Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 11.02.2007 20:22

gospodarz napisał(a):Już parę razy zdarzyło mi się pożyczyć młotek i w podzięce zostałem obdarzony miłym uśmiechem (ciekawe, jeżeli jest mieszane towarzystwo zazwyczaj oddaje dziewczyna :) ).


Od tego roku zawsze będę wozić młotek. :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2007 23:59

A gdybym był młotkowym, to co byś powiedziała...:wink:

A tu można "młotkowego" ściągnąć
http://www.mp3p.ru/Formacja_Niezywych_S ... mpana.html
:papa:
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 12.02.2007 09:32

rich72 napisał(a):ten ponton - 5 min na własnym wydechu
Obrazek

eh... pompki kompresory :wink:



a gdzie znalazles mój ponton ???? :) ostatnio byl zaparkowany w Orasacu na przystani???
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.02.2007 09:35

znalazłem go na targu w Basce w 2005 roku :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.02.2007 10:21

Jola L-G napisał(a):Z patentów tak, ale pytać co w razie deszczu zrobić??????????????????

Już Ci odpowiadam - modlić się, żeby jak najszybciej przestało padać :oczko_usmiech:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.02.2007 10:24

Jacunio napisał(a):Już było, ale jak taki specjalny wątek: GWOŹDZIE.
Warto poza standardowymi śledzikami (bo obecnie kupowane namioty mają śledziki a nie śledzie) zaopatrzyć się w porządne gwoździe. Ja kupiłem w Castoramie; mają ok 20cm długości i sprawdzają się rewelacyjnie na skalistych podłożach a takie w cro przeważają.
Dodatkowo już dawno temu zamówiłem sobie u znajomego ślusarza cztery 30-centymetrowe pręty ze stali, zaostrzone, z uchwytami na linkę - służą do zakotwiczenia czterech głównych linek, które mocują całość namiotu.

PozdraV
J.

My też mieliśmy takie budowlane ;) razem z młotkiem w jednej foliowej torebce przejechały z nami 1,5 tys km pod siedzeniem kierowcy ;)
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 12.02.2007 13:39

maciek1956 napisał(a):Tak, chodzi właśnie o te wyroby, ja miałem żółtą spiżarnię.
Namiot--Bałtyk, wielki, sam tropik w jednym olbrzymim worze, w drugim stelaż, sypialnia to pryszcz. Bez bagażnika koszowego zabranie się z tym graniczyło z cudem. Wory miały wymiar ok 1 m wys, średnica ok 45/50 cm, a auto--Opel Rekord 1700, Moskwicz 408, póżniej Łada 1500. Nzmiot rozpadł się ok 5 lat temu. niektóre elementy stepaża sluża do dzisiaj, np na podpory do... Jaki namiot obecny tyle wytrzyma ?


na zdjeciu jest namiot warta z lat osiemdziesiatych, chyba drugi raz rozbita byla, w zeszlym roku rozsypal mi sie namiot baskid 3 (domek) uzywany byl prawie 30 lat, w miedzy czsie przerabialem namioty mikro, mikrus (taki stylonowy syf), hel, ale najmilej wpominam namiot krakow 4 (dwie sypialnie i przedsionek, w ktorym maluch mogl zaparkowac, mial wymiary okolo 4x4x2m)
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 12.02.2007 14:10

jacek gryczewski napisał(a):
rich72 napisał(a):ten ponton - 5 min na własnym wydechu
Obrazek

eh... pompki kompresory :wink:



a gdzie znalazles mój ponton ???? :) ostatnio byl zaparkowany w Orasacu na przystani???




aaaaaa widzisz :) bo ja taki sam kupilem w markecie w Dubrowniku ale w 2006 r i dalem 65 kn ale wytrzymal tylko 2 tygodnie poczym rozlalz sie od morskiej wody :(
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.02.2007 14:17

jacek gryczewski napisał(a):aaaaaa widzisz :) bo ja taki sam kupilem w markecie w Dubrowniku ale w 2006 r i dalem 65 kn ale wytrzymal tylko 2 tygodnie poczym rozlalz sie od morskiej wody :(

O widzisz ważne info :!: :D Nie kupię taniego pontonu, a zamierzałem :lol:
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 12.02.2007 14:19

no niestety nie wytrzymuja słonej wody---ale sa tanie w tesco mozna kupc za 20 zł
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.02.2007 14:25

magdapaszek napisał(a):no niestety nie wytrzymuja słonej wody---ale sa tanie w tesco mozna kupc za 20 zł

A wytrzymuje choć jedno napompowanie :?: 8O . Pisząc tani miałem na myśli ponton przynajmniej za 200-300 PLN Bo widziałem w sklepach sportowych pontony i za 1200 i 2500 zł (6 osobowy) z możliwością podczepienia silnika ale na taki to chyba jeszcze mnie nie stać więc chwilowo wolę sobie darować ;)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.02.2007 14:53

mój mi służył w tym roku 2 sezon w cro w sumie 5 tygodni i z tego co widzę przyszły rok też wytrzyma - najbardziej zabójcze dla niego jest pozostawienie go w pełnym słońcu na plaży - tworzywo się rozciąga co widać po przodzie pontonu - co dmuchanie jest większy (bez skojarzeń :wink: ). Za niedługo będę chyba musiał go w marinie zgłaszać :lol: :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 12.02.2007 15:13

slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Tak, chodzi właśnie o te wyroby, ja miałem żółtą spiżarnię.
Namiot--Bałtyk, wielki, sam tropik w jednym olbrzymim worze, w drugim stelaż, sypialnia to pryszcz. Bez bagażnika koszowego zabranie się z tym graniczyło z cudem. Wory miały wymiar ok 1 m wys, średnica ok 45/50 cm, a auto--Opel Rekord 1700, Moskwicz 408, póżniej Łada 1500. Nzmiot rozpadł się ok 5 lat temu. niektóre elementy stepaża sluża do dzisiaj, np na podpory do... Jaki namiot obecny tyle wytrzyma ?


na zdjeciu jest namiot warta z lat osiemdziesiatych, chyba drugi raz rozbita byla, w zeszlym roku rozsypal mi sie namiot baskid 3 (domek) uzywany byl prawie 30 lat, w miedzy czsie przerabialem namioty mikro, mikrus (taki stylonowy syf), hel, ale najmilej wpominam namiot krakow 4 (dwie sypialnie i przedsionek, w ktorym maluch mogl zaparkowac, mial wymiary okolo 4x4x2m)


Wartę jeszcze gdzieś mam, ostatnio, chyba 6 lat temu na Helu go używałem.
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 12.02.2007 17:32

Leszek Skupin napisał(a):
magdapaszek napisał(a):no niestety nie wytrzymuja słonej wody---ale sa tanie w tesco mozna kupc za 20 zł

A wytrzymuje choć jedno napompowanie :?: 8O . Pisząc tani miałem na myśli ponton przynajmniej za 200-300 PLN Bo widziałem w sklepach sportowych pontony i za 1200 i 2500 zł (6 osobowy) z możliwością podczepienia silnika ale na taki to chyba jeszcze mnie nie stać więc chwilowo wolę sobie darować ;)


spokojnie nasz byłby pewnie dłuzej wytrzymał ale spotkał sie z ostrymi kamieniami :!:
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 12.02.2007 18:08

maciek1956 napisał(a):
slawek66 napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Tak, chodzi właśnie o te wyroby, ja miałem żółtą spiżarnię.
Namiot--Bałtyk, wielki, sam tropik w jednym olbrzymim worze, w drugim stelaż, sypialnia to pryszcz. Bez bagażnika koszowego zabranie się z tym graniczyło z cudem. Wory miały wymiar ok 1 m wys, średnica ok 45/50 cm, a auto--Opel Rekord 1700, Moskwicz 408, póżniej Łada 1500. Nzmiot rozpadł się ok 5 lat temu. niektóre elementy stepaża sluża do dzisiaj, np na podpory do... Jaki namiot obecny tyle wytrzyma ?


na zdjeciu jest namiot warta z lat osiemdziesiatych, chyba drugi raz rozbita byla, w zeszlym roku rozsypal mi sie namiot baskid 3 (domek) uzywany byl prawie 30 lat, w miedzy czsie przerabialem namioty mikro, mikrus (taki stylonowy syf), hel, ale najmilej wpominam namiot krakow 4 (dwie sypialnie i przedsionek, w ktorym maluch mogl zaparkowac, mial wymiary okolo 4x4x2m)


Wartę jeszcze gdzieś mam, ostatnio, chyba 6 lat temu na Helu go używałem.


ciekawe czy zaklady ,,legionowo'', ,,zagiel'' jeszcze istnieja, czy robia ten jakby nie patrzec doskonaly sprzet :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone