Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2016 18:58

shrek napisał(a):Mam jeszcze pytanie odnośnie dojazdu do Breli, czy jedziecie przez tunel i potem przez Baśka Vodę, czy zjeżdżac wcześniej z autrostady


Ja bym pojechał przez tunel choć wiąże się, to z opłatą 20 kun. Ale pewnie będzie prędzej.

Pozdrawiam
Krzysiek
Staneq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 03.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Staneq » 23.06.2016 13:28

nie ma sensu tunelem, czas przejazdu będzie nie wiele krótszy, a 20Kn lepiej wydać na karlovacko 8)
robert1964
Cromaniak
Posty: 564
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 23.06.2016 13:49

polecam przez przełęcz ... widoki cudowne
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 23.06.2016 14:02

Trochę miejsc wypadowych zakładając wakacyjną bazuję w Breli http://croatia.of.pl/
Polecam szczególnie powrót "starą drogą" nr 1, niezapomniane wrażenia. Chorwacja od zupełnie innej strony niż autostrady i droga wybrzeżem.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 23.06.2016 14:14

Trzeba pamiętać,że dojeżdżając na miejsce ma się za sobą kilkunastogodzinną podróż i zmęczenie mocno się już może dawać we znaki-trasa przez tunel jest szybsza i bezpieczniejsza niż zjazd z Sestanovacza.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4560
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 23.06.2016 14:19

Ale jak się zobaczy te piękne widoki to adrenalina wzrasta do max. i już nie czuć zmęczenia tylko to fantastyczne uczucie radości i ciekawości :wink:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 23.06.2016 17:02

Kierowca to lepiej niech się koncentruje na prowadzeniu samochodu-tak będzie bezpieczniej i dla niego i dla innych użytkowników drogi. Na podziwianie widoków przyjdzie czas podczas pobytu.Ten zjazd i tunel wybudowano po to by skrócić dojazd do Makarskiej,BaskiejVody,Breli,Tucepi . I tak na końcu trzeba jechać jadranką a z niej też rozciągają się piękne widoki. Tak czy inaczej ja dwa razy jechałem tunelem i za nieco ponad dwa tygodnie znowu tak zrobię. Po przejechaniu tunelu jestem już tylko rzut beretem od Baskiej Vody.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2016 18:29

kibic hr napisał(a):Kierowca to lepiej niech się koncentruje na prowadzeniu samochodu-tak będzie bezpieczniej i dla niego i dla innych użytkowników drogi. Na podziwianie widoków przyjdzie czas podczas pobytu.Ten zjazd i tunel wybudowano po to by skrócić dojazd do Makarskiej,BaskiejVody,Breli,Tucepi . I tak na końcu trzeba jechać jadranką a z niej też rozciągają się piękne widoki. Tak czy inaczej ja dwa razy jechałem tunelem i za nieco ponad dwa tygodnie znowu tak zrobię. Po przejechaniu tunelu jestem już tylko rzut beretem od Baskiej Vody.


Po za tym tunel sam, w sobie jest atrakcją.

Jadąc przez góry i tak, kierowca niewiele zobaczy i spamięta.
Jechałem kilka razy starą drogą i tunelem i odkąd go otworzyli zawsze tunel.

Pozdrawiam
Krzysiek
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 23.06.2016 22:51

A jak najlepiej dojechać na ulicę Frankopanską 46 w Breli ?
Google maps pokazuje że trzeba jechać centralnie przez Baśka Vodę.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 23.06.2016 23:15

shrek napisał(a):A jak najlepiej dojechać na ulicę Frankopanską 46 w Breli ?
Google maps pokazuje że trzeba jechać centralnie przez Baśka Vodę.


My mamy nocleg po drodze przed Jeziorami Plitvickimi więc myślę, że zmęczenie raczej nie będzie nam doskwierać. Tak czy inaczej planuję zjazd w Šestanovac. Mamy kwaterę pod numerem 42. Pozdrav
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 24.06.2016 06:33

shrek napisał(a):A jak najlepiej dojechać na ulicę Frankopanską 46 w Breli ?
Google maps pokazuje że trzeba jechać centralnie przez Baśka Vodę.

I dobrze pokazuje,jest to droga do Baskiej Vody,parę schodków będziesz miał do plaży,byłem po drugiej stronie ulicy
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 24.06.2016 07:25

Czli taka trasa jest optymalna
https://goo.gl/maps/eAGN5ebBMvz
Starą drogą jechałem 3 lata temu do Tucepi, jak jeszcze tunel nie był gotowy.
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 26.06.2016 17:38

Nie korzystaliśmy z tunelu, zjechaliśmy wcześniej, żeby podziwiać widoki w trasie. Polecam, bo są niezapomniane. Nasza trasa to zjazd z autostrady i przejazd nie przez Górna Brelę, a cofnięcie się kawałek do Omisia. Przejazd tak widowiskowy, że znajoma w drugim aucie zadzwoniła, że siedzi z głową między kolanami :lol: Polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2016 18:49

shira22 napisał(a):Nie korzystaliśmy z tunelu, zjechaliśmy wcześniej, żeby podziwiać widoki w trasie. Polecam, bo są niezapomniane. Nasza trasa to zjazd z autostrady i przejazd nie przez Górna Brelę, a cofnięcie się kawałek do Omisia. Przejazd tak widowiskowy, że znajoma w drugim aucie zadzwoniła, że siedzi z głową między kolanami :lol: Polecam.


Brelę i Omiś dzieli kilkadziesiąt kilometrów.
taką wycieczkę może zrobić sobie później.

Pozdrawiam
Krzysiek
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.06.2016 19:48

Z Breli można sobie zrobić wycieczkę do Omisia czy dalej do Splitu i wtedy nie trzeba gonić autostradą tylko przejechać się drogą nr.8 czyli sławną Jadranką i wtedy podziwiać widoki. Jak jadę na urlop to chciałbym jak najszybciej być na miejscu-rozlokować się w apartamencie,rozpakować i zrobić pierwszy wypad nad morze. Ten tunel świetnie skraca drogę a 20 kun to żaden majątek. Każdy robi jednak tak jak mu najbardziej pasuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone