Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 15.03.2014 13:54

Marmus napisał(a):TV-SAT z polskim menu, zmywarką do naczyń


Nie... no pełna zgoda, na wakacjach musi być TV z polskim menu i zmywarka!
Skoro w Breli tego nie było, to faktycznie przereklamowana ta Brela :lool:
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 15.03.2014 17:55

Hadler napisał(a):
Marmus napisał(a):TV-SAT z polskim menu, zmywarką do naczyń


Nie... no pełna zgoda, na wakacjach musi być TV z polskim menu i zmywarka!
Skoro w Breli tego nie było, to faktycznie przereklamowana ta Brela :lool:


Oj jaki kolega złośliwy... )
Zmywarką sam też bym się nie zainteresował - za to żona jak najbardziej.
W końcu przyjemniejsze są wczasy gdy nie trzeba zmywać garów, prawda? :)

A TV-SAT przydał się gdy pewnego dnia tak lało, że nie dało się wystawić nosa za drzwi.

Zgadzam się oczywiście, że takie udogodnienia jak zmywarki, telewizory czy baseny to nie jest to podstawowy warunek udanych wczasów.
Tyle, że ponieważ miałem do wyboru to co opisałem lub kwatery przypominające "wczesnego Gomółkę" za 20Euro mniej w Breli, to uznałem, że skoro na urlop mogę sobie pozwolić raz w roku to na własnym komforcie i wypoczynku oszczędzać nie będę.

Poza tym w przypadku tych kwater w Breli wycenionych na 65E według mnie jakość absolutnie nie odpowiadała wartości. Dla mnie to było czyste zdzierstwo.
Mogło się też tak zdarzyć, że oglądałem ostatnie wolne kwatery (a Baska i Brela w tym okresie pękały w szwach) - czyli same "nory" których nikt od rana nie chciał wynająć.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 15.03.2014 20:52

Bo najlepsze kwatery w Breli w rozsądne cenie , to rezerwuje się niestety w grudniu :-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.03.2014 22:32

Czytając powyższe opinie muszę wyrazić swoją.
Brela jest cudna, ale kwatery w Breli są poniżej średniego standardu chorwackiego i zdecydowanie poniżej europejskiego.
Walory Breli mocno rozleniwiają właścicieli apartmanów. W cokolwiek wyposażą lub nie wyposażą pokój, to i tak go sprzedadzą w sezonie.
Jeśli piszecie o Breli to akcentujcie o czym piszecie, bo te dwa aspekty to dwie bajki...
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 15.03.2014 23:08

Hej.

Własnie zarezerwowaliśmy ze znajomymi kwaterkę:

XXXXX

Był może ktoś tam, albo w najbliższej okolicy? Plaża fajna? Sklepy, knajpy blisko? Jakieś wycieczki stateczkiem do wykupienia? Do Baski jak długo z buta? Ogólnie dajcie znać jak byliście w okolicy czego się spodziewać.

Dzięki, Tomek.

Link usunięty z powodów regulaminowych
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.03.2014 16:00

KTomek napisał(a):
Był może ktoś tam, albo w najbliższej okolicy? Plaża fajna? Sklepy, knajpy blisko? Jakieś wycieczki stateczkiem do wykupienia? Do Baski jak długo z buta? Ogólnie dajcie znać jak byliście w okolicy czego się spodziewać.


podeślij link to może pomogę :
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 24.03.2014 10:34

Hej, Dzięki za wszystkie propozycje :) Muszę przyznać że pokrywają się one z tym co sam do tej pory planowałem, utwierdza mnie to tylko w przekonaniu że są to słuszne wybory. Martwi mnie trochę fakt że nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat zarezerwowanego apartamentu. Naprawdę nikt nigdy nie był ani nie kojarzy chociaż okolicy ?. Pozdrawiam :papa:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.03.2014 10:51

Będzie wysoko ale z widokami...
Myślę, że w tym czasie nie nastawiacie się zbyt mocno na plażowanie więc dojście do plaży nie będzie priorytetem.
W sezonie zapytałbym o miejsce parkingowe, ale w maju będzie luz.
Maj to początek sezonu, niskiego sezonu. Bardzo mało ludzi, spokój i cisza.
Skorzystałbym z okazji i zwiedziłbym : Dubrovnik, Trogir , Mostar(Kravica) ewentualnie Krka i Sibenik
po drodze : Plitvice

PS.Wjazd na Jure będzie możliwy a nawet uzasadniony, z uwagi na niewielki ruch
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 24.03.2014 12:08

Dzięki Torac za podpowiedzi :). Niestety czasu jest mało a tyle miejsc do zobaczenia, trzeba będzie wybrać te najlepsze z najlepszych. Odległość na mapie z apartamentu do plaży wydaje się być niewielka, na stronie właściciela piszę że to 50 m, dlaczego uważasz że może być jakiś problem z dostępem do niej ?. Możesz polecić jakieś knajpki z dobrym jedzeniem w okolicy ?.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.03.2014 12:17

noik22 napisał(a):Dzięki Torac za podpowiedzi :). Niestety czasu jest mało a tyle miejsc do zobaczenia, trzeba będzie wybrać te najlepsze z najlepszych. Odległość na mapie z apartamentu do plaży wydaje się być niewielka, na stronie właściciela piszę że to 50 m, dlaczego uważasz że może być jakiś problem z dostępem do niej ?. Możesz polecić jakieś knajpki z dobrym jedzeniem w okolicy ?.


W Breli często ważniejsze jest jak wysoko niż jak blisko. Na moje oko Twój dom to 25-30m npm i jakieś min 100 schodów. Ot cały problem :D
Apartament wygląda b. dobrze więc cena jest ok, nawet jeśli chodzi o taki termin.
Nie wierzę, żeby wszystko było otwarte. Dla mnie kultowa jest knajpa w Soline - Pizzeria Marko.
i beach bar na "przedmieściach" Baskiej vody. Myślę, że będzie jeszcze pustawo i nie odda ona całego swojego sezonowego klimatu....

Atrakcje polecane przeze mnie myślę, że są typu "TOP 5" w Dalmacji
Osobiście polecam jeszcze rafting np. Cetiną , powinno być lepiej z uwagi, że latem jest niewiele wody, ale i tak jest przednia zabawa.

Zazdroszczę tym, co wyjeżdżają na weekend majowy, zobaczyć senną jeszcze Brele - BEZCENNE !

Owoce morza to Hrast w Soline, nie korzystałem osobiście ale kolega "Z" - wypowiadał się pochlebnie
voite
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 20.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) voite » 05.05.2014 12:08

Mam pytanko do osób które były w Breli, czy wzdłuż morza ścieżką można przejść całą Brelę od Centrum do dzielnicy Jakirusa? Zdaje mi się, że w którejś relacji czytałem że tak, ale nie mogę teraz znaleźć i wolę to potwierdzić)

I może jeszcze jedno, która plaża jest najbardziej żwirkowa? Jadę z dzieckiem i woli drobny żwirek od większych kamyków :) Z obeserwacji w necie to widzę tam zaczynając od centrum: Dugi Rat (Punta Rata), Podrace, Scit, Stomarica, Jardula, Jakirusa?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.05.2014 12:24

voite napisał(a):Mam pytanko do osób które były w Breli, czy wzdłuż morza ścieżką można przejść całą Brelę od Centrum do dzielnicy Jakirusa? Zdaje mi się, że w którejś relacji czytałem że tak, ale nie mogę teraz znaleźć i wolę to potwierdzić)

tak jest przez cały czas Promenada z betonu i wiedzie aż do Baśki Vody...
voite napisał(a):I może jeszcze jedno, która plaża jest najbardziej żwirkowa? Jadę z dzieckiem i woli drobny żwirek od większych kamyków :) Z obeserwacji w necie to widzę tam zaczynając od centrum: Dugi Rat (Punta Rata), Podrace, Scit, Stomarica, Jardula, Jakirusa?

jak dla mnie wszystkie są jednakowo żwirkowe, nie mierzyłem ziarnistości :D moja żona przepada za kamyczkami, a długo czasu nad tym nie spędzała, więc po tym wnioskuję, że plaż z większymi kamykami niewiele, a przeszliśmy wszystkie kilka razy
husky2000
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2014
BRELA wyjazd lipiec 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) husky2000 » 07.05.2014 11:06

Witam. 18 lub 20 lipca jedziemy pierwszy raz do Chorwacji do Breli na ok 10 dni (rodzina 2+1- 14 lat ). Jedzie ktoś może w tym terminie ? Wyjeżdżamy z Warszawy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: BRELA wyjazd lipiec 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2014 12:18

husky2000 napisał(a):Witam. 18 lub 20 lipca jedziemy pierwszy raz do Chorwacji do Breli na ok 10 dni (rodzina 2+1- 14 lat ). Jedzie ktoś może w tym terminie ? Wyjeżdżamy z Warszawy

jadą, jadą, może nie z Warszawy, ale do Breli co najmniej dwie ekipy
husky2000
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2014
BRELA wyjazd lipiec 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) husky2000 » 13.05.2014 14:10

Dziękuje za linka do chronologicznych wyjazdów. Nawet nie wiedziałem że jest coś takiego. Do Breli jedziecie na raz czy raczej polecacie nocleg w jakiś sprawdzonych miejscach? Może jakieś namiary?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone