Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 11:28

Jeżeli chodzi o mnie to za namową kolegi z pracy wybierałem Frankopanską żeby było bliżej do BV bo ze Stomaricy (chociaż na początku bardzo chciałem właśnie tam wynająć ap i to na samej górze żeby był super widok :-) idąc promenadą było by trochę daleko a po kilku browarach to mógł bym dojść czasem dopiero na zajutrz :-) I jeszcze te schodki na końcu to mogło by wyglądać tak, że jeden do przodu a dwa do tyłu :-). Czy ktoś mógł by podpowiedzieć jakie jeszcze inne niż powyżej opisany fish pikniki są organizowane z Breli? Chodzi mi głównie o trasy i orientacyjny koszt tej przyjemności. Chciałbym odpowiednio przygotować się na taką przyjemność. Ewentualnie proszę o skierowanie mnie gdzie mógł bym tego poszukać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2016 11:44

rimo napisał(a): Czy ktoś mógł by podpowiedzieć jakie jeszcze inne niż powyżej opisany fish pikniki są organizowane z Breli? Chodzi mi głównie o trasy i orientacyjny koszt tej przyjemności. Chciałbym odpowiednio przygotować się na taką przyjemność. Ewentualnie proszę o skierowanie mnie gdzie mógł bym tego poszukać.

Z tego co pamiętam to był jeszcze jedna krótsza trasa na Brač i plażę Vrulja za Brelą, trudno dostępną, chyba tylko z morza.
brela-plaza-vrulja-t8189.html
Koszt chyba ok. 200 kun.

http://www.moja-putovanja.com/index.php ... rulja.html

http://www.brela.hr/pl/95/vruja
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 11:48

Dziękuję bardzo. Interesowało by mnie coś wokół wyspy Brać żeby zajrzeć na Zlatni Rat :-) Wiem, że coś takiego jest organizowane z Omisia ale nie wiedziałem czy również z Breli. Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2016 11:56

rimo napisał(a):Dziękuję bardzo. Interesowało by mnie coś wokół wyspy Brać żeby zajrzeć na Zlatni Rat :-) Wiem, że coś takiego jest organizowane z Omisia ale nie wiedziałem czy również z Breli. Pozdrawiam

Z Breli na Zlatni Rat to jest ta dłuższa trasa w połączeniu z Hvarem.
Ja płynąłem najpierw do Jelsy, potem do Bol.
Pozdrav.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 12:16

I na tą chwilę wszystko jasne. Hvala jeszcze raz i pozdrawiam :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2016 18:29

rimo napisał(a):I na tą chwilę wszystko jasne. Hvala jeszcze raz i pozdrawiam :-)

No to jeszcze jaśniej :wink: bo znalazłem zdjęcia :lol:
P1120112.JPG

P1120111.JPG
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 23:32

Panie Januszu pan to jest jednak niezmierzone źródło informacji :) Zawsze znajdzie się jakiś as z rękawa :-). Dziękuję bardzo za kolejne wskazówki. Weźmiemy je oczywiście pod rozwagę w zależności jak będzie się rozwijała sytuacja gdy będziemy już na miejscu. To na pewno też jest ciekawa wycieczka szczególnie, ponieważ - i tu cytat z kultowego filmu ,,hej nasi tu byli'' na co wskazuje tekst na załączonym zdjęciu :-), choć raczej niezbyt długa.

Korci mnie ta wersja Bol + Jelsa, ponieważ przypomniałem sobie w międzyczasie, że moja małżonka przecież wprost uwielbia lawendę. Kwestia tylko jak jest ona eksponowana w Jelsa. Ale to już raczej okaże się na miejscu.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 11.04.2016 23:39

O pikniku nic nie podpowiem, ale ostrzegam przed konobą Karata.
Miał być super wieczór z kolacją, przy muzyce na żywo. Wyszła wielka kicha :evil:
Konoba zapewnia transport w obydwie strony i to jest plus.
Po dotarciu na miejsce i złożeniu zamówienia, czekaliśmy na tą muzykę, dla której głównie się tam wybraliśmy. Niestety ani widu ani słychu :( , za to pogoda zaczęła się robić mokra i musieliśmy wszyscy
ewakuować się pod dach. Nie dla wszystkich wystarczyło dachu na zewnątrz, my niestety musieliśmy schronić się w środku....kooooszmarrrr :evil:. Słabe światło i brak klimy (czułam jak mi pot płynie po plecach iiiii dalej....). Ze względu na utrudnienia pogodowe i sporą ilość gości, trochę się zeszło z oczekiwaniem na jedzonko :? .
Dlatego, na ile ryby pozwoliły, szybko skonsumowaliśmy nasze zamówienie i jeszcze szybciej
poprosiliśmy o odwiezienie nas na dół do kwatery.
Podsumowując, wiadomo na pogodę wpływu nie mają, ale organizacyjnie było do bani, no i ta muzyka....
nie mogliśmy się dopatrzeć miejsca, gdzie miałby ktoś grać.
O ile nie staram się szukać dziury w całym to w tym przypadku nie byłam zadowolona :?
Za to polecam konobę Volat na ul. Frankopanskiej.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 23:46

Dziękuję za cenną sugestię. Do Volat powinienem mieć w miarę blisko ponieważ kwatera pod numerem 42 :-). Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2016 23:49

rimo napisał(a):Korci mnie ta wersja Bol + Jelsa, ponieważ przypomniałem sobie w międzyczasie, że moja małżonka przecież wprost uwielbia lawendę. Kwestia tylko jak jest ona eksponowana w Jelsa. Ale to już raczej okaże się na miejscu.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Lawenda w Jelsie w czasie wolnym na lądzie eksponowana jest w sklepach z pamiątkami. :wink:
Jak prawie wszędzie w Dalmacji. :idea:
Pozdrav,
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 11.04.2016 23:50

rimo napisał(a):Dziękuję za cenną sugestię. Do Volat powinienem mieć w miarę blisko ponieważ kwatera pod numerem 42 :-). Pozdrawiam

To życzę smacznego :)
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 23:53

To życzę smacznego :)[/quote]

Dziękuje bardzo :hut:
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 11.04.2016 23:59

Janusz Bajcer napisał(a):
rimo napisał(a):Korci mnie ta wersja Bol + Jelsa, ponieważ przypomniałem sobie w międzyczasie, że moja małżonka przecież wprost uwielbia lawendę. Kwestia tylko jak jest ona eksponowana w Jelsa. Ale to już raczej okaże się na miejscu.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Lawenda w Jelsie w czasie wolnym na lądzie eksponowana jest w sklepach z pamiątkami. :wink:
Jak prawie wszędzie w Dalmacji. :idea:
Pozdrav,


Liczyłem na jakieś bardziej naturalne, (czytaj żywo rosnące), wielkopowierzchniowe złoża ale jak będzie tak musi być :wink:
Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2016 00:13

Pól lawendy na fisch pikniku żona nie zobaczy, ale w relacji tak :wink:

balkany-w-malej-subiektywnej-pigulce-bih-mne-hr-t48678-90.html#p1636920
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 12.04.2016 00:22

Właśnie o coś takiego mi chodziło jak w okolicach Brusje ale to w takim wypadku już raczej temat na kolejne wakacje i zapewne inny wątek żeby nie zaśmiecać. Dziękuję i pozdrawiam. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone