Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 04.07.2016 12:22

http://www.brela.com/brela-apartments.htm
Pisać i dzwonić, pewnie jeszcze coś się znajdzie.
mkj
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkj » 04.07.2016 20:25

Hej.
Szukamy apartamentu w Breli. Zależy nam na w miarę spokojnym miejscu, ale nie na zupełnym odludziu bez knajp itd.

Kojarzycie może te lokalizacje?
Nie wszędzie niestety mają street view.

Ivana Gundulića 20
Biokovska 16

Ewentualnie Stomarica 28 - ale to jest już dość daleko od centrum, więc pewno kiepsko tam z knajpkami?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.07.2016 07:32

a ile to kiepsko wynosi? np. 4 knajpy? to w okolicy Stomaricy przy Jadranie tyle jest, tylko że nieco oddalone od siebie...

Gundulicia - na pewno ładny widok na Jadran, ale ulica jest przelotowa
Biokovska - nie jest przelotowa i przy jej końcu powinno być spokojniej, ale wskazany nr jest bliżej jednej z dróg dojazdowych do Centrum

macie trudny wybór...
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.07.2016 08:16

te kiero napisał(a):Gundulicia - na pewno ładny widok na Jadran, ale ulica jest przelotowa


W jakim sensie przelotowa?
Ta uliczka gdyby nie była ślepa to pewnie byłaby jednokierunkowa. Brak ruchu pojazdów, tylko dojazd do budynków.

2015-07-30 18-07-29.jpg

2015-07-19 10-39-40.jpg
Ostatnio edytowano 05.07.2016 11:51 przez yooshky, łącznie edytowano 1 raz
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 05.07.2016 10:50

mkj napisał(a):Hej.


Ewentualnie Stomarica 28 - ale to jest już dość daleko od centrum, więc pewno kiepsko tam z knajpkami?


Z podanego przez Ciebie adresu masz rzut beretem do Plimy, w której dają świetne jedzenie w przyzwoitych cenach. W druga stronę niż do Soline, ale zdecydowanie ciszej. Do samego Soline macie może z 30 minut na piechotę wzdłuż morza, a do skałki z 15-20 minut. Lokalizacja jest ok. Nie za daleko od centrum i nie za głośno. Kompromis dobry moim zdaniem :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 05.07.2016 14:01

Również interesuje mnie Stomarica.

Oglądam sobie gogle mapę i nasuwa mi się takie pytanie, jak z tamtąd jest daleko do "sławnej" promenady w Breli? Google maps pokazuje mi, że muszę iść dookoła, bo sama ulica (?) Stomarica w stronę Breli kończy się ślepo :)

Czy zatem wieczorny spacerek do centrum Breli to faktycznie ok 50 minut?
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 05.07.2016 14:13

Na bank nie. Są schody prowadzące w dół do promenady, przynajmniej powinny być. Bo skoro są w innych dzielnicach, to dlaczego miałoby ich tu nie być?Jardula też kończy się ślepo, ale schodami da się dojść spokojnie do plaży :) Warto by wypowiedział się ktoś, kto zamieszkiwał Stomaricę :)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 05.07.2016 14:24

mkj napisał(a):Hej.
Szukamy apartamentu w Breli. Zależy nam na w miarę spokojnym miejscu, ale nie na zupełnym odludziu bez knajp itd.

Kojarzycie może te lokalizacje?
Nie wszędzie niestety mają street view.

Ivana Gundulića 20
Biokovska 16

Ewentualnie Stomarica 28 - ale to jest już dość daleko od centrum, więc pewno kiepsko tam z knajpkami?

bylismy na Biokovskiej 16 , cisza i spokoj, piekne widoki , jedynie , ze strasznie pod gore - ciezko sie wchodzilo :(
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 05.07.2016 14:35

taki widok z Biokovskiej
d4964c6168.jpeg
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 05.07.2016 14:38

sneer napisał(a):Również interesuje mnie Stomarica.

Oglądam sobie gogle mapę i nasuwa mi się takie pytanie, jak z tamtąd jest daleko do "sławnej" promenady w Breli? Google maps pokazuje mi, że muszę iść dookoła, bo sama ulica (?) Stomarica w stronę Breli kończy się ślepo :)

Czy zatem wieczorny spacerek do centrum Breli to faktycznie ok 50 minut?


Znajomi mieli nocleg w tym rejonie i spokojnie 'przechodzili' do portu w Breli i zdecydowanie nie naookoło, więc podejrzewam, że ten chodnik wzdłuż plaży ciągnie się w całej Breli i będziesz mógł nim przejść :) Zamiast 50 minut wystarczy pewnie kilkanaście :)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 05.07.2016 14:44

fabio007 napisał(a):
sneer napisał(a):Również interesuje mnie Stomarica.

Oglądam sobie gogle mapę i nasuwa mi się takie pytanie, jak z tamtąd jest daleko do "sławnej" promenady w Breli? Google maps pokazuje mi, że muszę iść dookoła, bo sama ulica (?) Stomarica w stronę Breli kończy się ślepo :)

Czy zatem wieczorny spacerek do centrum Breli to faktycznie ok 50 minut?


Znajomi mieli nocleg w tym rejonie i spokojnie 'przechodzili' do portu w Breli i zdecydowanie nie naookoło, więc podejrzewam, że ten chodnik wzdłuż plaży ciągnie się w całej Breli i będziesz mógł nim przejść :) Zamiast 50 minut wystarczy pewnie kilkanaście :)

nie wiem czy do Stomarica prowadzi deptak ??? na pewno do Podrace jest - a to juz kawalek drogi , mysmy szli okolo 30 min do Podrace - mysle , ze 50 min wcale nie tak dlugo, do Stomarica
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2016 14:57

kobrat napisał(a):nie wiem czy do Stomarica prowadzi deptak ??? na pewno do Podrace jest - a to juz kawalek drogi , mysmy szli okolo 30 min do Podrace - mysle , ze 50 min wcale nie tak dlugo, do Stomarica

Deptak jet dużo dalej niż do Stomaricy :idea:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 05.07.2016 15:14

Janusz Bajcer napisał(a):
kobrat napisał(a):nie wiem czy do Stomarica prowadzi deptak ??? na pewno do Podrace jest - a to juz kawalek drogi , mysmy szli okolo 30 min do Podrace - mysle , ze 50 min wcale nie tak dlugo, do Stomarica

Deptak jet dużo dalej niż do Stomaricy :idea:


Dokładnie tak. Deptak zwany promenadą ciągnie się aż do samego końca Breli, czyli do Jakiruśy. Z Jarduli, czyli przedostatniej dzielnicy Breli(!!!) idzie się do Soline 45 minut (+/- 5-10 min) licząc od wejścia na deptak. Jak ktoś ma jeszcze 5 minut pod górę do apartmanu, to wiadomo, że trzeba doliczyć. ;)
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 05.07.2016 15:25

Janusz Bajcer napisał(a):
kobrat napisał(a):nie wiem czy do Stomarica prowadzi deptak ??? na pewno do Podrace jest - a to juz kawalek drogi , mysmy szli okolo 30 min do Podrace - mysle , ze 50 min wcale nie tak dlugo, do Stomarica

Deptak jet dużo dalej niż do Stomaricy :idea:


Brakowało mi właśnie 'potwierdzenia' tematu przez Janusza, bo kojarzę, że zna te rejony dobrze :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2016 19:37

Z dzielnicy Ščit doszedłem promenadą do samego końca - dalej promenady i drogi już o zmroku nie widziałem :wink:

P1120080.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone