Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 12.02.2007 18:46

slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Tak, chodzi właśnie o te wyroby, ja miałem żółtą spiżarnię.
Namiot--Bałtyk, wielki, sam tropik w jednym olbrzymim worze, w drugim stelaż, sypialnia to pryszcz. Bez bagażnika koszowego zabranie się z tym graniczyło z cudem. Wory miały wymiar ok 1 m wys, średnica ok 45/50 cm, a auto--Opel Rekord 1700, Moskwicz 408, póżniej Łada 1500. Nzmiot rozpadł się ok 5 lat temu. niektóre elementy stepaża sluża do dzisiaj, np na podpory do... Jaki namiot obecny tyle wytrzyma ?


na zdjeciu jest namiot warta z lat osiemdziesiatych, chyba drugi raz rozbita byla, w zeszlym roku rozsypal mi sie namiot baskid 3 (domek) uzywany byl prawie 30 lat, w miedzy czsie przerabialem namioty mikro, mikrus (taki stylonowy syf), hel, ale najmilej wpominam namiot krakow 4 (dwie sypialnie i przedsionek, w ktorym maluch mogl zaparkowac, mial wymiary okolo 4x4x2m)


Wartę jeszcze gdzieś mam, ostatnio, chyba 6 lat temu na Helu go używałem.


ciekawe czy zaklady ,,legionowo'', ,,zagiel'' jeszcze istnieja, czy robia ten jakby nie patrzec doskonaly sprzet :)



Mieszkam, a właściwie mieszkałem niedaleko, teraz po przeprwadzce nie bywam w tamtych stronach, nie wiem więc jaka jest terazniejszość tej wyśmienitej firmy. W 1998 roku planowałem przerobić Vito na kampera, kupiłem markizę, zamontowałem i w/w firmie zamówiłem przedsionek, tzn same ściany. Uszyli wyśmienicie, za ok 400 zł, orginalny kosztował ok 2 tys, różnica więc spora. Robiłem parodniowe wypady tym autem, przedsionek służył wyśmienicie, nawet miałem zapytania o jego pochodzenie. Od tamtej pory szukam i szukam kampera, ale kasy nie mogę na niego znależć. Chyba, wzorem jednego naszego aktora Karola S. kupię np kiluletniego Sprintera i sam zrobię zabudowę. Widziałem jego dzieło, fabryki mogą się uczyć, a ile tanszy.
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 12.02.2007 20:50

maciek1956 napisał(a):
slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Tak, chodzi właśnie o te wyroby, ja miałem żółtą spiżarnię.
Namiot--Bałtyk, wielki, sam tropik w jednym olbrzymim worze, w drugim stelaż, sypialnia to pryszcz. Bez bagażnika koszowego zabranie się z tym graniczyło z cudem. Wory miały wymiar ok 1 m wys, średnica ok 45/50 cm, a auto--Opel Rekord 1700, Moskwicz 408, póżniej Łada 1500. Nzmiot rozpadł się ok 5 lat temu. niektóre elementy stepaża sluża do dzisiaj, np na podpory do... Jaki namiot obecny tyle wytrzyma ?


na zdjeciu jest namiot warta z lat osiemdziesiatych, chyba drugi raz rozbita byla, w zeszlym roku rozsypal mi sie namiot baskid 3 (domek) uzywany byl prawie 30 lat, w miedzy czsie przerabialem namioty mikro, mikrus (taki stylonowy syf), hel, ale najmilej wpominam namiot krakow 4 (dwie sypialnie i przedsionek, w ktorym maluch mogl zaparkowac, mial wymiary okolo 4x4x2m)


Wartę jeszcze gdzieś mam, ostatnio, chyba 6 lat temu na Helu go używałem.


ciekawe czy zaklady ,,legionowo'', ,,zagiel'' jeszcze istnieja, czy robia ten jakby nie patrzec doskonaly sprzet :)



Mieszkam, a właściwie mieszkałem niedaleko, teraz po przeprwadzce nie bywam w tamtych stronach, nie wiem więc jaka jest terazniejszość tej wyśmienitej firmy. W 1998 roku planowałem przerobić Vito na kampera, kupiłem markizę, zamontowałem i w/w firmie zamówiłem przedsionek, tzn same ściany. Uszyli wyśmienicie, za ok 400 zł, orginalny kosztował ok 2 tys, różnica więc spora. Robiłem parodniowe wypady tym autem, przedsionek służył wyśmienicie, nawet miałem zapytania o jego pochodzenie. Od tamtej pory szukam i szukam kampera, ale kasy nie mogę na niego znależć. Chyba, wzorem jednego naszego aktora Karola S. kupię np kiluletniego Sprintera i sam zrobię zabudowę. Widziałem jego dzieło, fabryki mogą się uczyć, a ile tanszy.



daj jakieś namiary na to dzieło karolas. :wink: :wink:


my wąłsnie planujemy przerobic naszego opla movano :!:
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 13.02.2007 00:16

janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.02.2007 10:16

magdapaszek napisał(a)::lol: :lol: :lol: :!: :!:

znalzłam opis


http://www.polskicaravaning.pl/?a=artic ... &uid=&sid=


Rozmarzyłem się :wink: :!:
Chyba czas coś kombinować.
pozdr
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 13.02.2007 10:56

maciek1956 napisał(a):
slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Tak, chodzi właśnie o te wyroby, ja miałem żółtą spiżarnię.
Namiot--Bałtyk, wielki, sam tropik w jednym olbrzymim worze, w drugim stelaż, sypialnia to pryszcz. Bez bagażnika koszowego zabranie się z tym graniczyło z cudem. Wory miały wymiar ok 1 m wys, średnica ok 45/50 cm, a auto--Opel Rekord 1700, Moskwicz 408, póżniej Łada 1500. Nzmiot rozpadł się ok 5 lat temu. niektóre elementy stepaża sluża do dzisiaj, np na podpory do... Jaki namiot obecny tyle wytrzyma ?


na zdjeciu jest namiot warta z lat osiemdziesiatych, chyba drugi raz rozbita byla, w zeszlym roku rozsypal mi sie namiot baskid 3 (domek) uzywany byl prawie 30 lat, w miedzy czsie przerabialem namioty mikro, mikrus (taki stylonowy syf), hel, ale najmilej wpominam namiot krakow 4 (dwie sypialnie i przedsionek, w ktorym maluch mogl zaparkowac, mial wymiary okolo 4x4x2m)


Wartę jeszcze gdzieś mam, ostatnio, chyba 6 lat temu na Helu go używałem.


ciekawe czy zaklady ,,legionowo'', ,,zagiel'' jeszcze istnieja, czy robia ten jakby nie patrzec doskonaly sprzet :)



Mieszkam, a właściwie mieszkałem niedaleko, teraz po przeprwadzce nie bywam w tamtych stronach, nie wiem więc jaka jest terazniejszość tej wyśmienitej firmy. W 1998 roku planowałem przerobić Vito na kampera, kupiłem markizę, zamontowałem i w/w firmie zamówiłem przedsionek, tzn same ściany. Uszyli wyśmienicie, za ok 400 zł, orginalny kosztował ok 2 tys, różnica więc spora. Robiłem parodniowe wypady tym autem, przedsionek służył wyśmienicie, nawet miałem zapytania o jego pochodzenie. Od tamtej pory szukam i szukam kampera, ale kasy nie mogę na niego znależć. Chyba, wzorem jednego naszego aktora Karola S. kupię np kiluletniego Sprintera i sam zrobię zabudowę. Widziałem jego dzieło, fabryki mogą się uczyć, a ile tanszy.


takie samodzielne robienie kampera to doskonala zabawa, sam chetnie pobawilbym sie czyms takim, nawet auto mam takie, ktore by sie do tego nadawalo (teraz wozimy nim meble), byla to kiedys sanitarka w czerwonym krzyzu
Obrazek
Obrazek
jesli by ktos potrzebowal jakichs porad w temacie mebli, elektryki badz tapicerki do takiego sprzetu to chetnie ich udziele (materialy, narzedzia) lub nawet wykonam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.02.2007 11:41

Widziałem to auto w trakcie powstawania, dostarczałem p. Karolowi trochę osprzętu, zaraził mnie swoim hobby bardzo, to jest wspaniały sposób uropowania. Jest tylko problem z kasą i czasem, mam nadzieję, że czas będzie już za 4/5 lat, a kasa ...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.02.2007 11:57

Caravaningiem chciałem się kiedyś zainteresować, bo to napewno fajna sprawa, ale zabrakło niestety kasy. Niestety jest to dość droga zabawa.
Może nie tyle utrzymanie w sensie ubezpieczenia, bo to kilkadziesiąt zł rocznie (za przyczepę), ale gdzie to trzymać jak się mieszka w bloku, a nie w domku :?: Czy to campera, czy przyczepę campingową, która była bardziej w zasięgu, moich możliwości finansowych.
Niektórzy twierdzą, że lepiej wypożyczyć za 20 - 30 zł za dobę taką przyczepę "trójeczkę". Wykorzystywane by to było nie dłużej niż trzy tygodnie w roku! Postawić pod blokiem :?: Zdewastują. Postawić na parkingu strzeżonym :?: Bardziej opłaca się wypożyczyć niż cały rok płacić po 70 zł miesięcznie. :?
Były też plany kupienia takiego sprzętu w kilka zaprzyjaźnionych rodzin, ale co z wyjazdami wakacyjnymi - trzeba by się było dogadać kto kiedy bierze, a wiadomo, że czasem w firmach dają urlopy w określonym czasie :? więc mogłyby być zgrzyty jeśli by się okazało, że jedziemy na urlop w tym samym czasie :?
No i zostaliśmy przy namiocie :D Może kiedyś... ;)
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1644
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.02.2007 12:03

Leszek podeślij namiary gdzie można wypożyczyć przyczepę za 20-30 zł na dobę.
Szukałem i niestety to, co znalazłem w ofercie to cenowo znacznie odbiega od tego, co piszesz.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.02.2007 12:09

Leszku, widzę że coraz więcej ludzi zaczyna się interesować camperowaniem :) .
Ze względów o który już napisałeś myślę że u nas będą powstawać i rozwijać się wypożyczalnie. Jak na razie wypożyczenie też jest dość kosztowne :( .
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.02.2007 12:12

P. Karol przez wiele lat podrózował starym VW T3, auto dosyć wiekowe, malowane, naprawiane, ale sprawne. Pamiętam jak opowiadał jak płakał gdy przerabiał dach, tzn dziurawił aby go podwyższyć. To obecne ma od chyba 4 lat, powoli więc i przed nami może powstać możliwość zakupu lub zbudowania kampera na bazie dostawczka.
Przechowywanie to jest problem, mnie już udało się go rozwiązać, będę na działce budował duzy garaż, w przyszłym roku.
Używanie--3/4/ tyg w roku to max, trochę urplop, trochę weekendy. Ja planuję za ok 5 lat wiecej czasu poświęcać na wyjazdy, mam nadzieję, ze plany powiodą się. Np, maj i czerwiec do ok 20 w kamperze, póżniej od 15 września do połowy pażdziernika znowu wypad, maoże nawet zimą na narty, ech ma......
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1644
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.02.2007 12:15

Dość kosztowne to chyba mało powiedziane. Uważam, że wypożyczenie przyczepy jest w chwili obecnej w Polsce bardzo drogie. Jeżeli za wypożyczenie przyczepy na okres dwóch tygodni muszę zapłacić więcej niż za wynajęcie apartamentu w Chorwacji to dla mnie nie ma alternatywy.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.02.2007 12:20

Wiesz co :?: mnie kiedyś ktoś tak mówił, że można wypożyczyć a ja się nie zastanowiłem co piszę :( dzwoniłem do Poznania za wypożyczeniem takiej przyczepy :( koszt 50 - 150 zł - tosz to się kopmletnie nie kalkuluje 8O

Pozdrav :papa:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd :(
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.02.2007 12:28

Kalkuluje, nie kalkuluje to dla wielu moich klientów sprawa mało istotna, dla liczy się możliwość wyjazdu i spędzenia urpolu tak jak lubią. Dla jasności--przyczep nie wypożyczam. Wypożyczam np boxy na dach. Cena jest taka, ze często za 2/3 wypożyczenia można już nabyć własny box, ale są ludzie wygodni, są ludzie, którzy nie mają gdzie boxa trzymać, wolą więc pożyczyć. Myślę, ze z przyczepą jest podobnie. Mnie obecnie interesuje tylko apatrament, pod namiot już nie pojadę, ale gdybym miał jechać na camping to tylko z przyczepą lub kamperem, pożyczyłbym więc, cena byłaby sprawą drugorzędną.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1644
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.02.2007 12:31

Trzeba także wziąć pod uwagę zasoby portfela, nie zawsze ma się to na co mamy ochotę :?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.02.2007 12:34

klopot napisał(a):Trzeba także wziąć pod uwagę zasoby portfela, nie zawsze ma się to na co mamy ochotę :?



Dlatego czasami łatwiej jest pożyczyc niż kupić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone