Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 30.07.2016 19:20

Dwa szybkie pytania.
Co jeszcze w okolicach Breli do zobaczenia oprócz pobliskich miejscowości, ew wyjazdu do Dubrovnika oraz Splitu. Podobno są jakieś jeziora (nie Plitwickie)
A tak to Park Biokovo. Planuje jeszcze spływ w Omiszu.
Drugie pytanie. Czy do BiH trzeba mieć paszport? Po drodze do Dubrovnika bym Mostar odwiedził ...
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 30.07.2016 19:34

Paszportu z tego, co wiem do BiH nie potrzebujesz.
Jeziora o ktorych piszesz, to pewnie Imotski. My tez planujemy je odwiedzić. Tak samo jak Dubrovnik ale byc moze z noclegiem.

Dla osob szukających kwatery w drugiej połowie Sierpnia: wysłaliśmy ponad 50 maili, wiekszosc odpisala. Szukalismy kwatery dla dwóch osob. Tylko 5 właścicieli ma wolny pokoj wiec niewiele. W ciemno bym nie pojechal do Breli choc pewnie nie wszyscy sa w Internecie.

Czy plaża ponizej ul. Stomarica jest w porzadku? ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2016 22:26

dzixonZWA napisał(a):Dwa szybkie pytania.
Co jeszcze w okolicach Breli do zobaczenia oprócz pobliskich miejscowości, ew wyjazdu do Dubrovnika oraz Splitu. Podobno są jakieś jeziora (nie Plitwickie)
A tak to Park Biokovo. Planuje jeszcze spływ w Omiszu.
Drugie pytanie. Czy do BiH trzeba mieć paszport? Po drodze do Dubrovnika bym Mostar odwiedził ...

Prawie wszystko masz tutaj >>> http://www.brela.hr/pl/12/wycieczki
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 30.07.2016 22:44

kasia.2377 napisał(a):w środę wróciłam z Breli i stwierdzam że jest tam przepięknie :) znajomi pojechali z nami, to ich pierwszy wypad do Cro i oczywiście co? za rok też chcą jechać :)
A widoczek z tarasu mieliśmy taki:
Obrazek

Obrazek


Która to linia zabudowy? Ciężko maszerować na plażę i wracać :?:
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 31.07.2016 07:26

Arias napisał(a):Paszportu z tego, co wiem do BiH nie potrzebujesz.
Jeziora o ktorych piszesz, to pewnie Imotski. My tez planujemy je odwiedzić. Tak samo jak Dubrovnik ale byc moze z noclegiem.

Dla osob szukających kwatery w drugiej połowie Sierpnia: wysłaliśmy ponad 50 maili, wiekszosc odpisala. Szukalismy kwatery dla dwóch osob. Tylko 5 właścicieli ma wolny pokoj wiec niewiele. W ciemno bym nie pojechal do Breli choc pewnie nie wszyscy sa w Internecie.

Czy plaża ponizej ul. Stomarica jest w porzadku? ;)


Ja jakos miesiąc temu ogarniałem nocleg. Tak samo. 30 maili , prawie każdy odpowiedział ale tylko 5 ofert w interesującym mnie terminie (14 - 22 sierpnia). Nocleg mam w " Haus am Meer - Toni Zelic ". Co do zwiedzania to planujemy :

Pobliskie miejscowości (Omiś, Makarska) + Dubrovnik + może Split jak starczy czasu
Na pewno jakaś wycieczka w góry
Wycieczka na Hvar
Może spływ Cetiną

A generalnie to plażing. Chciałbym znaleźć złoty środek pomiędzy wypoczynkiem i typowym lenistwem a zobaczeniem jak największej ilości miejsc.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 31.07.2016 10:18

kasia.2377 napisał(a):......
A teraz będę miała problem, co wybrać po Breli żeby nie czuć rozczarowania? Co nas równie mocno (albo mocniej) może zauroczyć?


Mieliśmy dokładnie tak samo.
Te same wątpliwości, te same obawy.
W 2012 Brela i prawie 4 lata się zastanawialiśmy :wink: ... i wybór padł na Hvar, a konkretnie Ivan Dolac.

Nie rozczarowaliśmy się.
Wyspą jesteśmy zauroczeni równie mocno (albo mocniej) :D
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 31.07.2016 21:45

Która to linia zabudowy? Ciężko maszerować na plażę i wracać :?


Obrazek

To dokładnie ten domek zaznaczony na zdjęciu, ul. Biskupa Biankovica, równoległa do promenady.
Wychodzisz z domu i masz od razu zejście na plażę. Jakby co to nagrałam filmik jak wygląda dojście do plaży, mogę podrzucić :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.08.2016 08:09

Arias napisał(a):Czy plaża ponizej ul. Stomarica jest w porzadku? ;)

centralnie poniżej Stomaricy jest mały port, ale tuż obok ładne plaże ze skałkami
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 02.08.2016 15:00

Wróciłem z Breli - wskazóweczki dla zainteresowanych:

app:
- Podrace 25a - app Vranjes - pokój 4+1, dla rodziny 2+2 - czysto, fajny widok z tarasu, 2 łazienki, sklep w budynku, jedyny w okolicy (super sprawa! - rano po bułeczki, masełko, jogurciki, przy wyjściu na plażę Karlovacko:)
- w sklepie taniej niż w Konzumie w centrum - sprawdziłem na piwie, oliwkach, lodach, jogurtach, wędlince, serach, itp.
- prywatne zejście na plażę - zamykane na klucz - strome, ale urokliwe
- droga wzdłuż ulicy - przyjemniejsza, acz dłuższa

Brela:
- w porównaniu z Makarską i Baśką, która leży obok - bajka! Makarska - tłulmy i chińszczyzna, Baśka mniejsze, ale też tłumy.
Brela i dłuuuuuugo ..nic
- restauracja La Bomba - fajna obsługa, luz blues, ale żarcie średnie (sprawdzone na kilku różnych daniach). Mojito drogie, ale przednie. Tak rzekły kobietki. Miejscówka i stoliki pod krzaczorami i na plaży - ideał!
- restauracja Nautica - obsługa tragiczna, czuć PRL-em, jedzenie słabe (czarne risotto absolutnie nie, mięsa niedoprawione) - nie polecam. Byłem świadkiem wyproszenia gości, bo ..."mają rezerwację".
- restauracja Palma - obsługa podobna, jak w Nautice - wydaje im się, że jak będą mówić pod nosem w obcych językach, to nikt nie zrozumie. Poganiają z zamówieniami. Jedzenie lepsze niż w Nautice.
- restauracja Hrast - byliśmy 4-krotnie. I niech to świadczy o jakości jedzenia, obsługi. Kalmary z grilla z kluseczkami szpinakowymi - cudne.

Reszta później.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 02.08.2016 15:25

rzdrozny napisał(a):Wróciłem z Breli .....


Bardzo konkretnie i na temat...
Pochwalam taką formę przekazywania informacji :)

W 2012 byliśmy ciut poniżej - w Vanji.

W "Twoim" sklepiku bywałem każdego ranka po pieczywko i Karlovaćko (dwa podstawowe produkty :wink: )

Widzę, że w temacie konob nic się nie zmieniło - nadal Hrast namber łan.

Ach ta Brela... Nam postawiła tak wysoko poprzeczkę, że przez lata nie mogliśmy się zdecydować na żadną inną miejscówkę i (coby się nie rozczarować) nie jeździliśmy do Cro wcale :|

Ciekaw jestem jak u Was z porównaniami ?
mar.antifa
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar.antifa » 02.08.2016 15:35

ktos z forumowiczów simga do Breli 10 sierpnia ok godz. 5.00 ze stolicy, bedzie rażniej ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2016 16:21

dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 02.08.2016 19:03

Znajomi też teraz wrócili i polecają w Breli restaurację Plima ;)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 02.08.2016 20:40

rzdrozny napisał(a):Wróciłem z Breli - wskazóweczki dla zainteresowanych:


- restauracja Nautica - obsługa tragiczna, czuć PRL-em, jedzenie słabe (czarne risotto absolutnie nie, mięsa niedoprawione) - nie polecam. Byłem świadkiem wyproszenia gości, bo ..."mają rezerwację".


Mam zupełnie odmienne zdanie na temat tej knajpy. Zarówno na temat jedzenia (choć tam jedliśmy głównie pizzę, lecz nie tylko), jak i obsługi. Ja nie mam nic im do zarzucenia. Zaraz po Plimie najlepsza z testowanych przez nas knajp. Wypraszanie jeszcze mi się tam nie trafiło, nawet nie byłem świadkiem. Jeżeli siadasz, to informują za każdym razem, że na konkretną godzinę mają rezerwację i pytają czy się wyrobisz. Dodam, że byłem tam 4 lata z rzędu :) jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, proste.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.08.2016 07:11

krispinus napisał(a):
rzdrozny napisał(a):Wróciłem z Breli .....


Bardzo konkretnie i na temat...
Pochwalam taką formę przekazywania informacji :)

W 2012 byliśmy ciut poniżej - w Vanji.

W "Twoim" sklepiku bywałem każdego ranka po pieczywko i Karlovaćko (dwa podstawowe produkty :wink: )

Widzę, że w temacie konob nic się nie zmieniło - nadal Hrast namber łan.

Ach ta Brela... Nam postawiła tak wysoko poprzeczkę, że przez lata nie mogliśmy się zdecydować na żadną inną miejscówkę i (coby się nie rozczarować) nie jeździliśmy do Cro wcale :|

Ciekaw jestem jak u Was z porównaniami ?


Wreszcie ktoś pochwalił Hrast :D ,a jednak nie jest z tą knajpą tak żle jak co niektórzy pisali :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone