Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 13:14

A wewnątrz Chorwacji :?: :lol: wystarczy mieć wykrywacz metalu i pojechać do miejscowości Islam Grcki :lol: tam min to pewno tyle co kartofli na kartoflisku :lool:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2007 13:17

:lol:
Obrazek
:lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 13:19

No no coś podobnego tylko, że wydaje mi się, że to było w Iraku nie w CRO :lool:

A swoją drogą to dobra kuracja odchudzająca (stres) zanim się człowiek na plażę uda :lool:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.03.2007 13:35

Leszek Skupin napisał(a):
gospodarz napisał(a):To może teraz spiszmy potrzebne narzędzia:
1) młotek
2) kombinerki
3) saperka
4) kilof (ew. czekan, bo mniejszy)
5) narzdzędzia do grila (proszę wpisać co potrzeba bo ja się nie znam)
6) .....

[b][i][color=green]Narzędzia które zabierzesz ze sobą do Chorwacji :?: bo nie wiem :?::?

/\/\/\ Do Chorwacji lub gdziekolwiek indziej gdzie można się wybrać z celtą :)

Wrócę jeszcze do pytania o oświetlenie. Czy ktoś używa lampy gazowej i jak takie oświetlenie się sprawdza?

I jeszcze jedno pytanie do osób jeżdżacych z butlami turystycznymi. Gdzie napełniacie sobie te butle? Czy to można zrobić na stacji LPG czy też trzeba szukać jakiś specjalnych punktów?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2007 13:53

Dziur już nie kopię, "świecę" na kempingu elektrycznością :lol: (ucywilizowałem się)
Trzykilogramowa butla gazowa wystarczała mi na gotowanie przez dwa tygodnie. Tylko raz musiałem ja napełniać, ale wtedy byłem ok 20 dni na kampie i było na dużym kempingu w Zatonie, gdzie był specjalny punkty do napełniania butli.
Ostatnio edytowano 01.03.2007 13:58 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 2 razy
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 13:53

Mam lampę gazową i sprawdza się na campingu :D. Tankuję ją na stacji, która również zajmuje się tankowaniem LPG do samochodów, ale jest to inny gaz więc nie jest to pewne, że stacja która będzie prowadziła sprzedaż LPG bedzie napełniała butle. Przeważnie są to małe prywatne stacyjki, których wlaściciele robią cuda, żeby jak najwięcej zarobić ;). Najlepiej znaleźć firmę, która dostarcza do firm duże butle z gazem do ogrzewania ;) wtedy na 100% ten gaz jest pewny - nie wcisną Ci bubla w postaci nie dotankowanej butli. Takie też się zdarzają 8O :cry: niestety. do pełna zatankowana butla starcza na 2 tygodnie gotowania na gazie i świecenia wieczorami. Nie ma też co oszczędzać na żarniku. Owszem są za 40 zł w Makro przed sezonem, ale dają mało i żółte światło, lepiej kupić sprawdzony sprzęt (chodzi mi o samą lampę - żarnik) np Campingazu za 130 - 150 zł i masz wtedy jak w dzień :D.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2007 13:57

Leszek Skupin napisał(a):Mam lampę gazową i sprawdza się na campingu :D. Tankuję ją na stacji, która również zajmuje się tankowaniem LPG do samochodów, ale jest to inny gaz więc nie jest to pewne, że stacja która będzie prowadziła sprzedaż LPG bedzie napełniała butle. Przeważnie są to małe prywatne stacyjki, których wlaściciele robią cuda, żeby jak najwięcej zarobić ;). Najlepiej znaleźć firmę, która dostarcza do firm duże butle z gazem do ogrzewania ;) wtedy na 100% ten gaz jest pewny - nie wcisną Ci bubla w postaci nie dotankowanej butli. Takie też się zdarzają 8O :cry: niestety. do pełna zatankowana butla starcza na 2 tygodnie gotowania na gazie i świecenia wieczorami. Nie ma też co oszczędzać na żarniku. Owszem są za 40 zł w Makro przed sezonem, ale dają mało i żółte światło, lepiej kupić sprawdzony sprzęt (chodzi mi o samą lampę - żarnik) np Campingazu za 130 - 150 zł i masz wtedy jak w dzień :D.


Leszku - kabel (w przypadku "świecenia" :wink: ) jest lepszy od gazu.
I bezpieczniejszy.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.03.2007 14:09

Pytam, bo do tej pory radziłem sobie używając kartuszy campingazu lub prądu, a to jednak opcja droższa od tradycyjnej butli.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.03.2007 14:49

Nie jestem pewien co do "inności" gazu samochód/butla :!: Ostatnio potrzebowałem na szybko naładować butlę, zajechałem na stację benzynową/LPG i gościu mrugając do mnie porozumiewawczo, napełnił butlę tym samochodowym... Butla pali, a ja żyję :wink:
pozdr
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 01.03.2007 15:56

gaz jez zupełnie taki sam --propan butan albo jeszcze inaczej na każdej stacji jest właściwie inny często dodają różne różnosci ale pali sie podobnie albo jeszcze inaczej w zimie jest inaczej mieszany a latem inaczej ale to cały czas ten sam prpoan-butan (najlepszy z Rosji).
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 01.03.2007 16:03

Moim zdaniem jest inny. LPG (posłużę się Wikipedią) to Liquified Petroleum Gas gaz skroplony (ciecz); paliwo będące mieszaniną propanu i butanu (w różnych proporcjach).

CNG (ang. Compressed Natural Gas) jest to paliwo - gaz ziemny w postaci sprężonej do ciśnienia 20-25 MPa.

LPG do aut. CNG chyba do butli lub Aut w Holandii Belgii.

Ale przypomniało mi się że sąsiad jeździ na takiej dużej butli. Ma w samochodzie chyba 25 KG i wymienia butle albo tankuje te butle. W każdym bądź razie nie LPG z akcyzą...

Więc może jest jak mówicie...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 16:10

janusz.w. napisał(a):Nie jestem pewien co do "inności" gazu samochód/butla :!: Ostatnio potrzebowałem na szybko naładować butlę, zajechałem na stację benzynową/LPG i gościu mrugając do mnie porozumiewawczo, napełnił butlę tym samochodowym... Butla pali, a ja żyję :wink:
pozdr


To niech ci ten sam gość zatankuje samochód gazem do tankowania butli to się przekonasz czy to taki sam gaz :lool:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.03.2007 16:21

Leszek Skupin napisał(a):
janusz.w. napisał(a):Nie jestem pewien co do "inności" gazu samochód/butla :!: Ostatnio potrzebowałem na szybko naładować butlę, zajechałem na stację benzynową/LPG i gościu mrugając do mnie porozumiewawczo, napełnił butlę tym samochodowym... Butla pali, a ja żyję :wink:
pozdr


To niech ci ten sam gość zatankuje samochód gazem do tankowania butli to się przekonasz czy to taki sam gaz :lool:


I tu pojawia się pewien problem... Nie mam w samochodzie instalacji gazowej :!:
Więc może TY mnie przekonaj :twisted:
pozdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 16:24

Ja też nie mam instalacji gazowej w samochodzie ;), ale mój szwagier zajmuje się przerabianiem wózków widłowych na gaz i wie coś na ten temat...
uwierzysz na słowo lub nie ;)

Pozdrav :papa:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.03.2007 16:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone