Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robziel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) robziel » 13.05.2014 16:59

Brela czy warto?

OCZYWIŚCIE, ŻE WARTO:-)!!!

W sierpniu już 3 raz jadę w to samo miejsce. Rodzina 2+3, apartament 2 pokoje, łazienka i balkon oraz dostęp do neta (wi-fi). Nic szczególnego, ale zakładając, że o 9:00 już jesteśmy na plaży, a wracamy 18-19 (tak codziennie i jest rewelacyjnie) nic więcej nie potrzebujemy. Duża kuchnia w pełni wyposażona dostępna na piętrze, półeczka w lodówce też :) .
Widok z okna na morze - przepiękny. Na koniec cena - 50 euro za 5 osób.

Plaża żwirowo-kamienista idealna dla dzieciaków (koniecznie wchodzić do wody w rafkach). Nasze miejsce jest na plaży Jakirusa (dolna Brela). Dwie kawiarnie, restauracja, kiosk. Żadnych butików, kramików, odpustów... Cisza, cisza, cisza i jeszcze raz cisza :D
Brzegiem morza deptak, którym dojdziesz do centrum.

Klimatyzacji brak - duże rolety w oknach doskonale zaciemniają i schładzają pokój.
Telewizora brak - dzieciakom wystarczą bajki z laptopa, dla mnie i dla żony małe radio, a wieczorem chillout/radiowa trójka z internetu :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.05.2014 18:44

robziel napisał(a):Brela czy warto?

OCZYWIŚCIE, ŻE WARTO:-)!!!

W sierpniu już 3 raz jadę w to samo miejsce. Rodzina 2+3, apartament 2 pokoje, łazienka i balkon oraz dostęp do neta (wi-fi). Nic szczególnego, ale zakładając, że o 9:00 już jesteśmy na plaży, a wracamy 18-19 (tak codziennie i jest rewelacyjnie) nic więcej nie potrzebujemy. Duża kuchnia w pełni wyposażona dostępna na piętrze, półeczka w lodówce też :) .
Widok z okna na morze - przepiękny. Na koniec cena - 50 euro za 5 osób.

Plaża żwirowo-kamienista idealna dla dzieciaków (koniecznie wchodzić do wody w rafkach). Nasze miejsce jest na plaży Jakirusa (dolna Brela). Dwie kawiarnie, restauracja, kiosk. Żadnych butików, kramików, odpustów... Cisza, cisza, cisza i jeszcze raz cisza :D
Brzegiem morza deptak, którym dojdziesz do centrum.

Klimatyzacji brak - duże rolety w oknach doskonale zaciemniają i schładzają pokój.
Telewizora brak - dzieciakom wystarczą bajki z laptopa, dla mnie i dla żony małe radio, a wieczorem chillout/radiowa trójka z internetu :wink:

I tak można żyć :D
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 13.05.2014 19:17

robziel napisał(a):chillout/radiowa trójka z internetu

Witam fana Trójki :papa:
Stefa1966
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefa1966 » 14.05.2014 09:01

zachęcacie...planowalismy Zivogosce lub Zaostrog ale jak czytam wątek to zamarzyła mi sie Brela...tylko..
czy w sezonie czyli w połowie lipca lub pod koniec sierpnia są szanse na znalezienie czegoś w ciemno dla 4 os. ? klima niekonieczna ale widok na morze z tarasu i kuchnia juz tak...odległośc od morza nie musi byc 10 m :lol:
czy wogóle Brela w ciemno w sezonie to nie porywanie sie z motyka na słońce ?
no i nie chciałabym, żeby mnie mąż ględzeniem wykończył jak będę szukała godzinami kwatery....
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 14.05.2014 09:11

Stefa1966 napisał(a):zachęcacie...planowalismy Zivogosce lub Zaostrog ale jak czytam wątek to zamarzyła mi sie Brela...tylko..
czy w sezonie czyli w połowie lipca lub pod koniec sierpnia są szanse na znalezienie czegoś w ciemno dla 4 os. ? klima niekonieczna ale widok na morze z tarasu i kuchnia juz tak...odległośc od morza nie musi byc 10 m :lol:
czy wogóle Brela w ciemno w sezonie to nie porywanie sie z motyka na słońce ?
no i nie chciałabym, żeby mnie mąż ględzeniem wykończył jak będę szukała godzinami kwatery....







Szansa jest zawsze , w tym przypadku jednak niewielka , aczkolwiek pod koniec sierpnia jest większa . Mimo to spróbowałbym , dla Breli warto zaryzykować , w razie czego rzut beretem jest Baśka Voda a tam zawsze znajdziesz kwaterę .
fuu
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fuu » 14.05.2014 09:29

A ja mam pytanie troche z innej beczki :)

Co przebije Brele na drugi wyjazd do Cro?!?! Rok temu bylem z dziewczyna w Breli i bylo SUPER! Kazdemu polecam to miejsce ale prawda jest traka ze my lubimy poznawac nowe regiony i zastanawiamy sie w jaki region zawedrowac w te wakacje. Pierwsza mysl to Orebic ale moze ktos juz przezywal podobne dylematy i zna odpowiedz? :)
robziel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) robziel » 14.05.2014 09:48

Stefa1966 napisał(a):zachęcacie...planowalismy Zivogosce lub Zaostrog ale jak czytam wątek to zamarzyła mi sie Brela...tylko..
czy w sezonie czyli w połowie lipca lub pod koniec sierpnia są szanse na znalezienie czegoś w ciemno dla 4 os. ? klima niekonieczna ale widok na morze z tarasu i kuchnia juz tak...odległośc od morza nie musi byc 10 m :lol:
czy wogóle Brela w ciemno w sezonie to nie porywanie sie z motyka na słońce ?
no i nie chciałabym, żeby mnie mąż ględzeniem wykończył jak będę szukała godzinami kwatery....



Ja na mój pierwszy wyjazd do Breli pojechałem w ciemno. Nocleg miałem już za 3 podejściem!
Pytaj ludzi, którzy pilnują parkingów, w sklepach, kioskach. Tam każdy się zna i na pewno coś się znajdzie.
robziel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) robziel » 14.05.2014 09:53

Stefa1966 napisał(a):zachęcacie...planowalismy Zivogosce lub Zaostrog ale jak czytam wątek to zamarzyła mi sie Brela...tylko..
czy w sezonie czyli w połowie lipca lub pod koniec sierpnia są szanse na znalezienie czegoś w ciemno dla 4 os. ? klima niekonieczna ale widok na morze z tarasu i kuchnia juz tak...odległośc od morza nie musi byc 10 m :lol:
czy wogóle Brela w ciemno w sezonie to nie porywanie sie z motyka na słońce ?
no i nie chciałabym, żeby mnie mąż ględzeniem wykończył jak będę szukała godzinami kwatery....



W Zaostrogu też byłem, miasteczko super! Niestety są tam bardzo wąskie plaże przez to jest bardzo tłoczno. Aby mieć swój mały 'azyl' musieliśmy iść ok. 1 km do naszego miejsca plażowego - które było mocno skaliste co nie bardzo pasowało dzieciakom.
robziel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) robziel » 14.05.2014 09:55

Rafles278 napisał(a):
robziel napisał(a):chillout/radiowa trójka z internetu

Witam fana Trójki :papa:



Piątkowa lista p. Marka na balkonie z przepięknym widokiem na morze - bezcenne :D !!!
Stefa1966
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefa1966 » 14.05.2014 11:36

robziel napisał(a):
Stefa1966 napisał(a):zachęcacie...planowalismy Zivogosce lub Zaostrog ale jak czytam wątek to zamarzyła mi sie Brela...tylko..
czy w sezonie czyli w połowie lipca lub pod koniec sierpnia są szanse na znalezienie czegoś w ciemno dla 4 os. ? klima niekonieczna ale widok na morze z tarasu i kuchnia juz tak...odległośc od morza nie musi byc 10 m :lol:
czy wogóle Brela w ciemno w sezonie to nie porywanie sie z motyka na słońce ?
no i nie chciałabym, żeby mnie mąż ględzeniem wykończył jak będę szukała godzinami kwatery....



Ja na mój pierwszy wyjazd do Breli pojechałem w ciemno. Nocleg miałem już za 3 podejściem!
Pytaj ludzi, którzy pilnują parkingów, w sklepach, kioskach. Tam każdy się zna i na pewno coś się znajdzie.


dziękuję...na to liczę...
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 15.05.2014 11:54

Cześć.

Mamy apartament w Breli na ul. Stomarica 19, willa nazywa się Jagoda, więcej chyba nie mogę podać :D od 5 do 16 sierpnia.

Mam takie pytanko - czy promenadą nad samym morzem można dojść lub dojechać rowerem do centrum Breli i może jeszcze da się dalej do samej Baski Vody?
Mamy akurat pod nosem wypożyczalnie rowerów.
I jeszcze jedno - czy plaże w okolicy Stomaricy są bardzo oblegane? Czy konieczna jest wycieczko o 8.00 rano z karimatami żeby zająć miejsce?

Jeśli macie jakieś ciekawe inforamcje co do tego rejonu Breli to będę wdzięczny za info.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.05.2014 12:11

KTomek napisał(a):Cześć.

Mamy apartament w Breli na ul. Stomarica 19, willa nazywa się Jagoda, więcej chyba nie mogę podać :D od 5 do 16 sierpnia.

Mam takie pytanko - czy promenadą nad samym morzem można dojść lub dojechać rowerem do centrum Breli i może jeszcze da się dalej do samej Baski Vody?
Mamy akurat pod nosem wypożyczalnie rowerów.


te kiero napisał(a):
voite napisał(a):Mam pytanko do osób które były w Breli, czy wzdłuż morza ścieżką można przejść całą Brelę od Centrum do dzielnicy Jakirusa? Zdaje mi się, że w którejś relacji czytałem że tak, ale nie mogę teraz znaleźć i wolę to potwierdzić)


tak jest przez cały czas Promenada z betonu i wiedzie aż do Baśki Vody...


KTomek napisał(a):I jeszcze jedno - czy plaże w okolicy Stomaricy są bardzo oblegane? Czy konieczna jest wycieczko o 8.00 rano z karimatami żeby zająć miejsce?

jest tam zdecydowanie mniej ludzi, więc raczej nie trzeba gonić; niektórzy preferują zostawianie karimat 24h w ładnych i ciekawych miejscach
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 17.05.2014 13:32

KTomek my też bedziemy w Breli, od 8 sierpnia do 15 ,kwaterka na ul.Put Luke :mrgreen: już odliczam dni do wyjazdu...
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 17.05.2014 13:41

madzia828 napisał(a):KTomek my też bedziemy w Breli, od 8 sierpnia do 15 ,kwaterka na ul.Put Luke :mrgreen: już odliczam dni do wyjazdu...




My od 9 sierpnia na końcu Podrace. Może cropelkowe Karlovacko?
W "połowie drogi miedzy nami" przy promenadzie jest Beach Bar Stari Porat ;)
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 19.05.2014 12:33

Na Karlovacko to ja się piszę na 100% :) A że w grupie raźniej i nowych ludzi poznać to fajna sprawa to bliżej sierpnia się umówimy konkretnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone