Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zuldzin
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuldzin » 20.05.2014 09:37

te kiero napisał(a):
KTomek napisał(a):Cześć.

Mamy apartament w Breli na ul. Stomarica 19, willa nazywa się Jagoda, więcej chyba nie mogę podać :D od 5 do 16 sierpnia.

Mam takie pytanko - czy promenadą nad samym morzem można dojść lub dojechać rowerem do centrum Breli i może jeszcze da się dalej do samej Baski Vody?
Mamy akurat pod nosem wypożyczalnie rowerów.


te kiero napisał(a):
voite napisał(a):Mam pytanko do osób które były w Breli, czy wzdłuż morza ścieżką można przejść całą Brelę od Centrum do dzielnicy Jakirusa? Zdaje mi się, że w którejś relacji czytałem że tak, ale nie mogę teraz znaleźć i wolę to potwierdzić)


tak jest przez cały czas Promenada z betonu i wiedzie aż do Baśki Vody...


KTomek napisał(a):I jeszcze jedno - czy plaże w okolicy Stomaricy są bardzo oblegane? Czy konieczna jest wycieczko o 8.00 rano z karimatami żeby zająć miejsce?

jest tam zdecydowanie mniej ludzi, więc raczej nie trzeba gonić; niektórzy preferują zostawianie karimat 24h w ładnych i ciekawych miejscach


Witam. W zeszlym roku zjezdziłem prawie całą makarska na rowerze. w Breli jest super promenada nad samym morzem która można dojechac az do samego konca plazy która ciagnie sie ok 5km. Zeby dojechac z Breli do Baski Vody trzeba przejsc jakies 200-300m plażą a potem juz pod gumami promenada w Basce:)
Dla amatorów dwóch kółek polecam też promenade w Podgorze może nie az tak dluga jak w Breli ale warto sie przejechać:)
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 23.05.2014 11:02

zuldzin napisał(a):
te kiero napisał(a):
KTomek napisał(a):Cześć.

Mamy apartament w Breli na ul. Stomarica 19, willa nazywa się Jagoda, więcej chyba nie mogę podać :D od 5 do 16 sierpnia.

Mam takie pytanko - czy promenadą nad samym morzem można dojść lub dojechać rowerem do centrum Breli i może jeszcze da się dalej do samej Baski Vody?
Mamy akurat pod nosem wypożyczalnie rowerów.


te kiero napisał(a):
voite napisał(a):Mam pytanko do osób które były w Breli, czy wzdłuż morza ścieżką można przejść całą Brelę od Centrum do dzielnicy Jakirusa? Zdaje mi się, że w którejś relacji czytałem że tak, ale nie mogę teraz znaleźć i wolę to potwierdzić)


tak jest przez cały czas Promenada z betonu i wiedzie aż do Baśki Vody...


KTomek napisał(a):I jeszcze jedno - czy plaże w okolicy Stomaricy są bardzo oblegane? Czy konieczna jest wycieczko o 8.00 rano z karimatami żeby zająć miejsce?

jest tam zdecydowanie mniej ludzi, więc raczej nie trzeba gonić; niektórzy preferują zostawianie karimat 24h w ładnych i ciekawych miejscach


Witam. W zeszlym roku zjezdziłem prawie całą makarska na rowerze. w Breli jest super promenada nad samym morzem która można dojechac az do samego konca plazy która ciagnie sie ok 5km. Zeby dojechac z Breli do Baski Vody trzeba przejsc jakies 200-300m plażą a potem juz pod gumami promenada w Basce:)
Dla amatorów dwóch kółek polecam też promenade w Podgorze może nie az tak dluga jak w Breli ale warto sie przejechać:)


Również mam plan skorzystać z tej wypożyczalni tyle, że chciałbym zapuścić się do Makarskiej. I tu pytanie, o ile do Promajnej, Krvavicy pewnie jakoś dojadę, o tyle mam wątpliwość o przejezdność rowerem od Krvavicy do Makarskiej -oczywiście jadranka odpada :) Pedałował ktoś tym szlakiem?
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 23.05.2014 15:09

Na mapach google i zdjęciach coś jest, ale to chyba bardziej ścieżka niż jakiś np. szerszy chodnik, ale wydaje się że rowerem da się przejechać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2014 08:02

na niebiesko zaznaczone trasy rowerowe tutaj, więc przejazd powinien być źródło
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 09.06.2014 19:24

Brela to super miejsce.
Ja polecam Brela Stomarića.
Jadę tam 2 raz bo w zeszłym roku też byłem z rodzinką.
To trzeba zobaczyć trzeba tam być aby przkonac się co znaczy Brela.
Takich wakacji nie zamieniłbym nawet na pobyt na Bahamach.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Arturo 41
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arturo 41 » 09.06.2014 22:25

Witam serdecznie forumowiczów i zwracam się o pomoc. Otóż zaplanowaliśmy z żoną "jadranską przygodę w ciemno" po raz piąty i nie byłoby w tym nic dziwnego, że w drugiej połowie sierpnia jest to całkiem możliwe, gdyby- no właśnie. Zechcieli się do nas przyłączyć szwagier ze szwagierką i dla nich to jest "pierwszy raz" poza naszym pięknym krajem. No i jak się domyślacie chcieliby właśnie to przeżyć- "jak pierwszy raz" a my z żoną jak się domyślacie będziemy ich "jakby" przewodnikami. Pomyśleliśmy, że jak tak to puścimy ich od razu na głęboką wodę to znaczy zaproponujemy wakacje w Breli. Z uwagi na nasze towarzystwo musieliśmy nieco zmodyfikować termin tj. 05.06-14.06.14r. a z racji obaw o znalezienie apartamentu w tym terminie i w tym miejscu zwracam się do Was Drodzy Cromaniacy- pomóżcie namierzyć jakieś sensowne apartmani dla 2+2 i 2+1. Będę bardzo wdzięczny za pomoc no i uspokoję swoje towarzystwo. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Gorąco pozdrawiam i liczę na Was
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 09.06.2014 23:23

Arturo 41 napisał(a):Z uwagi na nasze towarzystwo musieliśmy nieco zmodyfikować termin tj. 05.06-14.06.14r. a


To o który termin się rozchodzi ?
Arturo 41
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arturo 41 » 10.06.2014 14:55

Sorry wczoraj miałem jakieś De Javu. Oczywiście chodzi o termin 05.08-14.08.2014r.
P.S. wczoraj trzykrotnie pomyliłem terminy (w tym dwukrotnie machnąłem się w pracy).
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.06.2014 22:20

Arturo 41 napisał(a):Sorry wczoraj miałem jakieś De Javu. Oczywiście chodzi o termin 05.08-14.08.2014r.
P.S. wczoraj trzykrotnie pomyliłem terminy (w tym dwukrotnie machnąłem się w pracy).


No to mały kłopot. Będzie ciężko...
najbardziej oblegany sezon. Jest za późno na szukanie indywidualne w tym terminie.
Moja propozycja jest następująca;
zróbcie nocleg po drodze (Plitvice, Krka) i na wypoczętego wbijcie się do Breli. Jak będzie beznadziejnie trudno o kwaterę to zmieńcie miejsce.
Jak się nie uda w jednym domu to będziecie nieco od siebie oddaleni w 2 odrębnych domach.
To jest w sumie dobry patent bo można "obwąchać" apartman, ponegocjować cenę.
Ale znajomemu musisz pokazać, że wiesz co robisz. Nie możesz pokazać, że Twoje działanie obarczone jest minimalnym ryzykiem :wink:
Arturo 41
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arturo 41 » 10.06.2014 23:10

No to mnie Torac nie pocieszyłeś. Ale mimo wszystko ja muszę dalej kombinować. Liczę jednak,że może ktoś coś podrzuci na mail-a.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 11.06.2014 08:11

Arturo 41 napisał(a):No to mnie Torac nie pocieszyłeś. Ale mimo wszystko ja muszę dalej kombinować. Liczę jednak,że może ktoś coś podrzuci na mail-a.


Niestety, gdyby w Breli był duży pośrednik, np.taki jaki występuje na riv. omiskiej w postaci agencji Alujević to można by było wysłać zapytanie i dowiedzieć się co jest wolne, a tak tylko przeglądarka brela.com ....
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 14.06.2014 08:45

witajcie
czy na promenadę Breli da sięę podjechać możliwie blisko samochodem czy nie ma możliwośći uniknięcia schodów?
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 14.06.2014 09:16

Da się podjechać na samą promenadę, ale nie da się tam postawić samochodu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.06.2014 09:20

joso79 napisał(a):witajcie
czy na promenadę Breli da sięę podjechać możliwie blisko samochodem czy nie ma możliwośći uniknięcia schodów?


na Podrace możesz podjechać na samą promenadę i to w okolicy skałki, ale samochodu nie postawisz (wysadzasz ekipę i jedziesz wyżej, gdzieś :) odstawić samochód)

w centrum Soline oczywiście również dojedziesz...
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 14.06.2014 12:07

dzięki :) może jutro spróbujemy, bo podejście tam z trójką dzieci to masakra. a jadąc od Tucepi gdzie dokładnie skręcić żeby dotrzeć do skałki? to jest dzielnica Podrace tak? są jakieś drogowskazy? przepraszam, że tak dopytuję ale mąż nie chce jechać ze względu na ciężki dojazd, muszę go przekonać
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone