Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 25.05.2016 21:18

A gdzie będziecie stacjonować? Jest świetna knajpa Plima, ale znajduje się w stronę Jarduli - 3 dzielnica od końca chyba.


Będziemy w dzielnicy Soline więc to chyba kawałek ale słyszałam już kilka opinii że dobre jedzonko tam mają więc nie omieszkamy zajrzeć :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2016 21:30

kasia.2377 napisał(a):
A gdzie będziecie stacjonować? Jest świetna knajpa Plima, ale znajduje się w stronę Jarduli - 3 dzielnica od końca chyba.


Będziemy w dzielnicy Soline więc to chyba kawałek ale słyszałam już kilka opinii że dobre jedzonko tam mają więc nie omieszkamy zajrzeć :)

dobre kilka km, spacer promenadą do Plimy co by zgłodnieć, z powrotem spacer kilku km co by spalić :wink:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 26.05.2016 02:40

fabio007 napisał(a):Biuro jest na ulicy Frankopanskiej, o tutaj https://www.google.pl/maps/@43.368223,1 ... 56!6m1!1e1

Jeśli szukasz noclegów to spróbuj na tej samej ulicy dom dalej (nr 24 - pokoje dwuosobowe z ładnym widokiem na morze, kuchnia wspólna, fajny taras do posiłków, mimo, że przy samej ulicy) lub pod nr 26 (apartamenty z dużymi tarasami).

O obu miejsc byłem zadowolony w każdym razie :) Cena w sierpniu (druga połowa) 25 euro od osoby (2013 i 2014)

Pod nr 26 trochę mało 'miła' właścicielka :P Na wstępie zastrzegła, żebyśmy nie sprowadzali znajomych do apartamentu :P (może to się zmieniło, bo byłem w 2013 r.) :)


Dzięki za namiary na agencję
Ulica frankopanska jest dosyć wysoko położona, my jedziemy z dziećmi i to może być problem z chłodzeniem po tylu schodach.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 27.05.2016 11:04

Wczuraj wysłałem parę zapytań o wolne kwatery w Bremie na początku sierpnie.
Dziś dostałem parę odpowiedzi i jeśli jest coś wolnego, to ceny z kosmosu 100-120€ za noc dla 2+2
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 27.05.2016 15:54

W Bremie może być drogo. W końcu to Niemcy :P
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 27.05.2016 17:48

Miało być w Breli
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2016 21:59

shrek napisał(a):Miało być w Breli

ja sobie darowałem pisanie ze słownikiem, podpowiedziami czy jak się to tam nazywa, bo co rusz wychodzą babole

te drogie kwatery albo znajdą jeszcze nabywców, albo nie rezerwowane potanieją wraz z rozpoczęciem i trwaniem sezonu
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 27.05.2016 22:49

Wczoraj i dziś wysłałam około 50 zapytań o wolne kwatery. Na razie dostałem jakieś 30 odpowiedzi i z tego 25 brak wolnych miejsc w danym terminie. Pozostałe pozytywnie, tylko cena od 100€ do 130€ za noc za rodzinę 2+2
No i 1 odpowiedz 65€ za noc , ale około 3 kilometry od Breli
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 27.05.2016 23:00

shrek ,
wszak to najszczytniejszy szczyt sezonu to i ceny mogą być wysokie,
popatrz na Tucepi takze super miejscowość choć w tym terminie....
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 28.05.2016 00:49

W Tucepi byliśmy i chocemy gdzieś w pobliżu w podobnym klimacie
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 28.05.2016 09:33

Jeszcze biorę pod uwagę Baśka Vodę
drink
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.06.2016
Brela Stomarica - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) drink » 06.06.2016 16:10

Witam
Na początku chciałbym się przywitać bo jest to mój pierwszy post na tym forum.
W te wakacje po raz pierwszy wybieram się na Chorwację. Po wielu poszukiwaniach padło w końcu na Brelę. Znalazłem apartament w rejonie Stomaricy. I tutaj mam kilka pytań.
Jak daleko z tego miejsca do plaży? Wyczytałem, że w tej dzielnicy Breli są plaże, do których dostanie się wymaga pokonania ponad setki schodów. Czy to prawda?
Czy w tamtym rejonie są jakieś sklepy knajpki gdzie można zrobić małe zakupy czy coś zjeść lub wyskoczyć wieczorem na piwko? czy może trzeba czegoś szukać w centrum breli?
Jak wygląda ogólnie Brela i sama Makarska w sierpniu? Jadę 15. Czy nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na plaży? Bo ja spodziewam się raczej tłumów ;P

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Brela Stomarica - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.06.2016 09:29

drink napisał(a):Witam
Na początku chciałbym się przywitać bo jest to mój pierwszy post na tym forum.
W te wakacje po raz pierwszy wybieram się na Chorwację. Po wielu poszukiwaniach padło w końcu na Brelę. Znalazłem apartament w rejonie Stomaricy. I tutaj mam kilka pytań.
Jak daleko z tego miejsca do plaży? Wyczytałem, że w tej dzielnicy Breli są plaże, do których dostanie się wymaga pokonania ponad setki schodów. Czy to prawda?
Czy w tamtym rejonie są jakieś sklepy knajpki gdzie można zrobić małe zakupy czy coś zjeść lub wyskoczyć wieczorem na piwko? czy może trzeba czegoś szukać w centrum breli?
Jak wygląda ogólnie Brela i sama Makarska w sierpniu? Jadę 15. Czy nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na plaży? Bo ja spodziewam się raczej tłumów ;P

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomek

jest kilka wątków o Breli na forum i tam wszystko w szczegółach wyczytasz co Cię interesuje, a teraz odpowiem Ci krótko:

gdzie konkretnie w tej Stomaricy będziesz stacjonował? ja mieszkałem w Stomaricy, ale 5m do plaży; jeżeli masz app. na końcu to faktycznie spacerek drogą lub schody, z powrotem wspinaczka, wszystko zależy od położenia;

jeśli chodzi o knajpki to schodzisz na dół do promenady w prawo lub w lewo i masz knajpki, niewiele ale są, sklepów w tym rejonie jak na lekarstwo, chodziłem do jednego mi w zupełności wystarczył + zakupy w Konzumie w centrum

Brela super, polecam, szczególnie właśnie te dalsze dzielnice, byłem 2x w sezonie i właśnie w tych dalszych rejonach jak Stomarica nie było źle (choć sporo rodzin z dziećmi), pustek na plaży się nie spodziewaj;
resztę doczytaj w wątkach
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 07.06.2016 14:00

A jak jest z plażami w Breli ?
Czy jest coś ala żwirek, czy raczej kamyki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2016 14:28

shrek napisał(a):A jak jest z plażami w Breli ?
Czy jest coś ala żwirek, czy raczej kamyki.

Plaże to w większości otoczaki.
Jest kilka relacji - a w nich sporo zdjęć. :idea:
Oraz filmiki na youtube >>> https://www.youtube.com/results?search_ ... la%C5%BCa+
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone