raczej się dość mocno potłucze :? Autopsja ... 6-latek w nocy jest nieprzytomny... :lol:
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006
Nie Na Temat

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 17.04.2007 17:55

Bardzo interesująca strona http://www.panoramio.com
Zdjęcia można zlokalizować w terenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone