Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Byłem pierwszy raz- wróciłem-kilka przemyśleń/porad

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
w0jtek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2009
Byłem pierwszy raz- wróciłem-kilka przemyśleń/porad

Nieprzeczytany postnapisał(a) w0jtek » 03.08.2009 08:18

Byłem 2 tygodnie. Jechałem z podkarpacia przer Słowację, Węgry. noclegi na kempingach. Problem z miejscem był jedynie w jednym mieście. Żadnych rezerwacji noclegowych nie robiłem, wszystko w ciemno. Kempingów jest taki ogrom, że spokojnie można jechac bez wcześniejszych rezerwacji i zatrzymać się tam gdzie się będzie chciało. Pierwszy przystanek Plitvickie Jeziora- rewelacja. Polecam. Potem przejazd od wyspy Pag do Molunatu (poniżej Dubrovnika). Po drodze zwiedzanie miast Nin, Zadar, Sibenik, Trogir, Split, Dubrovnik. Poza Zadarem- wszystkie pozostałe miasta polecam.
Plaże: ODRADZAM plaże piaszczyste. Piasek nie jest żółty tylko czarny, mulasty i woda w tym miejscu nie jest klarowna tylko zamulona. Super plaże tam gdzie żwir lub kamienie. Tylko niestety tam również jeżowce (dwa razy na nie wlazłem). Buty do wody- kupiłem na miejscu za 50 kun materiałowe(silikonowa podeszwa). Pierwsze wejście do wody i kolce jeżowca były w moim palcu. Kilka dni później jeszcze raz. Więc takie buty odradzam. lepiej całe gumowe, chronią całą stopę a nie tylko podeszwę.
Góry- rewelacyjne. Wchodziłem na Vaganski Vrh w Paklenicy. Spokojnie można wejść w jeden dzień. Wystartowałem z parkingu o 7 rano wróciłem o 15tej (chodzę po górach dosyć szybko). Inne wejścia krótsze juz w riwierze makarskiej. Też polecam.
Ceny: drogo. Wejście do parku Paklenica: 40 kun. Wjazd na Sv Jure: 35 kun od osoby. Chleb na kempingu: 10 kun. Piwo: 13-18 kun. Kemping: 3 osoby dorosłe średnio 220 kun. LPG: 4,04 kun.
Najładniejsze miejsce: zdecydowanie riwiera makarska.
Powrót przez Bośnię i Hercegowinę (Medugorie), Chorwację, Węgry Słowację.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 03.08.2009 08:29

Widać , że generalnie jesteś zadowolony z wyjazdu :D i
w0jtek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) w0jtek » 03.08.2009 09:14

Zadowolony bardzo. Plaże, woda, góry, klimat, drogi - wszystko na plus. Nastepny wyjazd to Bośnia i Czarnogóra. może za dwa lata...
jjangraa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjangraa » 03.08.2009 09:38

Cyt :"Plaże: ODRADZAM plaże piaszczyste. Piasek nie jest żółty tylko czarny, mulasty i woda w tym miejscu nie jest klarowna tylko zamulona"

Nie wszystkie piaszczyste plaże są takie. 2 lata temu byliśmy na Korculi na plaży w Lumbardzie. Piasek ciemny,taki "pył",ale woda cudna,przejrzysta i kąpiel bez obuwia!!! Dla odmiany, jak kamienie już mocno dokuczą,wypoczynek na tej plaży daje namiastkę naszych pięknych plaż.
Tyle tylko,że u nas woda mętna i zimna.
A więc jadąc w tym roku na cały wrzesień z góry na sam dół Chorwacji na pewno odwiedzimy kilka piaszczystych plaż,by popluskać się boso.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.08.2009 10:00

A kombinacja piasku i żwirku jest w Zupie Dubrovackiej:plaża - żwirek,morze - piasek .Polecam. :D

Pozdrowienia dla krajana z Sanoka :!: :D :D :papa:
jjangraa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjangraa » 03.08.2009 10:31

W jakich okolicach jest Zupa Dubrovacka? Interesuje mnie ta plaża,hej!
Czy to w okolicach Dubrownika?
w0jtek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) w0jtek » 03.08.2009 10:53

W samym Dubrovniku plaża beznadziejna, nawet aby skorzystać z prysznica po wyjściu z morza trzeba wrzucić 2 kuny do automatu aby woda poplynęła. kemp Solitudo w Dubrovniku- beznadziejny. Jedynie sanitariaty super ale miejsce i ceny na minus. Plaża w Molunacie- piaszczysta przy kempie Monika. Sam kemping super. Wokół plaży rośnie dużo drzew wieć liście i kora wyściela dno plaży. Jak się wchodzi do wody to cały ten osad zaczyna się unosić i woda mętnieje. do tego dużo śmieci w wodzie- patyczki do uszu, papiery itp.
p.s. Sanok pozdrawia Przemyśl :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.08.2009 11:26

jjangraa napisał(a):W jakich okolicach jest Zupa Dubrovacka? Interesuje mnie ta plaża,hej!
Czy to w okolicach Dubrownika?


Tak - ok. 10 km za Dubroivnikiem :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2009 11:54

wojan napisał(a):
jjangraa napisał(a):W jakich okolicach jest Zupa Dubrovacka? Interesuje mnie ta plaża,hej!
Czy to w okolicach Dubrownika?


Tak - ok. 10 km za Dubroivnikiem :D


:lol:

Poczytaj relacje fachowca
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=323728#323728
i stwierdzenie, że
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=353615#353615

i na koniec
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=129881#129881

Miłego czytania.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Byłem pierwszy raz- wróciłem-kilka przemyśleń/porad
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone