Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 14.04.2016 16:13

Drodzy,

Powiedzcie no, bo rozważam w tym roku końcem czerwca Brelę w ciemno - czy można tam liczyć na takie udogodnienia jak większa ilość piekarni, kawiarni, konob/restauracji itd? W tamtym roku znalazłem apartman w spokojnej części właściwie już przy końcu Makarskiej (przy drodze na Veliko Brdo), gdzie miałem tę dogodność, że po wyjściu z apartmana właściwie dwie minuty miałem obok siebie konzum, kafić z piekarnią, kiosk... zastanawiam się, czy w Breli też tak jest. Wiem, wiem, wygodnicki jestem,ale po to jadę do Dalmacji, żeby zażyć południowego stylu życia, a nie biegać za burkiem czy pitą pół miejscowości pod górkę. ;) Poza tym lubię jak jest jakieś centrum, promenada i konkurencja, bo ta wymusza wyższą jakość usług.

Btw. gdzie zostawiacie samochód żeby poszukać apartmana (pytam ze względu na mało miejsca, pilnujących miejsc gospodarzy i dotkliwe sankcje w przypadku interwencji służb).

Btw, która miejscowość na riwierze wg Was spełniałaby powyższe wymagania? Brist? Gradac?

Dzięki bardzo za wypowiedzi :)
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 14.04.2016 23:48

Witaj,
ja raczej dużo nowego nie wniosę, ponieważ (też) z końcem czerwca wybieram się po raz pierwszy do HR i od razu do Breli ale wybierałem apartmana na Frankopanskiej gdzie już blisko jest do BV a po drodze Studenac a np przy porcie jest zaznaczony Konzum. Po złożonej rezerwacji pani pytała iloma dokładnie autami przyjedziemy (jedziemy w 8 osób) i nawet konkretnie o modele aut. Chodziło jej zapewne o wielkość więc coś z tą małą ilością miejsca musi być. Podczas oglądania ulicy za pośrednictwem chłopka google street view :) nie widać zbytnio innych parkingów niż przy samych posesjach. A za pitą czy burkiem i tak będzie często pod górkę :-) Pozdrav
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.04.2016 06:15

Auta w Breli nie zaparkujesz sobie na spokojnie,knajpy i bary tylko w rejonach portu,nie porównuj Makarskiej z Brelą,ponieważ to zupełnie dwie różne miejscowości.Do Breli w ciemno pod koniec czerwca?,obyś się nie zdziwił,w Breli nie masz większej ilości knajp(powiedziałbym że jest mniejsza).Auto trzeba zostawić na zjeździe do Breli a później z buta.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.04.2016 08:33

rimo napisał(a): od razu do Breli ale wybierałem apartmana na Frankopanskiej gdzie już blisko jest do BV a po drodze Studenac a np przy porcie jest zaznaczony Konzum. Po złożonej rezerwacji pani pytała iloma dokładnie autami przyjedziemy (jedziemy w 8 osób) i nawet konkretnie o modele aut. Chodziło jej zapewne o wielkość więc coś z tą małą ilością miejsca musi być. Podczas oglądania ulicy za pośrednictwem chłopka google street view :) nie widać zbytnio innych parkingów niż przy samych posesjach. A za pitą czy burkiem i tak będzie często pod górkę :-) Pozdrav

wysokości w Soline obejmującej również Frankopańską, nie są aż takie wysokie, a sklepy i knajpy raczej niżej niż wyżej;
pod względem parkowania w Breli jest ciasno, zdarzało się prosić Czecha/Słowaka o przestawienie samochodu
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.04.2016 08:40

North Slav napisał(a):Powiedzcie no, bo rozważam w tym roku końcem czerwca Brelę w ciemno - czy można tam liczyć na takie udogodnienia jak większa ilość piekarni, kawiarni, konob/restauracji itd?

to szukaj raczej tylko w okolicy portu, czyli dzielnicy Soline, ewentualne ulice odbiegające od portu;
to jest Centrum, więc będziesz miał co chcesz, choć na pewno nie w takiej ilości jak w Makarskiej

tam jednak ciężko o postawienie samochodu na "luźnym" miejscu
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 15.04.2016 14:36

Dzięki za opinię, rozważę zatem, czy aby na pewno Brela czy może gdzieś indziej ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2016 14:42

Masz wybór od Breli do Gradac

Obrazek

Ja w tym roku planowałem Gradac - ale urodziła się Czarnogóra :wink:
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 15.04.2016 22:57

Janusz Bajcer napisał(a):Ja w tym roku planowałem Gradac - ale urodziła się Czarnogóra :wink:


Między nami mężczyznami a nie czasem czarnoskóra ? :-)
U mnie klamka już się spieła no i jedziem se na Brela :D
Raz to z górki, raz to z dołka 8)
Dojdziem wszędzie bez osiołka :wink:

Pozdrav :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.04.2016 08:37

rimo napisał(a):Między nami mężczyznami a nie czasem czarnoskóra ? :-)
U mnie klamka już się spieła no i jedziem se na Brela :D
Raz to z górki, raz to z dołka 8)
Dojdziem wszędzie bez osiołka :wink:

chyba dobre było to co user zapodał na wieczór...

apropos pod górkę, oczywiście Brela krajobrazowo mz wynagradza wszystkie niedogodności, choć w upalne dni, a takie mieliśmy zawsze, wejście pod górkę do app. kończyło się prysznicem, czyli prysznic czasem 5x dziennie, nie nadążałem ze zmianą ubrań (na szczęście była pralka), a i gospodin zauważył jak licznik się kręci; ot taka drobna niedogodność
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 20.04.2016 10:14

te kiero napisał(a):
rimo napisał(a):Między nami mężczyznami a nie czasem czarnoskóra ? :-)
U mnie klamka już się spieła no i jedziem se na Brela :D
Raz to z górki, raz to z dołka 8)
Dojdziem wszędzie bez osiołka :wink:

chyba dobre było to co user zapodał na wieczór...

apropos pod górkę, oczywiście Brela krajobrazowo mz wynagradza wszystkie niedogodności, choć w upalne dni, a takie mieliśmy zawsze, wejście pod górkę do app. kończyło się prysznicem, czyli prysznic czasem 5x dziennie, nie nadążałem ze zmianą ubrań (na szczęście była pralka), a i gospodin zauważył jak licznik się kręci; ot taka drobna niedogodność


Dzięki, te kiero (orazi innym) za podzielenie się osobistymi doświadczeniami ;)

Jadę jeszcze przed sezonem (koniec czerwca), więc tak jak mówiłem, jeszcze przemyślę. :)

Pozdrav
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 07.05.2016 12:04

Z napisał(a):knajpy i bary tylko w rejonach portu,


tu się nie zgodzę, gdyż na całej długości promenady aż do Jarduli są knajpki mniejsze i większe. Oczywiście największy wybór jest w Soline, co naturalne - w końcu centrum. Ale w innych dzielnicach tez można dobrze zjeść, czy wypić browarka nad samym morzem :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2016 21:23

algirdas napisał(a):
Z napisał(a):knajpy i bary tylko w rejonach portu,


tu się nie zgodzę, gdyż na całej długości promenady aż do Jarduli są knajpki mniejsze i większe. Oczywiście największy wybór jest w Soline, co naturalne - w końcu centrum. Ale w innych dzielnicach tez można dobrze zjeść, czy wypić browarka nad samym morzem :D

może ilość nie ta, ale mz również zdecydowanie właśnie lepszy klimat niż knajpy w Soline
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 10.05.2016 21:47

a ja tym razem mam pytanie gastronomiczne :-p jako że za 2 m-ce będę w Breli, jakie konkretnie knajpki są godne polecenia, ewentualnie w Baśce? I ogólnie podpowiedzcie jakie tamtejsze potrawy warto spróbować, bo jestem zielona w tym temacie :-D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.05.2016 08:41

kasia.2377 napisał(a):a ja tym razem mam pytanie gastronomiczne :-p jako że za 2 m-ce będę w Breli, jakie konkretnie knajpki są godne polecenia, ewentualnie w Baśce? I ogólnie podpowiedzcie jakie tamtejsze potrawy warto spróbować, bo jestem zielona w tym temacie :-D

Plima, La Bomba Brela, ale trzeba się przejść do nich promenadą
Hrast Brela w centrum
Turquoise Coctail Beach Bar w BV + knajpka tuż obok przy plaży(nie pamiętam nazwy, abażury lamp mają z wikliny)

jedziecie pierwszy raz? to może: Čevapčiči, Lignje na Žaru, Plate Hrast Plodovi Mora...
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 11.05.2016 18:59

jedziecie pierwszy raz? to może: Čevapčiči, Lignje na Žaru, Plate Hrast Plodovi Mora...


jedziemy drugi raz, ale w zeszłym roku to był spontan, nie byliśmy za bardzo przygotowani finansowo więc nie szaleliśmy z odwiedzaniem knajpek. Spróbowałam tylko lignije ale w tym roku zamierzam nadrobić zaległości :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone