Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Całkiem niedoskonała Apulia :)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.10.2024 17:25

jolcix napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Eh, wszystko przede mną. Lot do Chorwacji załatwiliśmy w końcu przez biuro, bo przez internet tego nie mogłam ogarnąć. Jak przedstawia się wynajem auta w Apulii- nie sprawdzałam. :|


miałam dokładnie tak samo :)

samolot i szukanie lotów wydawało mi się czymś totalnie niewykonalnym :)

teraz mam już 5 lotów za sobą, na przyszły rok już 3 kupione, auto tez już 3 razy wynajmowałam :)

zacznij od tego, ze ściągnij sobie najbardziej popularne aplikacje, czyli rynair i wizzAir i baw się nimi, wpisuj miejsca, terminy , ilość osób i sprawdzaj, szybko się zapoznasz i już nie będzie się wydawało to trudne i kolejna rada, to określ jaką kwotę możesz wydać na lot, jak znajdziesz za taką cenę, to kup, bo nie ma magicznej rady, kiedy są najtańsze loty( w sensie wiadomo, ze pewnie poza sezonem i długimi weekendami, ale chyba tylko to znam ), a przynajmniej ja takiej nie znam :)

ja zakładam np. , że 1000 zł dla dwóch osób w dwie strony jest ok, i tak kupuje, potem nawet nie sprawdzam czy cena się zmieniła, żeby się nie rozczarować

aut szukam na google, w sensie miejscowych wypożyczalni, patrzę na ich opinię i oceny, i następnie kontaktuję się na WhatsApp i dogaduję warunki i cenę wynajmu, też zanim wynajmiesz możesz spróbować, żeby poczuć się pewnie

z perspektywy czasu i w sumie jeszcze małego doświadczenia, ale już jakieś mam, uważam, ze to jazda autem wymaga dużo większego wysiłku i umiejętności organizacji

powodzenia :)


Witaj :proszedzieki: . Dziękuję za podpowiedzi. To jest prawda, trzeba kupować od razu, tylko że u mojego męża większość decyzji musi dojrzeć (i mieć brązowe plamki :zeby: ). Ostatecznie wylot do Splitu w tym roku tak nas wyniósł, więc nie było źle, no i nie straszne mi już poruszanie się na lotnisku :D 8) .

jolcix napisał(a):Aaa

I jeszcze mam tak, że nie szukam konkretnego miejsca, tylko mam w tej chwili np. 10 miejsc, które chce zobaczyć , więc patrzę, który w interesującym mnie terminie jest najtańszy, i jego wybieram, a resztę zostawiam na kiedyś tam

No i zależy, jaki masz rodzaj pracy, ja jestem nauczycielką, więc mogę wybrać tylko te najbardziej popularne i oblegane terminy wylotów. Jeśli masz bardziej elastyczny urlop to też będzie łatwej ☺️


Mam taką cichą nadzieję, że w tym roku były nasze ostatnie wakacje, które musiały być w sezonie. :faja:
599
Cromaniak
Posty: 632
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 19.10.2024 22:18

w moich poszukiwaniach tanich lotów to tak
sie staram do max 800PLN na dwie osoby z wyborem miejsc
i jednym dużym bagażem (w sumie nie wiem po co nam on ale moja "wife"chce)
może muszę zwiększyć pułap ?
może dlatego w tym roku nie "ugryzłem"Itali ?
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1311
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.10.2024 20:56

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ojej, witaj :proszedzieki: Czytałam Twoją relację kiedyś, po części była inspiracją. :D

Dzięki za dobre słowo i cieszę się z odrobiny wkładu przy planowaniu podróży.
Jak przeleciałam zdjęcia zajawkowe, to umknęła mi Matera i nie mogłam wyjść z zadumy.... bo jak to nie byli?
Ale drugi rzut oka wyprowadził mnie z błędu.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2701
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.10.2024 22:01

Chętnie poczytam, bo Apulia jest za nami, może nie "na gorąco" ale jeszcze "na ciepło" :) . Widzę, że zwiedzałyśmy prawie te same miejsca. Wypożyczaliśmy auto, bo nam się tak bardziej opłacało i jest bardziej komfortowo. Natomiast w planach mamy włoskie wakacje z metą na Sycylii, własnym autem. I to jest coś co lubimy najbardziej :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.10.2024 08:26

Zwiedzacie identycznie jak my - bardziej klimat niż muzea czy zabytki :lol:

Za nami pierwsze zakupy lotnicze i okazuje się, że to wcale nie takie straszne :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Całkiem niedoskonała Apulia :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone