Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Było Ciovo teraz Orebic. Pare pytan

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 10.06.2009 18:29

Ja jadę 4 lipca z rodzinką do willi Marija, też załatwiałem z facetem z www.== reklama ==, wpłaciłem zaliczkę, obyło się bez problemu. Szukam ludzi, którzy byli już tam z tym biurem, chętnie wysłuchałbym ich opinii.
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 11.06.2009 07:15

My w zeszłym roku byliśmy w Orebicu z tego biura http://www.orebic-tours.hr/lang_pl w willi Dara. Komunikacja maile po angielsku wszystko bez problemów. Dwie sypialnie z łóżkami podwójnymi.
Minus, że przy głównej drodze plus, że prawie w centrum i do plaży blisko choć to plaża obok przystani i to że to jedyny apartament w całym domu tylko wy i właściciele którzy pokazywali się wieczorem cały taras i ogród dla was. My zazwyczaj rano jechaliśmy gdzieś autem a wieczorem jesli nie zwiedzaliśmy to właśnie na ta najbliższą.
Do wszystkich wiosek dojedziesz asfaltem nawet do Samostanu górującego na Orebicem.
Peljesac to wspaniałe miejsce i koniecznie trzeba sie wybrać do Korculi.
klodi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) klodi » 11.06.2009 13:16

Ja natomiast polecam http://www.orebic-mia.com/. Super sparawa. Właściciel wspaniały. Tania kwatera. Polecam wszystkim. Koresponduje po angielsku ale światnie mówi po polsku. Byłam w tamtym roku i napewno wrócę tam kiedyś. Droga fajna tylko sama końcówka ... trochę odchorowałam bo serpentynki mnie wykończyły. A co ważne Antek - tak ma własciciel na imię ma własną winnicę. Lepszego wina i rakiji nie kupicie jak u niego . Naprawdę Polecam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 18:46

msz napisał(a):no proszę ja tez bylem w tamtym roku na Ciovo a w tym roku tez jadę do Orebic. Mam nadzieje ze będzie tak fajnie jak w tamtym roku na Ciovo. Tez mnie interesuje jak wyglądają plaże na półwyspie w pobliżu miasteczka Orebic i w samym miasteczku, chociaż na forum jest sporo informacji i relacji na ten temat.


Tu zapraszam parę zdjęć plaży i nie tylko :)


Orebić 2008
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 11.06.2009 19:03

krbaton napisał(a):
msz napisał(a):no proszę ja tez bylem w tamtym roku na Ciovo a w tym roku tez jadę do Orebic. Mam nadzieje ze będzie tak fajnie jak w tamtym roku na Ciovo. Tez mnie interesuje jak wyglądają plaże na półwyspie w pobliżu miasteczka Orebic i w samym miasteczku, chociaż na forum jest sporo informacji i relacji na ten temat.


Tu zapraszam parę zdjęć plaży i nie tylko :)


Orebić 2008



Czytałem już, czytałem (ale teraz przeczytałem jeszcze raz) . Świetna relacja, naprawdę.
Na stronie 3 relacji opisujesz mała plaże która przypadkiem znaleźliście, mógłbyś coś więcej o niej napisać (tzn. gdzie jest dokładnie,ile kilometrów od centrum Orebic, jak tam trafić itp. albo najlepiej jakiś linka do google earth z zaznaczonym miejscem :D )? Będę bardzo wdzięczny.
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 19:16

msz napisał(a):
krbaton napisał(a):
msz napisał(a):no proszę ja tez bylem w tamtym roku na Ciovo a w tym roku tez jadę do Orebic. Mam nadzieje ze będzie tak fajnie jak w tamtym roku na Ciovo. Tez mnie interesuje jak wyglądają plaże na półwyspie w pobliżu miasteczka Orebic i w samym miasteczku, chociaż na forum jest sporo informacji i relacji na ten temat.


Tu zapraszam parę zdjęć plaży i nie tylko :)


Orebić 2008



Czytałem już, czytałem (ale teraz przeczytałem jeszcze raz) . Świetna relacja, naprawdę.
Na stronie 3 relacji opisujesz mała plaże która przypadkiem znaleźliście, mógłbyś coś więcej o niej napisać (tzn. gdzie jest dokładnie,ile kilometrów od centrum Orebic, jak tam trafić itp. albo najlepiej jakiś linka do google earth z zaznaczonym miejscem :D )? Będę bardzo wdzięczny.
pozdrawiam


Już szukam 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 19:54

42°54'55.52"N
17°24'27.66"E

Plaża koło Trstenika :)

Skręt przy winnicy na zakaz :)
Ostatnio edytowano 13.06.2009 08:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 20:01

Na pewno pojedziemy w tym roku !!
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 11.06.2009 21:45

Dzięki serdeczne za namiary, na pewno się przydadzą.

A może byleś tez na tej plaży bo tez wygląda nie źle (na google earth są dwie fotki) a jest dużo bliżej?

namiary
42°57'54.55"N
17°14'37.15"E
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2009 08:23

Nie byłem ale jest to plaż widoczna z miejsca widokowego przed Orebiczem 8)

Zdjęcia 2,3,4 z mojego drugiego posta "Orebić 2008" :)
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 12.06.2009 08:29

dzięki serdeczne, to już wiem gdzie to jest :D

tylko ciekawe czy a się tam dojechać jakoś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2009 08:52

Sprawdzę to na pewno ale dopiero w sierpniu 8) Wygląda , że jest dojazd drogą prowadzącą do Podobuce 42°56'45.79"N,17°17'12.28"E :)

Tam też się wybieram na rekonesans :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.06.2009 11:01

Jeśli dobrze kojarzę to rzeczywiście dojedzie się tam drogą na Podobuce.
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 12.06.2009 13:22

To na pewno spróbuje znaleźć ta plaże.
Jeszcze tylko miesiąc
Tomrz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomrz » 18.06.2009 23:53

klodi napisał(a):Ja natomiast polecam http://www.orebic-mia.com/. Super sparawa. Właściciel wspaniały. Tania kwatera. Polecam wszystkim. Koresponduje po angielsku ale światnie mówi po polsku. Byłam w tamtym roku i napewno wrócę tam kiedyś. Droga fajna tylko sama końcówka ... trochę odchorowałam bo serpentynki mnie wykończyły. A co ważne Antek - tak ma własciciel na imię ma własną winnicę. Lepszego wina i rakiji nie kupicie jak u niego . Naprawdę Polecam





Napisz do mnie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

Mam kilka pytań :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Było Ciovo teraz Orebic. Pare pytan - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone