Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bububu pomóżcie! Co kupić chorwatom w prezencie z Polski?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004
bububu pomóżcie! Co kupić chorwatom w prezencie z Polski?

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 29.06.2004 14:00

[b] Witajcie drodzy forumowicze i wielbiciele pieknej Chorwacji!
Wybieram sie w sobote na dwa tygodnie wysmażyć sie troszke na plaży. Jade do Sukosanu po raz drugi do tych samych właściecieli co w zeszłym roku i mam problem... Chciałabym zabrać im z Polski coś w podarunku za poprzednia bardzo miłą goscinę... Z właściecielem nie mam problemu-bedzie to polska wódka, z racju tego,ze uraczał mojego chłopaka swoimi trunkami..ale co z panią domu? Gospodyni ma około 50 lat, super gotuje, zastanawiałam sie nad naszymi polskimi jagodami... Jak myslicie? Czy w chorawcji rosna jagody? :lol:
Proszę pomózcie, moze macie jakis pomysł?
pozdrawiam serdecznie z Piły! :D
jakisak
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakisak » 29.06.2004 14:20

Hmmmm..... JAGODY z pewnością nie ponieważ
1.Jak wytrzymają tak długą podróż
2.Nie sądze żeby był to odpowiedni prezent.......

Proponuję kupić jakieś "badziewie" mające coś wspólnego z polską chodzi mi o (figurki porcelanowe itp.)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 29.06.2004 14:43

Kiedyś dawno temu zawieźliśmy znajomym komplet lnianych obrusów i chusteczek wyszywanych kupionych w cepeli do tego zakopiańską hustę na głowę. Gospodyni była wniebowzięta. U nich są to bardzo drogie rzeczy. U nas też to nie jest tanie ale nie tak a w takim gościnnym domu obrus zawsze sie przyda. Co do alkoholi to zubróka obowiązkowo. Może byc na dokładkę miód pitny (to się już chyba tylko w Polsce robi) albo krupnik. żadne brendy starkę czy coś takigo.

A jeszcze lepiej weź kilka słoików dobrych flaków i zaproś gospodarzy na zakrapianą kolację. A potem im powiedz co zjedli. Do dziś pamiętam te miny. Ale ogólnie wszysko co ma mięso np gulasz im smakuje tylko trzeba bardzo mocno doprawić

Zapytaj Leona co on na to - zna lepiej obie kultury.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.06.2004 09:21

...Krakowska kielbase
...lub inne kielbasy ale mocno suche tez kabanosy
...zubrowke...
..czysta nie..
wedzone filety z makrely, ale tylko filety a nie tusze i wedzonego dorsza (i macie im powiedziec ze to jest "dimljeni bakalar") bendo szczensliwi bo u nas bakalar jest bardzo drogi.
Czajnik bezprzewodowy (do wyposarzenia apartamentu) bo ony nigdi nie skumaja o co chodzi z tym czajnikamy i piciem cherbaty
..noze Gerlacha (tumaczanc ze to najlepsza firma z boku solingen)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.06.2004 09:32

Leon napisał(a):...Krakowska kielbase
...lub inne kielbasy ale mocno suche tez kabanosy
...zubrowke...
..czysta nie..
wedzone filety z makrely, ale tylko filety a nie tusze i wedzonego dorsza (i macie im powiedziec ze to jest "dimljeni bakalar") bendo szczensliwi bo u nas bakalar jest bardzo drogi.
Czajnik bezprzewodowy (do wyposarzenia apartamentu) bo ony nigdi nie skumaja o co chodzi z tym czajnikamy i piciem cherbaty
..noze Gerlacha (tumaczanc ze to najlepsza firma z boku solingen)


Dziekuje slicznie Leonie- a powiedz mi jeszcze prosze czy w Chorwacji mają miód? Mialam zamiar wziasc słoik miodu z pysznej pasieki sąsiada...i jeszcze jedno...czy rosna jagody? Biorę lodówkę w drogę, wiec nie byłoby problemu.. Prosze o odpowiedz! :lol:
ewka
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka » 30.06.2004 09:35

Popieram Leona co do pierwszych 3 propozycji, potwierdzone. Ci co sprobowali kielbasy prosili zeby przywieźć następnym razem, o dorszach i makreli nie wiedziałam, nie przypuszczałam ze mozna wieźć ryby nad morze
Leon dzieki za informację, a tak przy okazji czy jest juz Twoja strona o Ciovo?
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.06.2004 13:24

...ewka jeszcze niemam strony o moich apartamentach i chiba nie bende mial w tym roku :( :( bo i bez nie zlatwiam bliskawicznie gosci :lol: 8) natomiast mam dosic dokladna oferte z opisem ktora ci moge wislac na e-mai. Jak trawa wirosnie przed domem to zrobie zdiencia i wyszle tez jezeli bendziesz chciala. Oferte moge wislac na e-mail lub ty napisz do mnie a ja ci odpowiem. Pozdrawiam z garancego Splitu 31 stopien w morzu 24.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
bububu pomóżcie! Co kupić chorwatom w prezencie z Polski?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone