Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

brak odpowiedzi od wynajmujących apartamenty

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tamara Mol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008
brak odpowiedzi od wynajmujących apartamenty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamara Mol » 20.03.2008 12:01

Cześć,
wysłałam kilkanaście maili z zapytaniem o noclegi (7 dni) do właścicieli apartamentów ze strony podanej w FAQ. Niestety dostałam tylko jedną odpowiedź. Nie wiem co o tym myśleć. Czy mieliście taka sytuację?[color=brown][/color]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.03.2008 12:15

Kiedy zapytania wysłałaś? Czasem i 2 tygodnie się czeka :)
Tamara Mol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamara Mol » 20.03.2008 14:47

Ok, poczekam. Wysłałam tydzień temu. Od kilku lat wysyłałam zapytania do pensjonatów w Czechach i odpowiedź była najpóźniej w ciągu dnia. Myślałam, że tutaj też tak będzie. No cóż, co kraj to obyczaj. Dzięki za nadzieję.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.03.2008 15:35

Witaj,
ja odnotowałem w zeszłym roku zwrot, który w marketingu byłby sukcesem - na poziomie ok 25% :@)

Wysłałem ok 80 maili, odpowiedzi (bez względu na to, czy pozytywne, czy nie) dochodziły najczęsciej w ciągu 3-4 dni.

Ślij dalej. I pamiętaj o oznaczaniu korespondencji, żebyś wiedziała od kogo (skąd) otrzymujesz odpowiedź - odpowiedzi nie mają czasem historii korespondencji, a odszukiwanie kwatery po adresie jest uciążliwe, natomiast pytanie typu "a kto Pan jest" nieco kłopotliwe ;@)

powodzenia, Krystof
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 20.03.2008 15:36

Chyba miałem szczęście, bo zamaliowałem po upatrzonego wcześniej gospodarza apartamentu, po 2 dniach dostałem odp. także mailowo uzgodniliśmy wszystkie szczegóły.
Więc można powiedzieć, że trafiłem za 1 razem.
Pisałaś po angielsku ?
katala
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) katala » 20.03.2008 16:12

Ja rezerwowałam jakieś dwa tygodnie temu, po wysłaniu uprzednio z 40-50 maili. Odpowiedzi dostałam około 50% i byłam tez tym zdziwiona. Najgorsza jednak była przerwa kiedy dostałam już wszytskie namiary i miałam wysłać pieniądze, ale chciałam jeszcze coś doprecyzować. Wysłałam jedną wiadomośc, nastepnego dnia druga, a tu cisza. Właścicielka odezwała się po trzech dniach - ponoć nie docierały do niej moje maile. Jak byl naprawdę nie wiem, ale udało się zakończyć i wymianę maili i wpłatę zaliczki :)
A odnośnie odpowiedzi, to trzeba uważać - jak się okazało całkiem przypadkowo mój outlook nie przepuszczał wiadomości, które onet zaklasyfikował jako spam. Kiedyś otworzyłam pocztę na innym komputerze i okazało się, że tam w "spamie" tkwiło kilka odpowiedzi. Nie powiem, na dwóch z nich bardzo mi zależało.
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 20.03.2008 16:26

ja ze znajomymi Chorwatami kontaktuję się przez tel tzn. wysyłam smsa, w sporadycznych przypadkach dzwonię ale muszę przyznać, że czasami czekam na odpowiedź tydzień, zatem oni chyba już tacy są. Cierpliwości a będzie wszystko ok. powodzenia
Tamara Mol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamara Mol » 20.03.2008 19:47

Dzięki za podtrzymanie na duchu. Pisałam po angielsku i po czesku tam gdzie było napisane, że owner mówi takim językiem. Odezwę sie jak dostanę zwroty
Tamara Mol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamara Mol » 01.04.2008 15:18

Dzięki Waszym radom :lol: jakoś przetrzymałam. Napisałam ponownie do 4 właścicieli i zwrot był prawie natychmiastowy od 3. Ale przyznam się się, że wcześnie wysłałam la etter of complain do administratora czy właściciela strony. Może to była reakcja na jego uwagę?
Jeszcze raz dzięki
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 01.04.2008 15:24

ja do jednego wyslałem maila potem dzwoniłem bo na 10 to 1 może 2 odpowiedziało. Jeden Chorwat mi od razu odpowiedział potem nawet sam zadzwonił, a jeden to mnie oląl ciepłym moczem, gadałem z nim przez telefon, wszystko OK app wolny w moim terminie itd. do dzisiaj nie odpowiedział.
Tamara Mol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tamara Mol » 02.04.2008 08:40

Czyli nasze doświadczenia nie są najlepsze. Ja mam doświadczenia z Czechami. Oni zazwyczaj odpowiadają od razu albo w ciągu 24 godzin. I myślałam, że tu tak samo. No cóź tak to jest. Ale dzięki portalowi dowiedziałam się jak bywa i jak się już uspokoiłam to odpowiedzi przyszły. Rezerwowałam w Krku i Porecu. Jakby ktoś był zainteresowany to podam na priva. Opiszę jak wrócę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2008 08:59

Ustaw w swojej poczcie funkcję "potwierdzenia otrzymania wiadomości",jak kolo ją otworzy będziesz miał pewność że ją przynajmniej przeczytał. :wink:
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 02.04.2008 09:47

Tak.....tylko że u " kola" wyskakuje zapytanie.." czy chcesz wysłać powiadomienie o odebraniu poczty" a on może zaakceptować lub nie. Więc to tez nie jest pewnik.Pozdrawiam
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 02.04.2008 09:50

tak czy siak najlepiej jest wysłać a potem po kilku dniach jak nie ma odpowiedzi to zadzwonić, trochę im się robi głupio ale rozmawiają wtedy konkretniej :)

Powrót do Chorwackie ABC



cron
brak odpowiedzi od wynajmujących apartamenty
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone