Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wersula
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2015
Apartament na wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) wersula » 26.04.2015 08:24

Witam ,
przeglądam forum od kilku lat,ale dopiero teraz
potrzebuje bezpośredniej pomocy:) Jedziemy do Chorwacji 3 raz.Najpierw był rejon Senj i Novi Vinodolski pod namiotem,a 3 lata temu Hvar,a konkretnie Jelsa i Vrboska.
W tym roku wybieramy się z sierpniowym dwulatkiem i dwójką znajomych ,którzy się wspinają.Wstępny wybór padł na Brele. Blisko do skalek z trasami wspinaczkowymi i długa promenada i plaże dla synka.
Chcemy jechać ok.13 września na ok.10 dni,czy można jechać w ciemno i szukać kwatery na miejscu?
Jeśli macie namiary na jakieś fajne miejsce to poproszę na priv.
Nie musi być jeden apartament,mogą być 2 osobne pokoje ze wspólną kuchnią itp. Najchętniej coś dalej od centrum i niekoniecznie z 300 schodami:)
Czy ktoś z Was wspinał się w tym rejonie ? (mam na myśli skałki,nie schody) :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Apartament na wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.04.2015 09:01

wersula napisał(a):Chcemy jechać ok.13 września na ok.10 dni,czy można jechać w ciemno i szukać kwatery na miejscu?

w tym terminie, nie powinien być duży problem z kwaterami, powinniście znaleźć spokojnie
wersula
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2015
Apartament na wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) wersula » 26.04.2015 18:51

Dziękuję za odpowiedź:)
Czy ktoś z Was zna mo że ville Igor dzielnica Jardula? Jest w banku kwater na forum,ale nie znalazłam nigdzie jej opisu.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 04.05.2015 20:51

Mam pytanie dla znawców Breli. Znalazłam apartament na ulicy Stjepana Radića 42. Czy ktoś mieszkał w Apartments IVANA? I czy są w pobliżu jakieś sklepy (Konzum), czy to bardzo daleko od centrum na piechotę. Jak wygląda plaża w okolicy? Czy w ogóle warto brać miejscówkę w takiej odległości od centrum? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 04.05.2015 21:11

Tu
można odbyć wirtualną wycieczkę z twojego apartmana i zobaczyć fotki okolicznych plaż.
Okolica na pewno spokojniejsza niż centrum Breli.
Do markeciku masz rzut beretem.
Jak bym szukał w Breli to właśnie w okolicy ul.Stomarica,może trochę biżej plaży,ale jak jest kondycja i cena
atrakcyjna to spoko.
SteetView i miłego zwiedzania.

Pozdrawiam
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 04.05.2015 21:24

Dzięki wielkie Rafał!
Zależy nam na ciszy i spokoju ale też ładnej plaży, bo jedziemy z 4 latką.
Wygląda, że nie będzie tak źle :)
Pozdrawiam :) i jeszcze raz wielkie dzięki, bo czas na decydowanie się i wpłatę zaliczki.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.05.2015 21:40

sobolinek napisał(a):Mam pytanie dla znawców Breli. Znalazłam apartament na ulicy Stjepana Radića 42. Czy ktoś mieszkał w Apartments IVANA? I czy są w pobliżu jakieś sklepy (Konzum), czy to bardzo daleko od centrum na piechotę. Jak wygląda plaża w okolicy? Czy w ogóle warto brać miejscówkę w takiej odległości od centrum? Będę wdzięczna za odpowiedź.

mogę Ci tylko potwierdzić co napisał Rafał...
sklep i 58m do niego, idealnie po świeże pieczywo z rana i browar na miejscu :)

do centrum trochę daleko, ale jak tam będziecie z 2x to wystarczy zupełnie
Rafał78 napisał(a): jak jest kondycja

oj na tej wysokości się przyda, przewiduję, że córa będzie chciała nie raz na barana :wink:
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 04.05.2015 22:01

te kiero nawet mnie nie strasz, bo córa da radę, gorzej ze mną, bo mam chorą nogę. Ale jak nie dam rady jak dam radę :) Muszę! Odpocznę później w Tucepi bo tam mamy bliziutko do plaży i płasko :)
Dzięki wielgaśne za informacje.
Pozdrówka z SK :)
ewelina85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelina85 » 08.05.2015 06:33

Witam
Drodzy forumowicze potrzebuje waszej podpowiedzi.
Zdecydowaliśmy sie z mężem na miejscowość Brela Stomarica 29.
Powiedzcie czy ta miejscówka bedzie ok,tzn położenie ,troche ciszy,mniej zatłoczenia? Jedziemy do Chorwacji drugi raz. Pierwszy padł na wyspę Vir,w tym roku chcemy ląd,wyspa to zawsze wyspa. Jedziemy z dzieckiem 8lat. I teraz cena 50euro za noc.? Duzo czy mało wg.tych co tam juz byli i sa bardziej obeznani.
I kolejne pytanie .
Czy jadąc w ciemno 2os.dorosle plus 2dzieci(5i7 lat) w terminie od 14 lipca miejscowość Brela jest szansa na znalezienie noclegu,do 300m od plaży?
Pozdrawiam Ewelina
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.05.2015 16:23

ewelina85 napisał(a):Witam
Drodzy forumowicze potrzebuje waszej podpowiedzi.
Zdecydowaliśmy sie z mężem na miejscowość Brela Stomarica 29.
Powiedzcie czy ta miejscówka bedzie ok,tzn położenie ,troche ciszy,mniej zatłoczenia? Jedziemy do Chorwacji drugi raz. Pierwszy padł na wyspę Vir,w tym roku chcemy ląd,wyspa to zawsze wyspa. Jedziemy z dzieckiem 8lat. I teraz cena 50euro za noc.? Duzo czy mało wg.tych co tam juz byli i sa bardziej obeznani.
I kolejne pytanie .
Czy jadąc w ciemno 2os.dorosle plus 2dzieci(5i7 lat) w terminie od 14 lipca miejscowość Brela jest szansa na znalezienie noclegu,do 300m od plaży?
Pozdrawiam Ewelina

Brela jest tak specyficznie położona że 300 metrów w odległości od morza to masz góry na kilkaset metrów wysokie,co do tego terminu to ja osobiście bym się nie odważył jechać w ciemno,byłem dwukrotnie w tej miejscowości i coś mogę powiedzieć.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.05.2015 21:38

ewelina85 napisał(a):Witam
Drodzy forumowicze potrzebuje waszej podpowiedzi.
Zdecydowaliśmy sie z mężem na miejscowość Brela Stomarica 29.
Powiedzcie czy ta miejscówka bedzie ok,tzn położenie ,troche ciszy,mniej zatłoczenia?

z dala od centrum, więc tłumów tam nie ma, skupisko domków, ale spokojnie
ewelina85 napisał(a):Jedziemy z dzieckiem 8lat. I teraz cena 50euro za noc.? Duzo czy mało wg.tych co tam juz byli i sa bardziej obeznani.

kwota jak najbardziej realna/ok, jak na Brelę w sezonie
ewelina85 napisał(a):Czy jadąc w ciemno 2os.dorosle plus 2dzieci(5i7 lat) w terminie od 14 lipca miejscowość Brela jest szansa na znalezienie noclegu,do 300m od plaży?
Pozdrawiam Ewelina

co prawda lipiec to nie sierpień, ale to Brela; na forum już w marcu szukający kwater pisali o tym że wszystkie zarezerwowane i coraz ciężej znaleźć, w ciemno 300m od plaży tylko jak się przypadkowo trafi zwolniona kwatera, anulowana rezerwacja lub czysty przypadek, dlatego nie ryzykowałbym
ewelina85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelina85 » 09.05.2015 08:46

Dziekuje wam bardzo za odpowiedz na moje pytanie. A czy ktos z forumowiczów wynajmował kwatery w Brela lavanda stomarica29 ?
lordgargamel
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lordgargamel » 09.05.2015 10:47

Witam.
Byłem z rodziną w Breli w ubiegłym roku i w roku poprzednim. Jest uroczo. Oba razy przyjechaliśmy w ciemno. Noclegi znaleźliśmy bez problemu. Nocowaliśmy na ulicy Frankopanskiej. W tym roku wybieramy się po raz trzeci i mniej więcej w tym samym terminie (5-20 lipca).
WiolaRobert
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaRobert » 12.05.2015 21:46

Witam.
Razem z chłopakiem wybieramy się w tym roku po raz drugi do Chorwacji. W zeszłym roku bylo Ciovo, w tym roku z racji wielu pozytywnych opini zastanawiamy sie nad Brelą. Właściwie to czytam o Breli od jakiegoś czasu i jestem właściwie na nią zdecydowana. Wyjazd planujemy w połowie czerwca na tydzień czasu. Pytanie do was - czy w Breli ( a dokładniej w miejscach takich jak Podrace, Scit czy Stomarica ) znajdziemy w ciemno jakiś apartamencik niezbyt daleko/wysoko :) wody i centrum w cenie do 15 euro za osobe? Jest to realne? Nie lubie rezerwować w ciemno, zwlaszcza że termin wyjazdu nie jest do końca znany - może to być 14 czerwca jak również 20 czerwca. Myśle że w gorszym wypadku udamy sie w te spokojniejsze części breli, czyli Jakirusa bądź Jardula - bardzo możliwe że z racji tego że nie lubimy leżeć człowiek koło człowieka na plaży, to y jest duże prawdopodobieństwo że wręcz będziemy musieli sie wybrać w tamtą strone.
Zaznacze że wymagań dużych nie mamy - łóżko, łazienka, kuchenka żeby było na czym coś na szybko ugotować i ... balkon czy taras - czyli miejsce na ktorym uwielbiałam przebywać w zeszłym roku - piwo w ręke i wodok wody...cudownej wody.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2015 21:58

WiolaRobert napisał(a):czy w Breli ( a dokładniej w miejscach takich jak Podrace, Scit czy Stomarica ) znajdziemy w ciemno jakiś apartamencik niezbyt daleko/wysoko :) wody i centrum w cenie do 15 euro za osobe? Jest to realne? Nie lubie rezerwować w ciemno, zwlaszcza że termin wyjazdu nie jest do końca znany - może to być 14 czerwca jak również 20 czerwca. Myśle że w gorszym wypadku udamy sie w te spokojniejsze części breli, czyli Jakirusa bądź Jardula - bardzo możliwe że z racji tego że nie lubimy leżeć człowiek koło człowieka na plaży, to y jest duże prawdopodobieństwo że wręcz będziemy musieli sie wybrać w tamtą strone.

w poprzednich latach za tyle na osobę znajdowałem, jednak nieco wyżej niż wiele oczekuje i by chciało w Breli, byłem za każdym razem w ciemno, ale sporo się tam zmieniło i teraz jak patrzyłem na kwatery to chcą i po 18-20E bliżej wody (oczywiście i więcej); na plażach tłoku być nie powinno
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone