Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.09.2014 22:30

kibic hr napisał(a):Brela piękna,znam jej część ze spacerów z BV-poważnie rozważam pobyt tam na dłużej w przyszłym sezonie ale słyszałem że daje popalić samochodom ha ha.


nie jest tak źle, np porównując niektóre wzniesienia miejskie w Sarajewie (swąd sprzęgła był niezły), choć niektóre o całkiem podobnym nachyleniu
MarioDG
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioDG » 08.09.2014 18:32

Brela czy warto - moim zdaniem warto jest przepięknie - a skoro moja leciwa Vectra B dała radę pod te góreczki to tym bardziej inne autka :) oczywiście jeśli będzie FULL zapakowane autko i 4 osoby to może być problem z podjazdem to fakt ...
bronus10
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronus10 » 28.02.2015 11:49

Witam!
Chciałbym prosić o pomoc w znalezieniu kwatery dla około 10 osób (dwójka 4 letnich maluchów) w Breli. Mamy urlop od 9.09-19.09 i chcielibyśmy coś w miarę blisko morza, z grillem zewnętrznym i w miarę blisko centrum. Bardzo proszę o jakieś sprawdzone namiary na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję za pomoc... :D
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 23.03.2015 21:49

Witam!
Jako, że jestem pierwszakiem :) to czy ważna jest lokalizacja.Mam do wyboru 3 apartamenty w Breli.Kolejno no ulicach.Jardula , Scit i Frankopanska.
Co możecie polecić Rodzinka 2+1
Pawelrsko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 23.03.2015 22:07

Witam :D
Byłem dwa razy na ulicy Frankopanskiej i było OK. W okolicach numeru 90-98. Do plaży po schodach ale bez problemów chyba że Masz wózek to jest podjazd do samej plaży którym Możesz sprowadzić wózek . Do Baski kawałeczek spacerkiem. Sklep i piekarnia pod nosem . Zacieniony parking. Mogę spokojnie polecić. Byłem w czerwcu i wrześniu .
Pozdrawiam :)
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 23.03.2015 22:21

Dzięki za informację.Ja będę z początkiem sierpnia.Czy na Frankopanskiej schody są co jakiś kawałek czy tylko jedno jest zejście.I czy hałas dochodzący z ulicy nie będzie za głośny.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.03.2015 23:01

lakizak napisał(a):Witam!
Jako, że jestem pierwszakiem :) to czy ważna jest lokalizacja.Mam do wyboru 3 apartamenty w Breli.Kolejno no ulicach.Jardula , Scit i Frankopanska.
Co możecie polecić Rodzinka 2+1

z tych trzech wybieram Scit, już nieco dalej od centrum, ale nie tak daleko jak Jardula; choć jest tam wszystko co trzeba na urlopie;
fajnie się pływa koło Brelskiej skałki, a właśnie ze Scitu tam najbliżej;
Frankopańska bliżej centrum, więc więcej ludzi, wybierałbym dalsze numery, bliżej BV...

wszystkie wymienione lokalizacje mogą mieć różnie położone pod względem wysokości appartmany :idea:

lakizak napisał(a):Dzięki za informację.Ja będę z początkiem sierpnia.Czy na Frankopanskiej schody są co jakiś kawałek czy tylko jedno jest zejście.I czy hałas dochodzący z ulicy nie będzie za głośny.

tak można spotkać wąskie przejścia co pewien czas, niektóre wyglądają jak prywatne, więc trzeba czasem sprawdzić; w sierpniu i to na początku będzie tam tłoczno, na plażach szczególnie;
hałas - znacznie większy ruch niż w dalszych dzielnicach, hałasujące skutery, samochody (rano/wieczór), dlatego jak Frankopańska to raczej tylko appartmany te od strony morza i wtedy jest znacznie lepiej
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 25.03.2015 16:29

Dzięki za informacje.Też wybrałem Scit ale trudno tam o apartamenty od 3 sierpnia do 15 (oczywiście w rozsądnej cenie ) bo po 100Euro to są:).
Tak czy siak zostaje przy Breli.Czekam jeszcze na kilka odpowiedzi.
Jeżeli ktoś mieszkał w Jarduli ile czasu zajmowało Wam dojście do "centrum"?
kasik:)
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasik:) » 26.03.2015 14:35

Witam,

Czy był może ktoś w Breli w apartamentach Berulia? Ante Staničić, Frankopanska 20
Właściciele Marija & Danijel.
Będę wdzięczna za wszelkie info :)
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 26.03.2015 15:17

~lakizak
Mogę potwierdzić, że Scit i sąsiednia ulica Podrace to bardzo dobra lokalizacja, z jednej strony do centrum masz niedaleko (do Baski na butach też spokojnie się zajdzie), z drugiej jak szukasz spokoju można się udać w stronę Stomaricy i Jadruli. Dodatkowo blisko do słynnej skałki. Ale ceny w sezonie niezłe, ja we wrześniu płaciłem 24 euro za dwie osoby.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.03.2015 22:32

lakizak napisał(a):Jeżeli ktoś mieszkał w Jarduli ile czasu zajmowało Wam dojście do "centrum"?

zwykle 20-30min w zależności od tempa, zdarzało się i godzinę :wink:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 28.03.2015 14:40

te kiero napisał(a):
lakizak napisał(a):Jeżeli ktoś mieszkał w Jarduli ile czasu zajmowało Wam dojście do "centrum"?

zwykle 20-30min w zależności od tempa, zdarzało się i godzinę :wink:


20-30 minut to bardzo ostre tempo. Idąc spokojnym spacerkiem, po piwku, po jedzeniu (nie cociągając się zbytnio) realny czas to 40 min. To są 4 km, a temp spacerowe to 4-5 km/h więc 20 minut jest całkowicie nierealne.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 28.03.2015 15:00

"Niestety" nie Scit a Stomarica została wybrana pare metrów dalej i 60EURO i termin się delikatnie zmienił 2-16-08.Większość pokoi w Scit zajęta(o Podrace nie wspomnę):) a jak było już wolne to najwcześniej od 8-08.Pokoje dla 4 osób są ale wiadomo, że i cena analogicznie wyższa 75-95Euro.Stwierdziłem po co przepłacać jak zapewne w pokoju będzie się tylko nocować.Jadę pierwszy raz to pewnie jakieś frycowe muszę zapłacić :D .Cromaniacy z Waszego doświadczenia czy jadąc na początku sierpnia w ciemno na ul Scit czy Podrace znaleźliście jakieś pokoje?
Ostatnio edytowano 28.03.2015 15:06 przez lakizak, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.03.2015 15:05

lakizak napisał(a):"Niestety" nie Scit a Stomarica została wybrana pare metrów dalej i 60EURO...


Stomarica to bardzo dobry wybór
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.03.2015 15:10

user lakizak nie pisał o tempie spacerowym; podałem przegląd czasów zarejestrowanych w Endo... (2,5km?) jak zapisałem może i godzinę zejść lub dłużej, zależy od miejsca startu i mety

lakizak napisał(a):Cromaniacy z Waszego doświadczenia czy jadąc na początku sierpnia na ul Scit czy Podrace znaleźliście jakieś pokoje?

byłem 2x na początku sierpnia, znalazłem ale zdecydowanie wyżej lub na ul. Stj. Radica, docelowo niski Scit zajęty lub wolne drogie i obszerne app., o Podrace nawet nie piszę, może się trafić akurat przypadkowo (anulowana rez.) coś wolnego, ale nie namawiam;
ale to było ostatnio w 2012r teraz ponoć jest problem ze znalezieniem miejsca w tym czasie, zresztą jak piszesz wszystko zajęte
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone