Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.02.2007 15:37

Hadson napisał(a):...Grillek firmy Grillek. Mam taki sam! Nie ma to jak opary palącego się aluminium. :-)
...

Ten grillek już się wypalił ;). Znaczy się wypaliły się jego "smrodki" aluminiowe. Był kupiny na wyjazd 4 lata temu ... myślałem, że jak pojadę to już go nie zabiorę spowrotem, bo kosztował 19,90 PLN :lol: że niby taki lichuśki... kuuuurna te najtańsze są nie do zajechania :lol: oops wypalenia. Czy zajeżdża aluminium :?: hm... nie wąchałem :lol:, a jak już coś podśmiardywało to szczątki pochodzenia zwierzęcego jak sie przypaliły z deczka przy popijaniu rakiji :lol: (niedopatrzenie spowodowane błogostanem jaki wywołuje właśnie rakija :lol:). Cała reszta pachniała :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 28.02.2007 15:38 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 28.02.2007 15:38

To było dawno. Ale coś mi się wydaje że w przeliczeniu na PLNy 1 Mb kosztował ok 60-90 zł (2 płytki). Więc w moim przypadku karta się bardziej opłaca...

Leszek Skupin napisał(a):Ten grillek już się wypalił ;) Był kupiny na wyjazd 4 lata temu ... myślałem, że jak pojadę to już go nie zabiorę spowrotem, bo kosztował 19,90 PLN :lol: że niby taki lichuśki... kuuuurna te najtańsze są nie do zajechania :lol: oops wypalenia. Czy zajeżdża aluminium :?: hm... nie wąchałem :lol:, a jak już coś podśmiardywało to szczątki pochodzenia zwierzęcego jak sie przypaliły z deczka przy popijaniu rakiji :lol: (niedopatrzenie spowodowane błogostanem jaki wywołuje właśnie rakija :lol:). Cała reszta pachniała :D

Pozdrav :papa:


Racja... Ja też kupiłem na 2 wyjazdy. Potem objechał 3 x Chorwację (1 x Rodzice pożyczyli) i masę spotkań grillkowych.

Co do aluminium to takie moje domysły...

Ajajaj... Przypalone mięsko, rakija vel Piwko albo Winko, namiocik, Chorwacja... Ide stąd... Bo mnie rozkojarzacie.
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 28.02.2007 15:57

Oj, Leszek, że razem nie pogrilowaliśmy przy tej rakiji :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.02.2007 15:59

e.zetka napisał(a):Oj, Leszek, że razem nie pogrilowaliśmy przy tej rakiji :lol:

Jeszcze pewno zdarzy się okazja wspólnego pogrillowania :lol:, może i przy rakiji ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 11:00

Zawsze były problemy z lodówką w namiocie. Mieliśmy lodówkę na wkłady i nawet solidnie zamrożone wystarczały na ok 6 godzin.... z tym, że później już przez te 6 godzin nie były w stanie się solidnie zamrozić w zamrażarkach campingowych. Z tego co mi wiadomo to Janusz Bajcer ma jakiś patent na tego typu problemy ;)
Januszu jak duża była ta dziura w ziemi :?: Czy można do takiej dziury np schować lodówkę :?: :lol:, czy była czymś zamaskowana przed ciekawskimi...., jak z opadami deszczu i przechowywaniem różności w takiej lodówce :?: :?

Pozdrav :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.03.2007 11:18

Podpatrzyłem Janusza jak budował ostatnio lodówkę

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2007 11:42

Leszek Skupin napisał(a):Zawsze były problemy z lodówką w namiocie. Mieliśmy lodówkę na wkłady i nawet solidnie zamrożone wystarczały na ok 6 godzin.... z tym, że później już przez te 6 godzin nie były w stanie się solidnie zamrozić w zamrażarkach campingowych. Z tego co mi wiadomo to Janusz Bajcer ma jakiś patent na tego typu problemy ;)
Januszu jak duża była ta dziura w ziemi :?: Czy można do takiej dziury np schować lodówkę :?: :lol:, czy była czymś zamaskowana przed ciekawskimi...., jak z opadami deszczu i przechowywaniem różności w takiej lodówce :?: :?

Pozdrav :papa:


Jak pisałem w wątku ze wspomnieniami, patent na "lodówkę" w ziemi pochodzi "z okresów kamienia łupanego" :wink: .
W pierwszych latach moich wyjazdów do Cro nie było jeszcze po sklepach lodówek turystycznych, jak obecnie i trzeba było jakoś sobie poradzić.
Koledze przypomniał się dawny harcerski sposób i kopaliśmy w twardej chorwackiej ziemi dołki sprzętem specjalistycznym :wink: kilofek i saperka :lol: - "dziura" była nie wielka, kopana w namiocie (głębokość 30-60 cm w zależności od twardości gleby) i przechowywane w niej były weki z mięskiem na obiadki oraz konserwy.

Podczas ostatniego pobytu lodówka turystyczna wysiadła, ale w zupełności wystarczały (a nawet lepiej chłodziły) wkłady-ale nie te małe lodówkowe, lecz w postaci zamrożonej "na kość" w ogólnodostępnej zamrażalce, plastikowej butelki 1.5 l. po wodzie mineralnej-taki lodowy wkład trzymał
"zimno" w lodówce turystycznej ok.12 godzin a nawet więcej.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 11:53

Czyli kilofek i saperka nieodzowne :?: chodzi mi o to, że do takiej dziury można by było schować właśnie lodówkę z zamrożonymi wkładami :D i trzymało by to dłużej chłód a i w namiocie więcej miejsca :lol:

Pozdrav :papa:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.03.2007 12:25

To może teraz spiszmy potrzebne narzędzia:
1) młotek
2) kombinerki
3) saperka
4) kilof (ew. czekan, bo mniejszy)
5) narzdzędzia do grila (proszę wpisać co potrzeba bo ja się nie znam)
6) .....
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 01.03.2007 12:48

gospodarz napisał(a):To może teraz spiszmy potrzebne narzędzia:
1) młotek
2) kombinerki
3) saperka
4) kilof (ew. czekan, bo mniejszy)
5) narzdzędzia do grila (proszę wpisać co potrzeba bo ja się nie znam)
6) .....


6.czarna tąśma izolacyjna
7.szczykawka
8....
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 12:50

Rysio napisał(a):Podpatrzyłem Janusza jak budował ostatnio lodówkę...

Chyba wystarczyłoby miejsca dla całego campingu w tej lodówce :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 12:51

gospodarz napisał(a):To może teraz spiszmy potrzebne narzędzia:
1) młotek
2) kombinerki
3) saperka
4) kilof (ew. czekan, bo mniejszy)
5) narzdzędzia do grila (proszę wpisać co potrzeba bo ja się nie znam)
6) .....

Narzędzia które zabierzesz ze sobą do Chorwacji :?: bo nie wiem :?::?

Jeszcze przydałaby sie ciężarówka dziecka do wywożenia gleby z namiotu :D, żeby za każdym uderzeniem saperki nie chodzić gdzieś daleko :lol:
Ostatnio edytowano 01.03.2007 13:15 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2007 12:53

8. Młot pneumatyczny do kruszenia skłał :wink: :lol:
Obrazek
Oj, nieraz przydałby się, w czasach kiedy kopałem dołki :wink:

9... :?:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.03.2007 12:55

Do kruszenia skał to proponuję laskę ..... trotylu 8O ... jest zdecydowanie mniejsza od młota pneumatycznego :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2007 13:04

Ładunków wybuchowych nie wolno przewozić przez granicę.
Czasem straż graniczna mnie pytała: broń :?: "prochy" :?: :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone